Ігор Лонський: «Спортсмену з маленького міста дуже важко потрапити на Олімпіаду» — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Грудня

Ігор Лонський: «Спортсмену з маленького міста дуже важко потрапити на Олімпіаду»

Про виступи бердичівських спортсменів на чемпіонаті Європи з легкої атлетики, Олімпійських іграх, а також про «Меморіал Віталія Лонського» ми розмовляли із Заслуженим тренером України Ігорем Лонським.

Ігоре Віталійовичу, прокоментуйте виступ ваших підопічних Владислава Мазура та Дмитра Нікітіна на зимовому чемпіонаті Європи з легкої атлетики?

Для Бердичева результат Владислава Мазура (четверте місце) та Дмитра Нікітіна (п'яте місце) – це дуже високий результат. З усієї чоловічої збірної України, яка брала участь у чемпіонаті Європи, Владислав Мазур та Дмитро Нікітін показали найвищі місця. Інші були нижче ніж 10 місце. Владислав Мазур був дуже близьким до призового місця, але у спорті до останнього моменту не можна бути впевненим у здобуті нагород.

Владислав Мазур цього року взяв участь у Олімпійських іграх, які відбулися в місті Токіо (Японія). Як відбулася підготовка та як оціните його виступ?

Ми з Владиславом ставили завдання потрапити на Олімпійські ігри будь-якою ціною. Дуже високі нормативи. Норматив для потрапляння на Олімпійські ігри – 8 метрів 22 сантиметри. На самій Олімпіаді цей результат - це було призове місце. Потрапити туди було неймовірно важко, особливо спортсмену з маленького міста, проте ми туди потрапили та взяли участь в Олімпійських іграх.

Якщо говорити про успіх, то його потрібно визначити за рівнем складності. Востаннє стрибун у довжину з Житомирської області Олексій Хлопотнов брав участь в Олімпійських іграх 1968 року. Для того, щоб повторити успіх спортсмена з Житомира знадобилося понад 50 років. Володимир Мазур зумів побити його особистий рекорд – 8 метрів 11 сантиметрів.

Було віддано дуже багато сил, щоб туди потрапити. Якби був запас міцності, і в нього був би цей норматив задовго до Олімпійських ігор, то можна було б провести підготовку по-іншому. Залишався тиждень до старту, а ми ще не знали чи потрапили на Олімпійські ігри.

Цього року вдалось провести «Меморіал Віталія Лонського», у якому взяли участь зірки світового спорту. Які відчуття у про цей близький для вас турнір?

Це було найкраще проведення за всю історію. Відмінний склад учасників. На думку багатьох людей, цього року був найкращий турнір за всю історію «Меморіалу Віталія Лонського». Але ми можемо ще краще. Ми зупинятись точно не будемо. Будемо пробувати щось нове. Цього року ми вперше також нагородили тренерів переможців та призерів турніру. Зазвичай отримує нагороди тільки спортсмен, а тренер, який все організує, залишається в тіні. Тому ми зробили для тренерів – медалі та призи. І після нас, багато організаторів різних турнірів сказали, що таке й у себе будуть впроваджувати.

Розкрийте кілька секретів про перспективну бердичівську молодь?

У нас багато талановитих молодих спортсменів. Ми нікому не відмовляємо. Тренування у нас абсолютно безкоштовні. Ми беремо всіх, з будь-якими здібностями та намагаємося, щоб у кожного щось вийшло. Тому всіх, хто має бажання, запрошуємо щодня, крім неділі, о 16.00 на КПП артилерійської бригади на Червоній горі.

Ігор Лонський

Відео

Максим Железницький

Позаштатний журналіст "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.