Підсумки футбольного 2021 року з Олександром Подгорчуком — РІО Бердичів

Неділя, 16 Січня

Підсумки футбольного 2021 року з Олександром Подгорчуком

Про все, що відбувалося у  футболі та футзалі в місті Бердичеві 2021 року ми поговорили з головою Бердичівської міської федерації футболу, директором Дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) міста Бердичева Олександром Подгорчуком.

Олександре Івановичу, підсумуйте, будь ласка, виступи футбольних команд Дитячо-юнацької спортивної школи міста Бердичева у 2021 році?

Розпочну з того, що будь-які заходи - чи то спортивні, чи то футбольні, чи то масові - вони всі прив’язані до ситуації з карантинними обмеженням через пандемію коронавірусу, тому є багато нюансів з проведенням змагань та участю команд у цих змаганнях. Багато залежить, у якій зоні карантинних обмежень перебуває одна або інша область. Тому, на сьогоднішній день, хочеться побажати і дітям, і тренерам, і батькам, щоб були, перш за все, здорові. І те, що вони приходять на заняття, займаються спортом, а саме футболом, беруть участь у змаганнях, це вже є великий «плюс» для них.

Основний підсумок -це те, що діти відвідують тренування, і усі команди ДЮСШ беруть участь у офіційних змаганнях. Згідно із запрошеннями та нашими календарними планами, беремо участь і проводимо турніри всеукраїнських масштабів за участю команд з інших міст України.

Цей рік був насичений, навіть попри те, що весна, частина осені та початок зими були в «червоній» карантинній зоні. Через карантинні обмеження друге коло сезону 2020/2021 було дуже динамічним. Раніше ми починали грати на початку квітня, у цьому сезоні - у середині травня, а закінчили змагання навіть на початку липня, що дуже незвично для дітей через канікули. Певні вікові категорії, де наші команди брали участь на рік меншими, посіли свої місця, відповідно до свого рівня, тобто для них головним завданням була участь у змаганнях та здобуття необхідного досвіду. А команди, які брали участь по своїм віковим категоріям: юнаки 2011 року народження – п’яте місце; 2009 року народження – друге місце;  2007 рік народження спільно з БЛІСП – четверте місце у Вищій лізі; 2005 також спільно з БЛІСП – третє місце у Вищій лізі, юнаки 2006 року народження ДЮСШ-БЛІСП у Першій лізі зайняли перше місце, а юнаки 2008 року народження у Першій лізі посіли третє місце.

Найголовніше, що всі команди взяли участь та завершили змагання. Всі наші вихованці виступали гідно, звісно, хотілося більше перших місць та призерів.
 
Традиційні дитячі футбольні турніри у 2021 році вдалося провести. Розкажіть про ці змагання?

Ми провели турніри пам’яті Володимира Керносенка серед дівчат,  пам’яті Анатолія Пузача і також на призи Леоніда Копитка, на жаль, востаннє. Але турнір пам’яті обов’язково буде. Шкода, що через пандемію не все вдалося в організаційному плані, участь команд та якість турнірів трішки постраждала.  Але, все одно, турніри були проведені, діти брали участь та підготовка до нового сезону 2021/2022 років відбулася.
 
Прокоментуйте, будь ласка, виступи команд ДЮСШ у першій половині сезону 2021/2022 років?

Щодо нового сезону, то є важливе нововведення: були відмінені змагання серед 10-ти річних юнаків, тобто у новому сезоні це мали бути юнаки 2012 року народження, у зв’язку з тим, що їм заборонено грати на результат. Це вимога європейської та світової асоціацій футболу. Діти таких вікових категорій та менших вікових категорій мають грати не на результат, а необхідно проводити фестивалі футболу. На жаль, через «червону» зону карантину нам не вдалося провести фестивалі футболу у цій віковій категорії.  Тому наймолодшими у обласних змаганнях беруть участь юнаки 2011 року народження.

«Червона» зона карантинних обмежень, у яку Житомирщина увійшла з 30 жовтня, не дала можливості завершити друге коло обласних змагань. У Вищій лізі у нас беруть участь команди 2006 та 2008 років народження у співпраці з БЛІСП, а юнаки 2007 та 2009 роки беруть участь у Першій лізі. На даний час усі команди претендують на призові місця, а у Першій лізі - на вихід до фінальної частини. Команди 2010 та 2011 років народження також посідають перше та друге місця у своїх групах, щоб весною потрапити до фінальної частини та боротися за нагороди. Всі вікові категорії задіяні. У тому числі, юнаки 2012 року народження, які грають разом з 2011 роком народження.

Беремо участь у різноманітних турнірах різними віковими категоріями. Посідали і перші, і другі, і треті місця і, просто, гідно виступаємо. Основною проблематикою таких турнірів і, навіть, офіційних змагань є участь гравців, які є старшими за своїм віком. Це дуже прикро. Про що думають тренери, якщо їх так можна назвати. Це не футбольні тренери, а злодії дитячого футболу, тому що вони паплюжать саму його сутність. Це основна проблематика всього дитячого футболу. Навіть у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України такі випадки є.
 
Розкажіть про виступи бердичівських команд у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України (ДЮФЛ України)?

Що стосується результатів у ДЮФЛ України, то у загальнокомандному заліку займаємо сьоме місце серед десяти команд. Шосте місце - юнаки 2005 року народження у своїй віковій категорії, восьме місце - юнаки 2007 року народження. Ми граємо також разом з вихованцями Бердичівського ліцею-інтернату спортивного профілю.

На жаль, стартували трішки невдало, але наголошую на тому, що майже всі ігри були рівними. Особливо у старшої вікової категорії. Вони, займаючи шосте місце, пропустили найменше м’ячів. Програючи 0:1 чи 1:2, ці поразки були дуже прикрими, тому що наші футболісти заслуговували по грі на кращий результат. Дуже приємно, що перемоги були над лідерами нашої групи, тому шосте місце для команди ДЮСШ-БЛІСП-2005 - це місце незаслужене. Звісно, весна покаже, на якому ми рівні та як закінчимо цей сезон. Але, скажу ще раз, потенційно команда повинна бути на вищому місці. 

Команда ДЮСШ-БЛІСП-2007 у стадії награвання, але маючи у кожній ланці добрий склад гравців, їм не вистачає командного духу, для того, щоб знайти у собі внутрішні резерви та перемогти у деяких ситуаціях не тільки суперників, але і себе - у характері, наполегливості і так далі.  Такий рівень змагань, як на долоні, показує усі позитивні та негативні риси кожного футболіста. 2007 рік трішки розігнався під кінець осінньої частини, надіємося, що восени вони покращать свою турнірну ситуацію та якість гри.

У 2021 році відбувся ІІ чемпіонат міста Бердичева з футболу. Розкажіть для наших читачів більше про ці змагання?

Започаткування у 2020 році таких змагань вселяло багато оптимізму, адже проведено такі змагання на найвищому рівні. Прогнозувалося навіть збільшення команд, але, на жаль, не всі команди, які хотіли заявитися, не подали заявки і ми розпочали змагання з шістьма командами, як і у 2020 році. По завершенню першого кола знялася ще одна команда. Це була прикрість цього турніру. Але чемпіонат відбувся. Він був насичений, команди були майже одного рівня, майже кожна гра, за виключенням першого туру, проходила в напруженій, безкомпромісній боротьбі. Чемпіонами стала команда «Адреналін» (Бердичів), друге місце – «Колос» (Махнівка, Вінницька область), а третє місце, що стало приємною несподіванкою, зайняла команда ДЮСШ Бердичів, за яку виступали юнаки віком 15-18 років (тренери Сергій Копитко, Дмитро Подгорчук та Олександр Подгорчук).

Є велике бажання провести ці змагання і в 2022 році. Будемо співпрацювати з районним керівництвом, представниками команд з Андрушівки, Ружина.  Важливо, щоб було більше команд, це і покращить цікавість до цих змагань.

Цього року Бердичівська міська федерація футболу вперше провела кубок міста Бердичева з футзалу, а також вже розпочала чемпіонат міста з футзалу. Декілька слів про ці змагання?

Футбол - це такий вид спорту, що футболісти не можуть собі дозволити паузи, щоб у нього не грати. Любов до футболу є завжди. Великої популярності у нашому місті Бердичеві також набув і футзал. Вже понад двадцять років щорічно відбуваються змагання з даного виду спорту. У 2021 році відділ молоді та спорту Бердичівської міської ради пролонгував договір з Бердичівської міською федерацією футболу про співпрацю, де, в тому числі, надано право на організацію та проведення цих змагань.

Вже відбувся кубок міста з футзалу приурочений до Дня захисників та захисниць України. Сподіваємось, що ці змагання будуть щорічними. Дякую усім, хто був причетний до організації змагань, в тому числі, керівництву міста, завдяки яким цей турнір відбувся на високому рівні та в належних умовах.

18 грудня 2021 року стартував відкритий чемпіонат міста з футзалу, присвячений 78-й річниці визволення міста Бердичева від фашистських загарбників за підтримки міського голови Сергія Орлюка та народного депутата України Богдана Кицака. Участь у змаганнях беруть шістнадцять команд (12 - з Бердичева, 3 - з Бердичівського району та 1 - з Вінницької області), які поділені на дві ліги. 15 січня плануємо офіційне відкриття, а 20 лютого – підведення підсумків. Зауважимо про те, що згідно діючого законодавства дані змагання проводяться в умовах карантинних обмежень. Обов’язкова умова – вакцинація всіх учасників чемпіонату (або ПЛР, експрес-тести, довідка від лікаря певного змісту) гравці, представники команд, арбітри, лікарі, глядачі. Перші два тури дають надію на цікавий чемпіонат.

Користуючись нагодою, дозвольте привітати всіх з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаю міцного здоров’я в Божій благодаті, в щасливих сім’ях, в теплих оселях з належним достатком, маючи надійних друзів. Любіть футбол, вболівайте за свої улюблені команди.

Відео

Максим Железницький

Позаштатний журналіст "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.