П'ятниця, 30 Вересня

Післясмак спортивно-комунального свята в Бердичеві

На минулому тижні на центральній площі Бердичева грали у футбол та шахи, підіймали штангу, боксували та навіть боролись на розкладених на граніті матах.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Анонсів цього заходу не було, тож знали про нього лише учасники, хоча і їх було досить немало. А потім почали роздавати грамоти і відзнаки спортсменам та тренерам, яких теж набралось кілька десятків.

Здавалося б, цілком нормальний і дуже видовищний захід напередодні Дня фізкультури і спорту, який відзначається щорічно у другу суботу вересня, але чомусь після цього заходу, у розмовах з декількома бердичівськими тренерами виявилось, що вони нічого не знали про так зване свято, і їх вихованці відповідно, не могли показати свої вміння і здібності.

Адже, на площу запросили лише представників комунальних спортивних закладів, тобто таких, що фінансуються з бюджету міста чи області, а про всіх інших і не згадували навіть в урочистих промовах.

А «не згадувати» у Бердичеві є ще про кого. Це і вихованці і тренери футбольного спортивного клубу «Бердичів», які тренуються в Романівці (до 200 чол), двох спортивних секцій кіокушинкай карате (разом теж більше 150 вихованців, клубу рукопашного бою (до 50 дітей), сімейного бігового клубу, ще кількох секцій східних єдиноборств, спортивних федерацій волейболу і футзалу, які організовують масові змагання та ще десятки аматорів, які самі ведуть здоровий спосіб життя та привчають до нього інших.

Навіть у тексті президентського указу 1994 року, яким було встановлено святкування Дня фізкультури і спорту було вказано, що його ініціювали фізкультурні і спортивні організації та об’єднання громадян. Тобто, цей день мали б відзначати разом з професійними спортсменами і ті мільйони активістів, які не мислять своє життя без фізкультури. Натомість, бердичівські тренери громадських клубів вже звикли, що влада їх не помічає, а грамоти і подяки розподіляють між одними і тими ж спортивними функціонерами.

Але все на свої місця розставила начальник відділу спорту Бердичівського міськвиконкому. Телефоном вона пояснила журналісту, що насправді цього дня було два заходи. Перший – це презентації спортивних закладів, підпорядкованих міській раді, до яких додалась і презентація спортивного ліцею обласної ради, а другий – це нагородження спортсменів, які досягли успіхів на різноманітних змаганнях та їх тренерів.

Тобто, свята як такого не було, адже під час воєнного стану існує досить багато обмежень на проведення масових заходів. Тому й не анонсували, бо навіть спортивні змагання зараз дозволені лише без глядачів. А щодо грамот, то нагороджували ними спортсменів та тренерів усіх закладів і організацій, в тому числі і громадських, на яких до відділу спорту надійшли відповідні подання.

Ну що ж, пояснення, здається, є зрозумілим і логічним і, сподіваємось, що після перемоги та закінчення воєнного стану буде більше порозуміння між всіма спортсменами, музикантами чи танцюристами Бердичева, незалежно від того, чи під бюджетним крилом вони виступають, чи без нього. Хочеться, щоб всі вони на рівних умовах виступали і на сценах, і на стадіонах нашого міста, або ж прославляли Бердичів на сценах та стадіонах інших міст.

pislyasmak1

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.