П'ятниця, 30 Вересня

Талановиті бердичівські баскетболістки гратимуть в Європі

13 вер. 2022 Максим Железницький

Про майстерних вихованок бердичівського баскетболу знають не лише Україні, але і далеко за її межами. Найбільш досвідченою бердичівською баскетболісткою з досвідом виступів за кордоном є Аріна Білоцерківська, яка успішно виступала у складі команд з Іспанії, Франції Польщі та Литви.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Нещодавно стала відомо, що три талановиті вихованки Бердичівської ДЮСШ імені Віталія Лонського, підопічні Катерини Побережної – Дар’я Кононученко та Анастасія Венжик - виступатимуть в Італії, а Поліна Корбут - в Литві.

Дар’я Кононученко стала гравцем команди «Віртус Баскет Аріано Ірпіно», яка виступає у серії Б Чемпіонату Італії. Бердичівська баскетболістка до початку повномасштабної війни в Україні виступала у складі однієї з найсильніших команд – «Будівельник-НУФВСУ», у складі якої стала Володаркою Кубку України.

Після підписання контракту Дар’я Кононученко ексклюзивно прокоментувала свій перехід в італійський клуб.

«У зв'язку з теперішніми подіями, змінилися плани на найближче майбутнє в Україні. Я засмучена, що доводиться змінювати команду, залишати рідний дім. На цей час я підписала контракт з італійським клубом. Я задоволена, що зможу продовжувати свою спортивну кар'єру з надією, що повернусь грати за Україну».

Анастасія Венжик стала гравцем команди «АСД Сан Маттео», яка виступає у серії Б Чемпіонату Італії. Бердичівська баскетболістка до початку повномасштабної війни в Україні виступала у складі команди БК «Франківськ-Прикарпаття».

Після підписання контракту Анастасія Венжик ексклюзивно прокоментувала свій перехід в італійський клуб.

«На жаль, на сьогодні моя країна знаходиться у важкому стані, а саме в стані війні. Дуже шкода, що я вимушена залишити свою батьківщину, рідних, сім’ю та команду. Але життя моє продовжується завдяки нашим захисникам! І в цей важкий для мене період мене запросили грати в команді італійського партнерства. Хочу подякувати усім, хто мене підтримує та вболіває. Я зроблю все можливе, щоб свої навички, досягнення, результати і перемоги показувати не тільки за кордоном, але і продовжуватиму свої досягнення у своїй найкращій, вільній та квітучій Україні!».

Поліна Корбут стала гравцем команди «Ла Мосс», яка виступає у Чемпіонаті Литви. Бердичівська баскетболістка до початку повномасштабної війни в Україні виступала у складі команди «Збірна міста Києва-ТНУ-ДЮСШ-3» (Київ).

Після підписання контракту Поліна Корбут ексклюзивно прокоментувала свій перехід в литовський клуб.

«Плануючи продовжувати баскетбольну кар’єру, я, як випускниця, обирала університет, у якому є професійна баскетбольна команда. І вибір впав на міжнародний університет у Литві (LCC International university). Тепер я навчаюсь та граю тут за команду «LCC Moose». Дуже гарне місце, хороші умови та люди. Команда також хороша, адже ми маємо гарний склад гравців з різних країн та тренерський штаб, очолюваний тренером, який нещодавно привів команду Литви U18 до золотих медалей у Чемпіонаті Європи. Я горда представляти Україну за кордоном і набувати досвіду, який буду використовувати під час гри у збірній».

Всі три бердичівські баскетболістки регулярно виступають у складі збірних України різних вікових категорій.

Перехід трьох своїх вихованок у закордонні клуби також прокоментувала їх перший тренер, тренер-викладач ДЮСШ імені Віталія Лонського Катерина Побережна.

«Мені одразу і сумно, і радісно... Сумно від того, що дівчата вимушені їхати зі своєї країни та батьківщини просто через те, що комусь «захотілось», але моє серце радіє, що ми велика нація і ми незламні! А також радію від того, що бердичівські баскетболістки мають талант та працьовитість, що їх запрошують до клубів закордон і вони мають змогу продовжувати свої професійні баскетбольні кар’єри в Італії та Литві! Я радію, що для них це виклик, виклик від Бога бути далеко від рідного дому і вчитись організованості та самостійності. Бажаю їм набратись неоціненного досвіду та прославити нашу Україну за її межами! А всім нам миру у серці та над головою і перемоги! З нами Бог!».

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.