Неділя, 4 Грудня

Бердичівляни посіли три перших місця на обласних змаганнях з плавання

Незважаючи на те, що басейн в Бердичеві вже три роки знаходиться на ремонті, а відділення плавання з 1 вересня закрито.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Але батьки дітей, які почали займатись плаванням ще до закриття басейну, вирішили продовжувати їх незважаючи ні на що. До війни вихованці тренера Людмили Антонової разом з нею в холодну пору року їздили в Козятинський басейн, а в теплу – плавали на нашому пляжі.

З початком війни плавальний басейн в Козятині закрили, бо він знаходиться в безпосередній близькості до стратегічного залізничного об’єкту, але заняття на річці продовжувались і цим літом. Одного разу навіть міський голова став їх свідком.

Як тільки відкрився після ремонту Житомирський басейн «Авангард» (ще навіть до офіційної церемонії відкриття) бердичівські спортсмени почали тренуватись там. Батьки здавали кошти на автобус по 100 гривень, тренерка домовилась з перевізником, який за 1200 гривень погодився возити групи, і таким чином до старту обласних змагань провели близько десятка тренувань (до речі, одну доріжку для тренувань там надали безкоштовно). І результат не забарився.

11-12 листопада 2022 року у м. Житомир відбувся відкритий Чемпіонат області з плавання, у якому брали участь приблизно120 спортсменів - команди Києва, Ємільчіно, Житомира та Бердичева. Бердичівляни вибороли три золотих та три бронзових медалі у багатоборстві (50+100+200) метрів одним стилем плавання.

Переможцями в першій віковій групі стали: Анатолій Мовсесян (учень 17 школи, стиль брас), Кирило Рачкинда (2 школа, на спині), та Луцюк Ірина (12 школа, на спині). Бронзову медаль у цій же віковій групі отримав Олександр Головатюк (10 школа, брас). Ще дві бронзових медалі бердичівляни завоювали у другій віковій групі: Іван Ковальов (2 школа, вільний стиль) та переселенець з Харківської області Артем Голишкін в стилі батерфляй.

Про ці змагання розповіла на своїй сторінці у Фейсбук тренер Людмила Антонова, а при зустрічі з журналістом додала ще багато чого, вже не такого радісного. Адже рішенням педагогічної ради з 1 вересня у спортивній школі імені Лонського таки закрито відділення плавання. Двох тренерів, які там працювали, перевели на іншу роботу: Ковальчука – на настільний теніс, а Антонову – на легку атлетику.

Людмила Людвигівна писала на початку літа листа до голови обласної федерації з плавання, та на його звернення з нашого міськвиконкому дали «аргументовану» відповідь, чому закривається відділення. Одним з аргументом була відсутність перемог на обласних та всеукраїнських змаганнях.

Але чи відкриють відділення тепер, коли є перемоги, чи відкриють його після ремонту басейну і коли буде завершення цього ремонту (напевно, лише тоді, коли освоять всі 45 мільйонів, які передбачалось та ще трохи, які виділять додатково), чи залишать цих самих тренерів??? Одним словом, питань більше ніж відповідей.

Одним із шляхів вирішення проблем (чи конфліктів) у спортивній галузі, думаю, могла б бути зміна принципів фінансування. Фінансувати не заклади, а конкретних тренерів чи федерації, які дійсно і результатів добиваються, і мають популярність серед вихованців та їх батьків. І, до речі, такі приклади вже є, але зробити їх системою поки що не наважуються чиновники від освіти та спорту.

plavannya1

plavannya2

plavannya3

plavannya4

plavannya5

plavannya9

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.