Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Приміщення колишньої дитячо-юнацької спортивної школи Бердичева не буде пустувати

Нещодавно в центрі міста з’явилася довгоочікувана спортивна школа імені В.О. Лонського. Яскрава будівля, яку важко не помітити, є тим місцем, де щоденно маленькі та юні бердичівляни займаються улюбленим видом спорту, здобувають свої перші маленькі перемоги і не перші великі досягнення.


Раніше для цього слугувало приміщення дитячого садочка, в якому розміщувалися спортивні секції, але оскільки їх перенесли нині у відреставрований та повністю оновлений колишній кінотеатр, воно поки залишилося пустувати.


Та скоро у стінах вищезазначеної будівлі можна буде почути голоси та сміх особливих діток. Бо у будівлі планують розмістити центр для виховання, навчання та реабілітації дітей з особливими потребами.


Про це на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради розповіла заступник міського голови Валентина Адаменко. Вона зазначила, що нині здоров’я дітей погіршується внаслідок впливу різноманітних чинників. Крім того, є діти з особливими потребами, які мають затримку в психічному розвитку, проблеми мовленнєвого характеру та інші. На базі шкіл вже створені класи інклюзивного навчання, що мають по 10-12 учнів, а не 25-30, як прописано у законодавстві про освіту.


Валентина Адаменко також додала, що вони наразі зіштовхнулися і з іншою проблемою – багато батьків мають дітей з ДЦП (дитячий церебральний параліч). Такі дітки обов’язково потребують масажу, роботи з логопедом, дефектологом… Створення центру для дітей, де їм просто робили б масаж або з ними займалися півгодини спеціалісти – це не вихід і не вирішення проблеми. «Нам потрібен такий центр, можливо, що це буде комплекс, де буде і дитячий садочок, і школа, і ще багато всього. Це повинен бути центр, де особливі бердичівляни могли б і навчатися, і спілкуватися з однолітками, і заразом проходити курс реабілітації», - зазначила заступник міського голови.


Такий центр існує, наприклад, у Львові, а Бердичів теж може його мати. Бо як повідомлялося на засіданні виконкому, дитячий садочок, в якому знаходилася дитячо-юнацька спортивна школа Лонського, якнайкраще для цього підходить. Чому? Тому що туди не потрібно вкладати великі кошти, бо збережена матеріально-технічна база. У цьому приміщенні є місце для приготування їжі, бо такі дітки перебуватимуть у центрі весь день і повинні харчуватися. Там можна зробити і ігрові кімнати, і лікувальні кабінети…


Свою підтримку стосовно даного проекту висловив і сам міський голова Василь Мазур. Він також вважає, що в даному приміщенні, яке, до речі, розташоване в центрі міста, все є: кухня, спортзал, спальні, роздягальні. «Тому логічно і ефективно кошти з міського бюджету використати для створення такого комплексу саме тут, ніж переплановувати чи реконструювати будь-які інші приміщення. Бо тоді прийдеться розробляти документацію, збирати цілу купу паперів, що забере немало часу та коштів», - запевнив міський голова.


Отож скоро у місті з’явиться центр, про який так мріють батьки особливих діток. Вони неодноразово піднімали це питання на розгляд міської влади - і їх почули. Адже дуже важливо, щоб такі дітлахи мали право повноцінно навчатися, виховуватися, спілкуватися та отримувати необхідну їм допомогу спеціалістів.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.