Дмитро Тимчук розповів бердичівським юнкорам про інформаційних волонтерів — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Понеділок, 18 Жовтня

Дмитро Тимчук розповів бердичівським юнкорам про інформаційних волонтерів

Навесні минулого року, коли мільйони українців почули перші страшні новини з Криму, вони вперше почули ім’я Дмитра Тимчука. Адже чи не кожна друга новина на центральних телеканалах та на провідних інтернет-порталах містила посилання на абсолютно нове джерело інформації – групу інформаційний спротив (ІС), яку зміг створити і скоординувати саме Дмитро Тимчук.


Ми вже писали в газеті, що цей командарм інформаційного фронту тісно пов’язаний з нашим містом, в якому він виріс, і в якому досі живуть його батьки. Курсантом Львівського військового училища він проходив практику в Бердичівській дивізійній газеті під керівництвом широко відомого в нас Ігоря Анатолійовича Зонова. І ось в середу надвечір він завітав до Бердичева і на прохання бердичівського журналіста Дениса Заремського, який нещодавно демобілізувався з лав ЗСУ, зустрівся з юними учасниками школи журналістики, якою вже багато років опікується бердичівська громадська активістка Люба Трибун.


Присутнім було цікаво поспілкуватися з Дмитром Тимчуком - головним редактором інтернет-проекту «Флот 2017», керівником ГО «Центр військово-політичних досліджень», засновником групи інформаційного спротиву, людиною, котра у ході службових відряджень відвідала українські контингенти миротворчих сил ООН у Косово, Лівані та Іраку. Досвід, отриманий ним під час роботи на території цих держав, став у нагоді при появі на рідній Україні, так званих, «зелених чоловічків». Останніх, до слова, як і можливість анексії Криму, «Флот 2017» передбачав уже після того, як у Грузії розпочалися бойові дії. Тоді, розповідає він, стало зрозуміло: є велика ймовірність наступного нападу саме на Україну. Проте, до такого попередження, на жаль, поставилися скептично. Як результат, до нього просто ніхто не прислухався.


У ході розмови Дмитро Тимчук наголосив на тому, що головним завданням його проекту є допомога українській армії. Це - не військова журналістика. Це - розвідувальна система, у якій є свої інформатори, агенти та, власне, штаб, у який надходить і де обробляється уся зібрана інформація. Окремо, частина обробленого матеріалу викладається ними на власному інтернет-порталі, з метою інформування громадян та висвітлення подій із зони АТО і не тільки.


Щодо того, коли закінчиться війна на сході нашої держави, Дмитро Тимчук має свою точку зору. Координатор ІС вважає, що Україна має всі шанси повторити історію з Абхазією. Тобто, остаточного припинення протистояння найближчим часом, скоріше за все, чекати не доведеться, можливе хіба що його «замороження». Що стосується Криму, то Дмитро Тимчук переконаний – півострів, врешті, буде знову українським. Але, ймовірно, тільки після того, як діючого президента РФ буде усунено від влади.


Під час зустрічі було піднято ще чимало цікавих та актуальних питань, які нині хвилюють усіх і кожного. Дмитро Тимчук радо спілкувався зі своїми земляками, ділився досвідом та своїм особистим баченням ситуації в Україні.

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.