Виборчі фонди бердичівських кандидатів – терра інкогніта — РІО Бердичів

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Виборчі фонди бердичівських кандидатів – терра інкогніта

З’ясувати хто і як фінансує виборчі кампанії на місцевих виборах у Бердичеві завдання не з легких. Цілком очевидно, що перемогти на виборах тільки внаслідок значних фінансових витрат неможливо, але й зовсім без них проводити успішну виборчу кампанію надзвичайно складно. Тож одним з важливих аспектів підготовки до виборів для кандидатів та партій є формування виборчих фондів, тобто своїх бюджетів за які власне і друкуватиметься агітаційна продукція та проводитимуться інші заходи.


Використання коштів з виборчих фондів має бути прозорим і простим, щоб люди знали, що вони віддають свій голос за чесну партію чи кандидата.


Але складається враження, що частина кандидатів і політичних сил не зацікавлені в оприлюднені інформації про виборчі фонди. Згідно закону, передвиборча агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється. Виборчий фонд партії формується за рахунок власних коштів партії, а також добровільних внесків фізичних осіб.


Першу інформацію про наповнення виборчих фондів територіальні виборчі комісії (ТВК) мали отримати від кандидатів і політичних партій до 19 жовтня. Це проміжні звіти про надходження та використання коштів виборчих фондів місцевих політичних організацій, кандидатів у депутати, кандидатів на міських, селищних та сільських голів. ТВК зобов’язані оприлюднити ці звіти у місцевих ЗМІ до 21 жовтня включно.


Але у Бердичівській виборчій комісії вранці, 21 жовтня, нам розповіли, що про відкриття виборчих фондів їм повідомили лише 5 кандидатів на посаду бердичівського міського голови – Юлія Лефтер, Василь Мазур, Станіслав Лужанський, Володимир Пономарчук, Денис Заремський. Також членам ТВК відомо про відкриття рахунків кількома місцевими осередками політичних сил - «Самопоміччю», «Батьківщиною», Блоком Петра Порошенка «Солідарність».


Деякі партії і кандидати на посаду міського голови не поспішають подавати інформацію про наявність виборчих фондів, їхнє відкриття та проміжні звіти, які має оприлюднити ТВК у ЗМІ. У розпорядженні комісії, всього два проміжні звіти від кандидатів на посаду бердичівського міського голови – Василя Мазура та Юлії Лефтер та політичної партії «Об’єднання Самопоміч». Нині діючий міський голова у своєму звіті зазначає, що у його фонді було 12 тисяч гривень надходжень і все це власні кошти. Витрачено майже всі кошти з рахунку в сумі 11 тисяч 920 гривень на виготовлення та друк поліграфічної продукції, а саме буклетів. Залишок 80 гривень.


Юлія Лефтер у виборчому фонді має 1100 гривень і це теж власні кошти. Більшу частину цієї суми – 924 гривні було витрачено на оплату ефірного часу. Залишок на рахунку складає 176 гривень.


Міський осередок «Самопомочі» у своєму виборчому фонді має 11 тисяч 800 гривень. На друк інформаційних бюлетенів було використано 10 тисяч 660 грн, реклама на радіо обійшлась партійцям у 1100 гривень. Залишок на рахунку – 40 гривень.


Натомість у місцевому осередку ВО «Свобода» заявили, що місцева організація не відкривала в жодній фінансовій установі рахунку свого виборчого фонду. Друк всіх матеріалів, що розповсюджуються у наметах цієї політичної сили, фінансуються за рахунок фонду обласної організації, аналогічна ситуація і у міському осередку Радикальної партії Олега Ляшка. Відповідно їхні проміжні звіти виборчих фондів слід шукати в обласній виборчій комісії.


Хоча у законі не прописано санкцій чи покарань за несвоєчасне оприлюднення інформації про виборчі фонди партіями і кандидатами, тож більша частина виборчих витрат може лишитись в тіні.

Відео

Інна Май

Журналіст "РІО-Бердичів"

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.