Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Понеділок, 5 Грудня

Про що говорять декларації бердичівських кандидатів (ОНОВЛЕНО)

Передвиборчі перегони добігають свого логічного кінця, і вже через кілька днів українці зайдуть у кабінки робити свій вибір. Всі необхідні процедури зроблені, кандидати визначені, бюлетені друкуються, а комісії працюють на повну потужність. Кожен з більш ніж трьохсот кандидатів на посади міського та сільських голів, депутатів міськ чи райради написав до цих комісій заяву з дозволом оприлюднювати свої біографічні дані та надав декларацію про свої доходи за 2014 рік. Всі декларації, звичайно ж, проаналізувати за короткий передвиборчий термін просто неможливо, але з деякими з них виборців, напевно, варто ознайомити. 

Найбільш цікавими для пересічних бердичівлян, та й жителів району, є , звичайно ж, вибори міського голови. Саме тому коротко розкажемо читачів про те, що написали в своїх деклараціях два основні претенденти на цю посаду – Василь Мазур та Володимир Пономарчук.


panamarchukТак, у Пономарчука доходи минулого року складаються лише із зарплати заступника директора коледжу, яка за рік склала 74 тисячі гривень. У власності в нього є пів будинку та пів земельної ділянки по вулиці Урицького (батьківська хата), а у власності дружини квартира та гараж по вул. Європейській. Автомобілів у їх сім’ї немає ні по декларації, ні в натурі, у всякому разі, жодного разу за кермом Володимира В’ячеславовича я не бачив.


mazurУ Мазура загальна сума доходів за 2014 рік склала 152 тисячі, з яких 117 тисяч – зарплата, 97 гривень дивідендів та 34 тисячі інших доходів (не розшифровано). Ні будинків, ні квартир, ні земельних ділянок у власності кандидата немає (хоча раніше земельна ділянка точно була), а у дружини у власності квартира площею 15,5 квадратних метри та земельна ділянка 16 соток (через дорогу навпроти будинку) в якому реально живе міський голова. Місце розташування ділянки вдалось дізнатись з нового сервісу кадастрової карти України, де тепер вказані всі прізвища власників земельних ділянок. Також у Василя Мазура є 100 тисяч гривень на рахунках в банку та автомобіль «Хюндай Туксон» 2008 року (за кермом якого міського голову теж ніколи не доводилось бачити).


viktorПереглянувши десятки інших декларацій як кандидатів до міської, так і до районної рад, нічого цікавого в очі не попадалось, аж поки до рук не потрапила декларації кандидата в депутати районної ради Віктора Лащука. Він, чи не єдиний з усіх кандидатів чесно вказав, що основну суму свого минулорічного фінансування він отримав з-за кордону. Шість «траншів» з Італії на загальну суму 1700 євро за «щось» (як пізніше виявилось, це були грошові перекази від матері та сестри, які давно вже живуть за кордоном - ред. ) отримав цей кандидат, який в розділі «посада» написав: «Депутат районної ради», а в розділі «заробітна плата» вказав суму 47 тисяч гривень. Цікаво, як на це зреагують інші п’ятдесят вісім депутатів районної ради, які за свою виборну посаду чомусь не отримали ні копійки?


Крім того, прізвище цього депутата (а раніше керівника апарату адміністрації, активіста партії регіонів та активного організатора поїздок на анти майдан) сплило і на останній сесії районної ради, яке відбулось на минулому тижні. Там, одним з депутатів було розповсюджено звернення до адміністрації з вимогою перевірити за які заслуги минулими керівниками РДА були роздані безкоштовно майже всі землі, що прилягають до об’їзної дороги навколо Бердичева. Знову ж, завдяки новому сервісу кадастрової карти, вдалось дізнатись, що всі ділянки по 2 гектари дістались колишнім районним чиновникам та їх родичам. Одну з цих ділянок тепер продають за 55 тисяч доларів.

IMG 36551Ще з декларацій кандидатів запам’яталась цифра в 23 тисячі гривень – саме стільки отримав за минулий рік допомоги по безробіттю колишній голова Чуднівської РДА Максим Самчик, який за цей час доклав чимало часу і зусиль для того, щоб «зберегти район», тобто для того, щоб йому було ким і чим керувати в разі перемоги в районі аграрної партії.


А загалом, декларації, як інструмент громадського контролю над діяльністю чиновників, поки що не зовсім справляються з своїм призначенням. По-перше: немає чіткої відповідальності за невказання або спотворення даних декларації, а по-друге громадська думка українців не сильно засуджує тих, хто живе не по доходам. Більш поширений український девіз: «Він вже накрав, йому вистачить…», хоча з цим висловом часто-густо можна серйозно посперечатись. 

 

Після виходу замітки, Віктор Лащук надав коментарі щодо інформації про його декларацію, земельну ділянку та діяльність в Партії Регіонів: 

 

«По-перше: гроші з Італії, це не ніякі «транші», а звичайна допомога рідної матері та сестри, які вже більше десяти років живуть за кордоном, і весь цей час, а не тільки в минулому році допомагали мені. Оприлюднити всі суми допомоги окремо порадили юристи, які є професіоналами у цій сфері.

По-друге: земельну ділянку до 2-х гектарів для ведення особистого селянського господарства може отримати, згідно нашого законодавства, будь-який українець в будь-якому місці. Я особисто планую на цій ділянці зайнятись вирощуванням декоративних рослин, тому й розміщення ділянки поблизу автотраси є принципово важливим. І продавати її не збирався і не збираюсь.

І по-третє: Хоча я дійсно був членом Партії Регіонів, але ніякої керівної і організаційної ролі там не мав. І саме після грудневої поїздки в Київ, де я відмовлявся виконувати вказівки регіоналів , а саме - організовувати поїздки на майдан, формувати групи і т.д., мене офіційно виключили з партії.»

 

В свою чергу редакція «РІО-Бердичів» приносить вибачення за помилкове розміщення на сайті декларації з повними персональними даними кандидата (яка після зауваження була знята з публікації), публікує нижче повний список осіб, які приватизували ділянки обабіч об’їзної дороги та надасть громадськості більше інформації про регіоналів, які сьогодні балотуються на виборах.

 

Повний список людей, які отримали земельні ділянки біля об’їздної дороги, оприлюднений депутатом Панасюком на сесії районної ради:

Касперська Юлія Віталіївна, Алексійчук Леся Володимирівна (саме на її ділянці висить оголошення про продаж, а по телефону називають ціну в 55 тисяч доларів), Іванюк Василь Олександрович, Баренко Оксана Василівна, Белякова Галина Олександрівна, Коган Ігор Львович, Лащук Віктор Миколайович, Варфоломеєв Михайло Дмитрович (Вінниця), Волкотруб Світлана Володимирівна (Вінниця), Кіндзерський Володимир Леонтійович, Кравчук Віктор Васильович, Колібаба Федір Дмитрович, Рудаков Вадим Володимирович, Павлюк Іван Богданович, Козел Катерина Федорівна, ТОВ «Сучасні Віконні Технології» , Черкавський Вячеслав Вячеславович, Блінова Ганна Сергіївна 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.