ЖКГ — РІО Бердичів

Вівторок, 25 Липня

Увійти

Зареєструватися


ЖКГ

У період літньої спеки дерева виконують функцію не лише легень цілого світу, але й надійних зонтиків, які захищають від ультрафіолету. Зважаючи на показники термометра, лише під кронами віковічних дубів-красенів бердичівляни мають змогу повноцінно насолоджуватися медовим ароматом липневого повітря. І коли у спеку вони дихають на нас прохолодою, то взимку віддають усе накопичене тепло у наші домівки. А чим віддячуємо їм ми: ламаємо, палимо, засмічуємо цілісіньку екосистему. Про доволі складні і суперечливі взаємовідносини людини з природою поговорили з головним лісничим Бердичівського лісового господарства Івасюком Григорієм Михайловичем.

Щороку кількість дітей, котрі позбавлені батьківського піклування або покинуті біологічними батьками, шокує. Лише у минулому 2016 році в Україні їх зафіксовано більше 70 тисяч. Зменшувати цю статистику та давати можливість таким дітям відчути себе щасливими у сімейному колі допомагають опікуни, усиновлювачі, прийомні батьки та будинки сімейного типу. 

Як говорить приказка, «обіцяного три роки чекають», та ТОВ «Полісся-Екосфера» обіцянку виконала напрочуд швидко. На офіційному порталі міста Бердичева з’явився графік вивезення твердих побутових відходів по кожній вулиці міста, затверджений керівником комунального підприємства Андрієм Борисовим та погоджений заступником міського голови з питань ЖКГ Сергієм Онофрійчуком.

Ніби в окопах, відчувають себе ось уже два тижні бердичівляни, що мешкають по вулиці Ново-Іванівській. Розрита дорога, що слугує в’їздом у двір багатоповерхівок, не має жодного цілого місця, яким можна було б дістатися до житла. Благо, що в Бердичеві до більшості дворів можна пройти й іншою стороною, та найбільше містяни обурені тим, як людям в’їжджати автомобілями у гаражі, перед якими суцільний рівчак.

Підтримати таку пропозицію звернувся до членів виконавчого комітету Бердичівської міської ради на засіданні міський голова Василь Мазур. Адже на території міста в комунальній власності є будівлі, котрі залишилися від комунальних підприємств і нині не використовуються для надання відповідних послуг, а також недобудовані приватні об’єкти, котрі перепродані і пустують. Зокрема, у більшості випадків, це приміщення колишніх котелень, бойлерних і недобудов.

Державні соціальні гарантії окремим категоріям бердичівлян, котрі всі звикли називати просто – субсидії, щоразу зазнають змін, викликаючи у людей шок, невдоволення та бідкання стосовно несправедливості по відношенню до простих громадян. Щороку, а то і кілька разів на рік, у зв’язку з подорожчанням тарифів на комунальні послуги та відповідними змінами до постанов змінюються і умови надання субсидій, і їхні суми, і соціальні норми для населення.

Стан доріг у напрямку з Житомира до Бердичева продовжує покращуватися. Ситуація з дорожнім покриттям на трасі Житомир-Могилів-Подільський, котра викликала невдоволення серед людей, щодня проїжджаючих розбитою дорогою на роботу та у справах, і навіть дійшла до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і Президента Петра Порошенка, починає змінюватись у протилежному позитивному напрямку. 

Здавалося б, минуло вже чимало часу відтоді, як бердичівляни стали активними учасниками не лише обговорень, але і рішучих дій, пов’язаних з перейменуванням вулиць. Декомунізація змусила містян бити на сполох і готувала до того, що доведеться звикати до нових вулиць в Бердичеві, а точніше – нових назв.

Ранок для жителів багатоповерхівок по вулиці Данилівській почався не зовсім приємно. Амбре, що доносилося зі стежки, якою зазвичай ходить більшість бердичівлян з вулиці Богунської, аби скоротити шлях, та йдуть до зупинок, магазинів чи у інших справах мешканці кількох п’ятиповерхівок, які тут знаходяться, змушувало перехожих затулити ніс. А мутна вода тягнулася і била мало не ключем по всій стежці. 

Поки у Бердичеві часто-густо знаходяться ті, хто нагадують про екологічні проблеми міста, не втихають розмови про діяльність КЕСу, роботу діючих очисних споруд та менш бурхливо обговорюється питання викиду у водні артерії нечистот.

І знову дує вітер перемін у сторону Бердичева, задуваючи не зовсім нові подарунки - подорожчання вартості таких звичних і таких обов’язкових послуг для містян. Періодично такі подаруночки у вигляді підняття тарифу на світло, газ, опалення підкидає держава, але і на місцях сюрпризи не закінчуються.

Нарешті в майбутньому, сподіваємося, що найближчому, на земельній ділянці біля міської ради з’явиться багатоповерховий житловий будинок з такими популярними нині вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення.

Зазвичай, такі звернення, які стосуються ремонту доріг, будівель, аварійності будинків або чогось подібного, крім розгляду на прийомі міського голови, надходять ще і до депутатів різних політичних фракцій Бердичева. В свою чергу, обранці народу, так сказати, доносять дану інформацію у вигляді запиту до міського голови, аби вирішити проблемне питання.

taksi6000800x120

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.