Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 2010

Вівторок, 24 Трв

Тариф на вивіз сміття в Бердичеві підвищать до 12 гривень

Звісно, по 12 гривень за кожного приписаного в житловому будинку, будь то ОСББ чи будинок, підпорядкований ЖЕКу або управителю, бердичівляни платитимуть у тому разі, якщо члени виконавчого комітету міської ради проголосують за таке рішення. А поки про доцільність зростання вартості на вивезення твердих побутових відходів і про решту питань, пов’язаних зі сміттям, говорили на громадських слуханнях у вівторок, 27 червня.


У містян завжди виникали запитання і претензії до ТОВ "Полісся-Екосфера", а тут ще й на слуханнях про підняття вартості послуги заговорили. Хоча, якщо судити по суперечкам, питанням і вимогам, що звучали у залі міської ради, бердичівлян найбільше турбує якість наданої послуги, а не її ціна. Воно, напевно, й не дивно, адже на фоні вартості води в Бердичеві, підняття оплати за інші комунальні послуги, включаючи ЖЕКи, мова про які тут теж йшла, 12 гривень для людей не здалося чимось глобальним.


А, може, це тому, що гарні впевнені розповіді про підняття мінімальної заробітної плати, зростання ціни на паливно-мастильні матеріали і запчастини, на світло і дефіцит сміттєзбиральної техніки викликали довіру у присутніх. Адже саме це детально розповідав на громадських слуханнях спочатку керівник ТОВ "Полісся-Екосфера" Андрій Борисов, а вже потім і його засновник Віктор Колісніченко, акцентуючи увагу на сміттєзвалищі.


Підприємство «Полісся-Екосфера» працює майже 11 років. Сфера обслуговування - 216 майданчиків, на яких знаходиться більше 750 контейнерів. В гаражі підприємства - 7 сміттєвозів, один з яких орендований у «Комунсервіса». Заборгованість населення по оплаті за вивіз сміття, згідно даних підприємства, складає більше 900 тисяч гривень. Ті гроші, які надходять від населення за вивезення побутових відходів, розподіляються на зарплату працівникам, відрахування до пенсійного фонду, паливно-мастильні матеріали, запчастини, амортизацію машин і устаткування, податки і збори та інше.
Більш детальніше Андрій Борисов зупинився на піднятті мінімальної зарплатні і на тому, що ставка податку на забруднення суттєво зросла, що і є основною причиною підняти вартість оплати даної послуги. Крім того, було зазначено, що саме входить у даний тариф. Він має 4 складові: перевезення, збирання, зберігання та захоронення сміття. У нас в місті на збирання і зберігання тарифу немає взагалі.


І тут на слуханнях почалися запитання, претензії, крики. Одні наголошували на малій кількості сміттєвих майданчиків, а на пропозицію доставити реагували бурно і просили краще частіше вивозити. Були і прохання попереджати про приїзд машин, аби двірник міг узгоджено прибрати після вивозу сміття. Та тут то і пояснили, що дається номер телефону водія чи голова ОСББ залишає свій номер, домовляються і все легко вирішується. Потім випливли претензії про паління гілля і трави в дворі будинку, хоча до "Полісся-Екосфери", як до підприємства з вивозу твердих побутових відходів, це не має відношення ніякого.
Окремо на слуханнях обговорили і тему сортувальної лінії, яка діє в Бердичеві, і про необхідність у приватних секторах встановлювати невеликі контейнери, які власник будинку може або сам купити одразу, або погодитись на вписування його вартості в тариф з розстрочкою на 5 років і привласнити після даного терміну.


Щодо грошей, то політика тут виявилася напрочуд цікавою. Як було пояснено, раніше, коли хотіли підняти вартість послуги до 8 гривень, знайшлися підприємці, що підняли бучу, і тариф знизили до 7,20 грн. І негативним наслідком, як довели до відома людей, стала втрата можливості придбати додатковий автомобіль для роботи підприємства. Потім все ж вартість вивозу сміття піднялась, але загальна картина не змінилась.


Та найголовніше, на чому наголошувалось і що безпосередньо стосувалося присутніх містян у міській раді, було підвищення тарифу на вивіз сміття з нині діючого 8,10 грн. до 12 грн. І потрібно це, як було зазначено, для відшкодування на паливно-мастильні речовини, податки і зарплатню. Щодо останньої, то позиція була чітко виражена: «Спробуйте самі попрацювати. Вийдіть понюхайте цю машину і зрозумієте, чи можна робити у такій атмосфері за 2500 гривень на місяць».


Що вирішить з цього приводу виконавчий комітет і які рекомендації бердичівлян при цьому врахують, буде ясно пізніше, так само, як і стане зрозуміло згодом, чи покращиться для містян якість наданих послуг і як відіб’ється це на їхніх гаманцях.

IMG 5068

IMG 5073

IMG 5086

IMG 5103

IMG 5119

IMG 5132

IMG 5135

IMG 5141

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.