Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич терміново зібрав в Бердичеві виїзну комісію з питань надзвичайних ситуацій — РІО Бердичів

Середа, 18 Липня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Голова Житомирської ОДА Ігор Гундич терміново зібрав в Бердичеві виїзну комісію з питань надзвичайних ситуацій

Це вже друга спроба очільників Бердичева та району домогтися визнати надзвичайну ситуацію, що трапилася 21 вересня, регіонального рівня за підрахованими збитками. Нагадаємо, що минулого тижня міська влада в терміновому порядку скликала у місті комісію з питань надзвичайних ситуацій, аби обговорити вже проведену роботу, визначити кількість постраждалих від градопаду і спланувати подальшу роботу щодо компенсації пошкоджених житлових будинків, бюджетних організацій та установ. Заяв, як ми вже писали, зібралося немало – більше 3000, матеріальних збитків підрахували на 70 млн. грн.

Наступного дня з самісінького ранку члени виконавчого комітету проголосували «за» такий проект рішення і Василь Мазур зі своїми заступниками відправилися у Житомир на обласну комісію з надзвичайних ситуацій. Проте, як кажуть, не судилося, бо голова Житомирської ОДА Ігор Гундич ще раз підтвердив припущення міського голови, що змінювати рівень надзвичайної ситуації в Бердичеві і звертатися до Уряду з проханням про виділення матеріальної допомоги можна лишень при наявності повного пакету документів, котрий містив би розроблені проекти і кошториси по бюджетним установам, будинкам під управлінням ЖЕКу та ОСББ.

Асенизатор


Тому було подано розпорядження в максимально короткий термін розробити всі необхідні документи, аби якнайшвидше знову розглянути це питання на обласній комісії і все-таки звернутися до Кабміну за допомогою, адже місто самотужки не в змозі компенсувати такі масштабні пошкодження. Великою підтримкою, звісно ж, став шифер, котрий надходив і продовжує надходити від Бердичівської РДА, народного депутата Олександра Ревеги, ОДА, приватних підприємців та політичних фракцій. Це дало змогу частково допомогти населенню міста та району. Працівники ДСНС щоденно виїжджають до людей, аби ліквідовувати наслідки стихії.


І ось у п’ятницю з робочим візитом до Бердичева приїхав голова Житомирської ОДА Ігор Гундич. Зранку він зустрічався з сільськими головами Бердичівського району, щоб обговорити питання децентралізації. А о 10:30 у сесійній було проведено позачергове виїзне засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Йому передували і позачергова сесія міської ради і знову ж таки засідання виконкому.
По наслідкам, завданим негодою місту і району, доповідали заступник міського голови Сергій Онофрійчук та голова Бердичівської РДА Едуард Томашевський. Вони висвітлили реальну картину по приватним будинкам, багатоповерхівкам, закладам освіти та іншим бюджетним установам, назвали суми завданих збитків. І якщо в районі рівень надзвичайної ситуації в зв’язку з меншими пошкодженнями носить рівень місцевий, то у місті все набагато складніше.


Ігор Гундич, вказавши на те, що проектно-кошторисна документація зібрана і надана в повному обсязі, тому перешкод для того, щоб визнати рівень надзвичайної ситуації в Бердичеві регіональним, наразі немає. Усі члени обласної комісії підтримали таке рішення і відтепер в пріоритеті – звернення до Уряду за допомогою.

Тим часом люди активно перекривають дахи, своїми силами латають пошкоджений шифер, декому вже пощастило отримати новий для заміни, виділений у якості допомоги. Та члени обласної комісії закликали міську і районну владу координувати процес видачі шиферу щоб не було так, що хтось отримав двічі, а хтось – не отримав взагалі. Голова Житомирської ОДА наголосив, що було б добре, якби мешканці також надавали інформацію, хто вже отримав покрівельний матеріал, а політичні сили, котрі допомагають, фіксували все у списках і подавали у міську раду.

IMG 9962

IMG 9964

IMG 9968

IMG 9971

IMG 9973

IMG 9974

IMG 9975

IMG 9977

IMG 9983

IMG 9984

 

 

kolibris robota

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.