«В парку Бердичева повинен бути не асфальт, а плитка», - міський голова підтримав петицію громадського активіста — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

«В парку Бердичева повинен бути не асфальт, а плитка», - міський голова підтримав петицію громадського активіста

Довгоочікуваний розгляд петиції стосовно перегляду договору з орендарем парку ім. Т.Г. Шевченка в Бердичеві, яку подав у вересні бердичівський журналіст та громадський активіст Олексій Тростянський, відбувся сьогодні на засіданні виконавчого комітету міської ради. Нагадаємо, що петиція набрала необхідних 200 голосів містян, котрі підтримали ініціативу автора та вимоги, поставлені перед міською владою і орендарем.

Перш за все, у списку таких вимог основний акцент ставився на приведення парку культури та відпочинку у належний вигляд, адже той стан, в якому він нині знаходиться, не подобається містянам. Пошкоджений асфальт і бордюри, застарілі та незручні лавочки, проблеми з освітленням, атракціони, які вже варто було б замінити, пошкоджені скульптури – це те, з чим чи не щодня стикаються бердичівляни, відпочиваючи разом з дітьми.


На засіданні виконавчого комітету одним із питаннь порядку денного і стало питання благоустрою парку культури і відпочинку, по якому доповідала заступник міського голови Таміла Павлішина. Була надана інформація стосовно стану використання території цього підприємства, а також майна, яке тут знаходиться. Територія парку складає більше 3,5 га, а щодо пропорційного розподілу, то 83% - це площа загального користування і 17% зайнято під об’єкти, які там знаходяться (тимчасові споруди, атракціони).


Як зазначила Таміла Павлішипна, до 2002 року цю територію обслуговувало комунальне підприємство. 31.01.2002 року рішенням міської ради було вирішено ліквідувати комунальне підприємство, а майно передати на баланс відділу комунальної власності та в оренду товариству «Парк культури і відпочинку». В даному рішенні також було передбачено погашення боргових зобов’язань по розрахунках із бюджетами усіх рівнів та пенсійним фондом цього комунального підприємства і працевлаштувати працівників. У 2007 році було затверджено графік інвестиційних зобов’язань до договору оренди землі парку терміном на 5 років – з 2007 по 2012 рік. Це реставрація центральної арки, встановлення огорожі по вулиці Торговій та реставрація огорожі з вулиці Шевченка, встановлення ліхтарів, лавок, урн, ремонт і встановлення нових атракціонів і навіть фонтану та розважальних центрів тощо.


В силу різних причин, головною з яких стала фінансова, всі заплановані заходи виконанні не були. Землі загального користування були вилучені і лишилися у громадській власності, а орендар утримував лише місце з атракціонами. Тривалий час проходили процедури з оформлення документації, питання розглядалося на сесіях та засіданнях виконкому, проект рішення розміщували на сайті міської ради, а пропозицій від містян, на жаль, не надходило. В березні цього року був укладений договір на 2 роки і 11 місяців з відповідним графіком інвестиційних зобов’язань і планом робіт, які в парку мають бути виконанні.


В багатьох пунктах ці зобов’язання в договорі співпадають з вимогами, поставленими Олексієм Тростянським в петиції. Це оновлення і утримання атракціонів терміном виконання на 2017-2019 роки, ремонт системи освітлення та його здійснення, що має діяти протягом усього терміну договору. Договір підписаний лише у березні, а графік інвестиційних зобов’язань лише починає діяти.


Щодо асфальтування, бордюрів, лавочок, скульптур та іншого, то заступник міського голови зазначила, що є пропозиція провести відповідні розрахунки витрат, потрібних на це, і ремонтувати за кошти міського бюджету з залученням внеску і орендаря. Тобто міська влада готова допомогти в благоустрої території парку, проте міський голова вказав, що розміщення тут асфальту взагалі стоїть під питанням. Василь Мазур вважає, що згідно поставленого плану, коли поступово на центральній вулиці міста замість асфальту укладають біля об’єктів плитку, черга дійде і до парку, в якому найкраще було б піти таким самим шляхом. Як вагомий аргумент, асфальт під температурою нагрівається і виділяє пари, а батьки з дітьми у цьому місці відпочинку проводять багато часу і не повинні цим дихати, та й естетичний вигляд плитка матиме кращий.


Крім того, автор петиції Олексій Тростянський звернув увагу і на те, що було б добре відреставрувати старі скульптури в парку та розмістити, можливо, якісь нові, встановити додатково ще дитячий майданчик, замінити незручні лавки. Міський голова, його заступники і члени виконавчого комітету підтримали таку ініціативність. Василь Мазур доручив відділу містобудування, управлінню ЖКГ та відділу фінансів спільно з автором петиції та бажаючими активістами долучитися до розробки плану реконструкції парку відпочинку, розглянути можливі пропозиції і варіанти, як краще привести його в презентабельний і сучасний вигляд. Часу на це міський голова дав до весни, аби згідно складеному плану підрахувати потрібні на реконструкційні роботи кошти і внести зміни до бюджету міста на наступний рік.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.