Міська влада Бердичева планує просити Уряд про перекидання наданих на матеріальну допомогу коштів на наступний рік — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Міська влада Бердичева планує просити Уряд про перекидання наданих на матеріальну допомогу коштів на наступний рік

Нелегкою для Бердичева видалася процедура отримання коштів з державного бюджету для видачі матеріальної допомоги містянам, які постраждали від градопаду 21 вересня. Здавалося б, пройшло вже три місяці з того дня, коли кількахвилинна негода наробила лиха не одній тисячі приватних будинків людей, школам, дитячим садочкам, установам та організаціям міста, багатоповерхівкам. Тривала робота з обробки поданих бердичівлянами заяв продовжується і до цього часу. Проте намагання міської влади домовитися з Урядом про надання матеріальної допомоги Бердичеву не пройшли дарма. Оперативно зібрані документи, складені проектно-кошторисні документації та інші необхідні папери посприяли цьому. Але сам процес отримання коштів затягнувся, бо поки Уряд прийняв рішення про їх виділення і поки вони надійшли на рахунок казначейства, а це сталося лишень минулої п’ятниці, 15 грудня, приступити до їх освоєння вдалося лише кілька днів тому. 

Якщо для містян з приватних будинків, зокрема пільговиків, допомога у вигляді коштів та шиферу надавалася ще раніше за кошти обласного і міського бюджету, то установам, організаціям і багатоповерхівкам зараз доводиться дуже важко. Отримавши у п’ятницю кошти на рахунок казначейства, багато хто вже почав відновлювальні роботи, проте у задумані плани втрутилася непогода, що принесла понаднормові снігопади і замети. На засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, яке проходило сьогодні зранку, міський голова зазначив, що у зв’язку з цим роботи на деяких об’єктах тимчасово призупинилася, а на деяких – проводяться навіть у такому режимі, але в таку погоду швидко до кінця року їх освоїти – напрочуд важко. Тому вже планується, що голова Житомирської ОДА Ігор Гундич буде звертатися до Уряду з проханням залишити ці кошти Бердичеву на наступний рік. Зрозуміло, що домовитись про це буде нелегко, адже процедурно кошти загального фонду державного бюджету повертаються назад, якщо до кінця року їх не освоїти.


Тим часом заступник міського голови Сергій Онофрійчук перед членами виконкому і присутніми у залі прозвітував, що до міста вже оперативно надходить замовлений на Івано-Франківському заводі шифер на суму в 4,5 млн. грн. Ціна на нього разом з доставкою та розвантаженням - 106,50 грн. за лист. Його у більшій мірі залізницею, бо доставка автомобілями нині нелегка через погодні умови, підвозять щодня, і зранку до вечора робітники відвантажують та складають його на території «Бердичівкомунсервісу». Вже більша половина будівельного матеріалу доставлена у місто, і до кінця цього тижня, як обіцяє міська влада, вже весь шифер буде привезений.

25625367 1517413451667943 343916395 o


Виходячи з цього, з наступного тижня за списком по вулицях його роздаватимуть бердичівлянам. Обробку заяв пільгової категорії містян, яку проводили першочергово, та видачу коштів з міського і обласного бюджетів закінчили.  Загалом таку допомогу, як було вказано на засіданні виконкому, отримало 965 людей на суму в 3 млн. 059 тис. 571 грн. З них 2,5 млн. грн.- кошти обласної субвенції і ще більше 1 млн. грн. з міського бюджету залишилися, які теж будуть спрямовані на матеріальну допомогу постраждалим від градопаду, щоб все використати.


Яким буде рішення Уряду щодо перенесення коштів на наступний рік, поки невідомо. Та нині робиться все можливе, щоб у виділені строки виконати якомога більший обсяг роботи навіть у таку погоду, і міська влада сподівається, що все ж вдасться домовитися.

25590315 1517413351667953 1228121782 o

25624470 1517413355001286 2077798735 o

25624382 1517413021667986 830475250 o

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.