В управлінні праці та соцзахисту Бердичівської РДА виявили порушень на 1,2 мільйона. Хто винен? — РІО Бердичів

Субота, 15 Грудня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

В управлінні праці та соцзахисту Бердичівської РДА виявили порушень на 1,2 мільйона. Хто винен?

12 лют. 2018 Олександр Доманський

З цим питанням я звернувся до начальника управління Валентини Василівни Логвінчук після того, як інформацію про результати перевірки оприлюднила на своєму офіційному сайті Державна аудиторська служба (колишнє КРУ), і вона люб’язно погодилась все розповісти.

Перевірка проводилась за період з 2011 року по 2017 рік. Тобто як за період, коли процес надання субсидій був доволі важким для прохачів, бо потрібно було подавати багато різних довідок, так і за останні роки, коли всі політики навперебій з екранів телевізорів кричали, що непотрібно ніяких довідок, лише заяву і декларацію.

Асенизатор


Заповнюючи заяву, а особливо декларацію, люди не особливо й читали, що там наголошується на відповідальності за неправдиво подану інформацію. Ту інформацію, яку люди подавали, співробітники управління наскільки могли, настільки й перевіряли. Раніше подавали запити до податкової інспекції, МРЕВ, держкомзему та реєстраційної служби, а потім управління отримало доступ до реєстру цієї служби і почало проводити перевірку по наявності у прохачів пільг і субсидій нерухомості самостійно.


А щоб показати, як непросто це робити одному співробітнику управління, начальник підвела мене до робочого місця інспектора. Одна жіночка має перевірити за зміну 20-30 заяв при тому, що реєстр працює дуже повільно, інтерфейси для користуванням ним дуже незручні, часто-густо з банків, МРЕВ та інших організацій надходять відповіді, що вони не нададуть інформації про особу, бо захищають її персональні дані. Крім того, вона за свої кошти (вже давно минули часи, коли їй виділяли проїзний квиток) має об’їхати 4-5 сіл, щоб переконатись, що прохачі пільг чи допомог таки дійсно там живуть.
Незважаючи на те, що об’єднаним громадам на початку процесу децентралізації обіцяли передати більшість повноважень центральних органів, питання нарахування пільг та субсидій так і не передали, тому всі ці питання жителів об’єднаної Семенівської громади так і залишились на районному управлінні соцзахисту.


Отже, під час перевірки визначили основні типи порушень: люди забули вписати в декларацію земельні паї чи інші ділянки; під час періоду отримання пільг продали хату чи іншу нерухомість; купили автомобіль чи інше майно, вартість якого перевищує 50 тисяч; не вказали факт отримання дивідендів з вкладу у банку.


Зараз цих людей викликають в управління та ставлять вимогу повернути отримані суми пільг чи субсидій/, на що люди відповідають …………….. – в газеті, на жаль, не можна писати такі слова. Тим людям, як продовжують отримувати якісь допомоги, їх розмір зменшується на суму необхідного повернення, а що будуть робити з іншими, співробітники управління і гадки не мають.


Як на мене, занадто вже запізнюється створення єдиного реєстру пільговиків, монетизація пільг та субсидій, і взагалі, ніхто у нашій державі не знає, скільки в нас насправді залишилось жителів і де вони живуть. Процеси реєстрації та реєстрів давним-давно можна було б вирішити, якби цього дійсно хотіти. На жаль, сьогодні бажання «ловити рибку в мутній воді» набагато перевищує бажання навести елементарний порядок.

soczah1

Відео

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.