«Бердичівтеплоенерго» має намір змінити тарифи на централізоване опалення — РІО Бердичів

П'ятниця, 17 Серпня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

«Бердичівтеплоенерго» має намір змінити тарифи на централізоване опалення

Таке повідомлення було оприлюднено комунальним підприємством на Офіційному порталі Бердичева. В ньому мова йдеться про намір  здійснити зміну діючих тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії та надання послуг з централізованого опалення шляхом їх коригування.

Причиною, згідно якої, "Бердичівтеплоенерго" хоче підвищити ціну на тепло, є приведення діючих тарифів до більш обґрунтованих. У поясненні до поданої таблиці підприємство зазначає, що зросла ціна на електроенергію та збільшився розмір мінімальних гарантій оплати праці. На підтвердження цього додано приклади розрахунків:

- роздрібні тарифи на електроенергію на 2 кв. 2018 року встановлено на рівні 239,696 коп./кВт год. без ПДВ, що на 16,66 коп./кВт год. без ПДВ або 7,5% більше ніж враховано в діючих тарифах – 223,036 коп./кВт год. без ПДВ;

- зміни прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1762 грн., що враховано в діючих тарифах до 1841 грн. з 01.07.2018р. та положень галузевої Угоди призвели до зростання мінімальної тарифної ставки працівника 1-го розряду до рівня 4278 грн., що на 937 грн. більше ніж враховано в діючих тарифах – 3340 грн.


Нижче ми розмістимо таблицю динаміки зміни тарифів. Та хочеться нагадати, що цьогоріч у лютому місяці тариф на централізоване опалення вже змінювався і бердичівляни платили більшу ціну за тепло: 32,50 грн. за 1 кв.м. опалювальної площі і 1332,96 грн. за 1 Гкал теплової енергії. Минуло не так багато часу і вже з’явився намір цю ціну скоригувати, причому у відсотковому співвідношенні зростання становитиме 2,9, 3,8 та 3,9%..


Як варіант причини цього, окрім ціни на електрику та збільшення розмірів зарплатні, можна припустити і реструктуризацію боргу для «Бердичівтеплоенерго», про яку вдалося домовитися з НАК «Нафтогаз України». Нагадаємо, що дане комунальне підприємство тривалий час намагається вийти із боргової пастки, більшу частину якої складали пені та штрафи. З міського бюджету неодноразово виділялися кошти на допомогу, аби місто не відключили від централізованого теплопостачання. Нині ж, згідно з домовленістю, «Бердичівтеплоенерго» уклало договір реструктуризації з «Нафтогаз України» терміном на 5 років, аби вступити в новий опалювальний сезон. Якщо за цей час підприємство виплатить 15 мільйонів гривень, орієнтовно по 200 тисяч гривень щомісяця, то йому буде списано 18 мільйонів гривень, тобто на 3 мільйони більше. Можливо, така перспектива теж має вплив на зростання ціни для містян, які, на жаль, не мають змоги перейти на індивідуальне опалення через проблемну процедуру видачі договорів та брак шалених коштів для «автономки». А 200 тисяч гривень щомісячно комунальне підприємство теж звідкись то має брати. Тим більше, що нині заборгованість населення за тепло немала і у декого вона складає по кілька тисяч з квартири.


Та в будь-якому випадку спочатку це питання розглядатиметься на виконкомі і тоді буде прийматися відповідне рішення, а поки шо КП «Бердичівтеплоенерго» приймає зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань у письмовій формі до 20.06.2018 р. включно.

Zmina 1

 

 

Omaks Centr800

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.