На бердичівських очисних спорудах продовжується реконструкція — РІО Бердичів

На бердичівських очисних спорудах продовжується реконструкція

Зусилля природоохоронних активістів не пропали дарма. Внаслідок розголосу проблема очистки стічних вод міста Бердичева нарешті потрапила в число пріоритетних. Ще в лютому цього року було прийнято рішення Бердичівської міської ради № 549 «Про проведення модернізації очисних споруд ТОВ «КЕС». В ньому зазначалось, що перший етап реконструкції мав завершитись 1 липня цього року, для чого було піднято тариф на водовідведення. 

Сьогодні за вікном вже майже кінець червня, і що зроблено за цей час, журналістам розповіли керівники товариства безпосередньо на місці реконструкції. Головний інженер підприємства зазначив, що за цей час проведено ремонт системи видалення піску, демонтаж біокоогуляторів та ремонт системи видалення осаду в первинному відстійнику №2, проведено підготовчі роботи в аеротенку, розпочато монтаж системи аерації, проведено заміну повітропроводу в перший коридор аеротенка та замінено насос на головній насосній станції на більш економічний.


Ми вже розповідали про перші етапи цієї реконструкції, а ось тепер побачили, як саме замінюється повітропровід. Здавалося, що ж тут такого – викопали стару проіржавілу металеву трубу і закопали нову, поліетиленову. Але так може подумати лише той, хто ніколи не стикався з нашими виробничими реаліями. По-перше, в Україні є лише кілька виробників труб такого діаметру; по-друге, в них черги замовників, які беруть труби від кілометра і більше, а тут потрібно всього якихось 70 метрів; по-третє, щоб заварити кілька швів на такій трубі, наші газовики замовили таку ціну, що, напевно, ці 70 метрів стали б золотими. Тут і згаяли трохи часу, поки знайшли прийнятних підрядників.


А коли злили воду з аеротенку, який підготували до ремонту, то виявилось, що необхідна заміна всіх елементів системи аерації, а не тільки деяких, як передбачалось раніше. Це такі трубки зі спеціального матеріалу, трохи схожі на випускний елемент знайомого майже усім акваріумного компресора, тільки набагато-набагато більші. Але вже, як ремонтувати, то ремонтувати, тож прийшлось і тут трохи часу витратити незаплановано.


Адже в аеротенках проходить найбільш безпечний і найбільш ефективний етап очистки стічних вод – біологічний. Під впливом повітря тут розмножуються бактерії, які буквально поїдають шкідливий бруд у воді і роблять її набагато чистішою. Так ось, для того, щоб ця популяція бактерій після запуску аеротенку зросла до необхідних розмірів та був сформований так званий «біоценоз», теж необхідно 5-6 тижнів.


Ось тут працівники очисних споруд і розповіли журналістам, що внаслідок вищесказаного вони не вкладаються у вказаний в рішенні термін реконструкції. Про це вони вже сповістили міського голову Бердичева, голову районної ради та сільських голів, які мали і поки що мають претензії до роботи очисних споруд. У листі, який ТОВ «КЕС» надіслало до міської ради, підприємство просить перенести термін реконструкції на один місяць, тобто до 1 серпня поточного року.


Наступний етап реконструкції «КЕС» планує розпочати в кінці нинішнього року і стосуватиметься він ремонтних робіт на біоставках, що знаходяться під Агатівкою. Там потрібно вичистити 8 гектарів мулових картів та провести чимало інших ремонтних робіт, що суттєво поліпшить якість очищених стоків, які потраплятимуть в Гнилоп’ять.

IMG 6060

IMG 6061

IMG 6062

IMG 6063

IMG 6064

IMG 6065

IMG 6066

IMG 6067

IMG 6068

IMG 6069

IMG 6070

IMG 6071

IMG 6072

IMG 6073

IMG 6074

IMG 6075

IMG 6076

IMG 6077

IMG 6079

IMG 6080

IMG 6081

IMG 6082

 

Omaks Centr800

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.