Сільські ради Бердичівщини погодились платити за перевезення пільговиків — РІО Бердичів

Середа, 17 Липня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Сільські ради Бердичівщини погодились платити за перевезення пільговиків

Питання пільгового перевезення і взагалі перевезення у Бердичівському районі гостро стоїть ось уже місяць. Після того, як бувші перевізники відмовилися від виконання своїх обов’язків у зв’язку з некомпенсацією пільговиків, прогнозувався транспортний колапс в районі і жителі обурювалися тим, що не зможуть діставатися до міста, до роботи або ж усправах, і найголовніше – потім повертатися додому. Проте Житомирська облдержадміністрація, і керівництво району у цьому їй завдячує, забезпечила у повному обсязі перевезення людей з сіл району.

І от у вівторок, 11 вересня, в актовій залі Бердичівської районної ради відбулася нарада керівництва району та перевізників, на якій були також присутні і представники Житомирської облдержадміністрації та сільські голови Бердичівського району у повному складі. Основним і важливим питанням цього зібрання стало вирішення того, які суми виділятимуть з бюджетів сільські ради для відшкодування перевезення пасажирів пільгових категорій до кінця цього року. Причому визначитися з цими сумами вказали якомога швидше, адже частково компенсуватиме пільгове перевезення і районна рада. Частково тому, що у зв’язку з фінансуванням медичної та освітньої галузі повністю з районного бюджету покрити видатки на перевезення немає можливості.


На даний момент і до 24 листопада діють тимчасові угоди з перевізниками і ті, в свою чергу, пішли назустріч людям, здійснюючи перевезення пільговиків за рахунок підприємств. Проте це питання часу і те ж таки 24 листопада не за горами, після чого сільські бюджети покриватимуть видатки, якщо, звісно ж, нічого не зміниться. Крім того, ще на минулій нараді з перевізниками начальнику управління освіти було дане доручення заключити договори щодо підвозу дітей до шкіл за рахунок перевізника.


Якщо пільгове перевезення буде відшкодовуватись, то відповідно до Програми, відшкодовується пільгова категорія з розрахунку співвідношення платного до безплатного перевезення. Перевірка кількості пільговиків проводитиметься постійною комісією не менше 2 разів на рік, як це було і до того, протягом тижня. Але, знову ж таки, така перевірка здійснюватиметься в тому випадку, якщо проїзд пільгової категорії відшкодовуватиметься місцевими бюджетами. Нині ж, як зазначають перевізники, вони заявили про перевезення таких категорій пасажирів за власний рахунок, бо діють тимчасові договори і вони не вірять, що відшкодування таки буде.


Перед тим, як кожен сільський голова виступив з доповіддю про кількість пільговиків у селі і суму, яку з сільського бюджету можна виділити для відшкодування видатків, зав’язалася ціла дискусія. Мова йшла про те, щоб відшкодовувати конкретну кількість людей, використовуючи при цьому якісь талони або квитки. Тобто, видати пільговикові, наприклад, 30 талонів на місяць і нехай він використовує їх для поїздки. Проте голова районної ради Софія Томашевська зазначила, що це не зовсім вдала ідея, бо треба повністю вносити зміни до Програми і тоді з’явиться проблема перевезення пільговиків з Семенівської ОТГ та з Бердичева, котрі також їдуть додому у села або ж до рідних, і не можна ж своїх пільговиків возити безкоштовно, а від тих відмовитися. Була пропозиція сісти за стіл перемовин з міським головою, аби вирішити це питання, щоб міський бюджет компенсував цих пільговиків, бо сільським бюджетам треба в першу чергу думати про своїх, а не страждати через міських. Та й тут Софія Томашевська наголосила, що стовідсотково домовитися не вийде, адже міська влада вже виставила району рахунок за навчання дітей з сіл в художній, музичній школах та ЦПО ім. О. Разумкова. Тому кращим варіантом є так, щоб за своїх пільговиків розраховувались сільські ради, а решту візьме на себе районний бюджет.


В.о. заступника начальника управління дорожнього будівництва та інфраструктури облдержадміністрації Валерій Ясинецький поділився з присутніми інформацією про практику сіл Житомирського району на рахунок типів перевезення пільговиків. Для прикладу, вирахуваним коефіцієнтом співвідношення платних і безоплатних проїздів користується і відшкодовує перевезення с. Садки. Талонами користуються Оліївська і Станишівська ОТГ. Громади заключали договори з перевізниками, видавалися талони з печатками і сільські ради вирішували, скільки талонів якій категорії пільговиків видавати. В Оліївській сільській раді видають по 8 талонів на місяць, і людям їх вистачає, а категорії УБД - 10-15 талонів. А далі пасажир дає або талон, або гроші, а водій 2 рази на місяць ці талони несе в сільську раду і по процедурі отримує відшкодування. Що ж до тих людей, які, наприклад, лежачі і не їздять нікуди, то їхніми талонами мають право користуватися члени родини. В Троянові і Ліщині 2 рази на тиждень пільговики їздять безкоштовно. В Левкові – щодня окремі рейси возять пільговиків в окремий час. Тобто кожна сільська рада організувала цей процес так, щоб були задоволені обидві сторони.


У селах Бердичівського району ж пропонують хоча б спробувати у якості експерименту ввести якісь талони чи квитки іменні на цей перехідний період, адже з січня має вступити в дію монетизація пільгових перевезень і тоді, за словами керівництва району, тих 120 гривень даватимуть кожному пільговику на руки і він сам розпоряджатиметься своїми поїздками.


Що ж до коштів, які готові виділити сільські бюджети, то ще не всі сільські ради визначилися з сумами. Дехто зауважив, що треба ще це питання обговорити, та певна картина вже вимальовується.
Гришківецька с/р не відшкодовуватиме нічого, адже перевезення їхніх пільговиків здійснюватимуть міські маршрути №1 та №15, як було зазначено. Буряківська с/р готова виділити 10000 гривень. Великоп’ятигірська с/р – 9720 вже виділила. Гальчинська с/р – виділить 5000 гривень. Гардишівська с/р – поки з сумою не вирішила через скудність бюджету, але відшкодовувати все ж буде. Так само не визначились Бистрицька та Скаківська с/р. Малосілківська с/р – може дати 5000 грн., але якщо буде мало, то з огляду на ситуацію ще добавлять. Маркушівська с/р вже виділила 9000 грн., Никонівська с/р – 7000 грн. може надати. Озадівська с/р ще не обговорювала це питання, бо стоїть гостро проблема з фінансуванням дитячого садочка у плані опалення, але 3000-4000 грн. можуть надати. Голова Осиківської с/р говорив про суму у 5000 грн., але додав, що 80% жителів взагалі їздять маршрутками Житомир – Бердичів і там пільгового перевезення немає, а цими автобусами користуються мало людей.


Половецька с/р може виділити десь 5000 грн., Романівська і Райгородоцька с/р – теж 5000 грн. Щодо Райків, то тут керівництво району просило усіх поставитися з розумінням, бо нині у них важка фінансова ситуація і борги у 2 мільйони гривень, тому ця сільська рада, як виняток, відшкодовувати зі свого бюджету не буде. Слободищенська с/р готова надати 10000 грн., Садківська с/р – теж 10 000 грн., а голова Скраглівської с/р зауважила, що у них немає коштів, тому керівництво району їм порадило звернутися до підприємців і попросити хоча б 5000 грн. Старому Солотвину, як було зазначено, пощастило з перевізником, котрий взагалі за пільгове перевезення не брав відшкодування, але оскільки у цій сільській раді з бюджетом все добре, то вони готові надати кошти, щоправда точної суми поки назвати не можуть. Швайківська с/р надасть 6000 грн.


Наостанок такого жвавого обговорення сільським головам було роздано листи з переліком пільгових категорій, і ті, в свою чергу, повинні були відмітити, які категорії, на їх думку, потрібно виключити з програми по відшкодуванню перевезення. Голова районної ради зауважила, що район не буде стояти осторонь у даному питанні і що вже за 7 місяців цього року було відшкодовано перевізникам з районного та сільського бюджетів 955 000 гривень, так що і тут все буде добре.


Щодо одного перевізника, з яким не підписали договір на підвіз дітей до шкіл, то інший прямо ж на нараді виявив бажання возити школярів до кінця року, а там буде видно. На Слободище пообіцяли додатково ще один рейс виділити, а в Озадівці перевізник попросив хоча б якось вирішити питання з величезними ямами, повз які неможливо проїхати, аби не залишити колеса. Загалом же і керівництво Бердичівського району, і сільські голови, і жителі сіл вдячні перевізникам за те, що ті не покинули їх у важкий час і взялися за цю, можливо, і нелегку, але таку важливу для людей роботу, як перевезення людей.

IMG 2651

IMG 2653

IMG 2654

IMG 2655

IMG 2656

IMG 2657

IMG 2659

IMG 2660

IMG 2661

IMG 2662

IMG 2666

IMG 2667

IMG 2668

IMG 2669

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

rif800

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.