На бердичівських вулицях ростуть йоржики для унітазів. Фото — РІО Бердичів

Субота, 4 Грудня

На бердичівських вулицях ростуть йоржики для унітазів. Фото

31 січ. 2019 Власкор

Саме таке перше враження виникає у людей, які бачать результати обрізання дерев на центральних вулицях міста. Суцільні голі стовбури без натяків на гілки виглядають не те що нестандартно, а взагалі, як стверджують перехожі, наче з фільму жахів.

Ця картина стала вже не такою незвичною для містян, адже кожного року в Бердичеві постають з-під землі такі незвичайні кострубаті фігури. Проте і думки з приводу такої роботи комунальників серед бердичівлян розділилися. Одні з року в рік обурюються, що в місті понівечили дерева, що це на казна-що схоже, що так не можна знущатися над насадженнями і що від такого методу обрізання дерева можуть загинути. Інші ж підтримують роботу комунальних служб і вступають в суперечки з опонентами, мовляв, правильно роблять, бо гілки дістаються до дротів і їх треба зрізати. На противагу ті ж такі опоненти заявляють, що це явно не зрізання заважаючого чи сухого гілля.


Сперечаються бердичівлян в цьому плані і стосовно того, чи практикують такі «шедеври» закордоном, бо ті, хто все ж таки живе або працює за межами України, все-таки стверджують, що таким кощунством там не займаються. А от в інших містах і містечках України це теж, виявляється, звична справа. Варто лише зайти в інтернет і одразу ж натрапляєш на світлини таких же фігур у Житомирі, Києві, Тернополі тощо. І такі ж розміщенні статті з думками про «за» і «проти».


Таке повне обрізки по самісінький стовбур дерев називають «топінгом», тобто повне видалення великих та малих скелетних (основних) гілок старих дерев з метою омолодження. Але не всі вважають, що це омолодження є безпечним для дерев. Арбористи, або деревоводи, зазначають, що такий метод іноді призводить до загибелі, але смертельним не являється. Топінг загалом більшість профільних спільнот не радять використовувати, але якщо у містах все ж взялися так обрізати дерева, то і тут є певні правила. Його, як зазначають спеціалісти, проводять навесні, коли немає холодів сильних, зрізи потрібно обробляти спеціальним розчином, а наступного року виконувати проріджування обростаючих гілок. Крім того, так зване «омолодження» зазвичай варто робити немолодим деревам, які вже почали всихати.


Звісно, краще про це знають спеціалісти і, напевно, в Бердичеві теж комунальники знають, що роблять. Проте, якщо вдатися до вищеописаних правил, то в нашому місці якось не зовсім все так відбувається. Дерева обрізають не зовсім вибірково, а ріжуть всі підряд, після чого з’являються алеї стовбурів. Наступного року проріджування обростаючих гілок теж ждати не варто, бо дерева знову будуть підстрижені «під лисину». Оброблення зрізів теж сумнівне, бо це займає час, а комунальним службам потрібно ще не один десяток дерев підрізати.


Отож, скільки людей – стільки й думок. Комусь подобається, комусь – ні, але як би бердичівляни не обурювалися, все рівно доведеться ще не один раз і не один рік спостерігати такі картини та зводити цілі дискусії у соціальних мережах, висловлюючи свій шок або ж вподобання.

ershiki1

ershiki2

ershiki3

ershiki4

ershiki5

ershiki6

ershiki7

super cina

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.