«Полісся-Екосфера» продовжить вивозити сміття бердичівлян, але вдвічі дорожче — РІО Бердичів

Середа, 27 Жовтня

«Полісся-Екосфера» продовжить вивозити сміття бердичівлян, але вдвічі дорожче

Про це стало відомо у понеділок, 27 травня, під час засідання конкурсної комісії на визначення виконавця послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів. До 14:30 того дня приймалися матеріали від бажаючих взяти участь у конкурсі, але, прогнозовано, потенційний учасник був лише один – ТОВ «Полісся-Екосфера».

Об’єктів конкурсу було 3, оскільки місто умовно поділено на 2 частини і ще один об’єкт – це оренда сміттєзвалища. Підприємство надало пакет матеріалів та відповідних документів, серед яких конкурсна пропозиція, статут, реєстр, довідки про відсутність заборгованості, розрахунки, технічні паспорти на спеціальне обладнання транспортних засобів, фінансовий звіт, проходження техогляду транспорту, пропозиція вартості тощо. Єдине, чого не подала у документах бухгалтерія ТОВ «Полісся-Екосфера», так це довідку про зношеність транспортних засобів, що є обов’язковою умовою конкурсу, і ця зношеність не має перевищувати 75%. Конкурсна комісія дала час бухгалтерії підприємства підготувати цей документ і вирішила зробити перерву, продовживши засідання у середу.


Але враховуючи, що це, за словами голови конкурсної комісії, формальність і таку довідку можна донести, про основне все ж поговорили – про нові тарифи на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. Перед цим зачитавши рекомендацію осіб місцевого самоврядування, яка не зовсім була позитивною, бо про несвоєчасність вивезення сміття, поламані контейнери тощо все ж згадали, була озвучена пропозиція щодо вартості послуг.


Засновник ТОВ «Полісся-Екосфера Віктор Колісниченко зазначив перед присутніми членами конкурсної комісії та представниками ЗМІ, що підприємство працює у збиток і потрібно привести діючі тарифи до економічно-обгрунтованого рівня, аби і зарплатню працівникам платити, адже не багато є бажаючих бути водіями сміттєвозів, і в мінус не йти. Стосовно тієї ж таки техніки, то закупки нових автомобілів не намічається і це не включено в інвестиційну складову тарифу. Адже, за словами Віктора Колісниченка, немає резону для Бердичева купувати дорогий автомобіль за 100-150 тисяч доларів. Наявну техніку пообіцяли капітально відремонтувати за рахунок співзасновників підприємства, а воно має 6 сміттєвозів, 2 самоскиди та 1 екскаватор. Наразі, у зв’язку з наявною проблемою поламаних автомобілів, коли люди скаржилися, що тривалий час сміття не вивозять, їх активно лагодять, бо заявлена донедавна на виконавчому комітеті зношеність у 90% нині зменшилась. Принаймні так було зазначено у поданій довідці, де зношеність техніки вже становить від 54% і максимум до 71%.


Запропонована підприємством вартість послуг без інвестиційної складової наступна:
- 71,40 грн. за куб.м – вивезення;
- 40,70 грн. за куб.м – захоронення;
- 24,60 грн. за одну особу – вартість вивезення твердих побутових відходів для багатоквартирних будинків;
- 23,76 грн. за одну особу – вартість вивезення твердих побутових відходів для приватних будинків.


Окрім того, у тариф для багатоквартирних будинків включено і вартість відновлення контейнерного парку – 1,64 грн. з особи. Керівництво ТОВ «Полісся-Екосфера» взяло на себе таке зобов’язання і планує навіть придбати контейнери європейського зразка, проте зазначає, що не у всіх дворах такі можна буде встановити через вузькі заїзди і невеликі контейнерні майданчики. А отже планують 50 на 50, і відповідальність за ці контейнери нестиме підприємство, адже неодноразово бердичівляни нарікали на те, що сміттєвоз підняв контейнер і кинув, а в результаті – вони побилися, відламалися колеса тощо.


Оскільки продовження засідання конкурсної комісії перенесли на середу, то вже у відповідний день, коли до пакету документів була додана довідка про зношеність транспорту, обговорювати ще раз запропонований тариф члени комісії не стали. Зате в соціальних мережах люди вже активно висловлювали свої думки стосовно подорожчання послуги удвічі, наводячи приклади заповнених контейнерів у дворах, котрі тижнями стоять, і прогнозуючи, що більший тариф ситуацію не змінить. А ще всі активно порівнюють таку вартість з іншими містами та містечками і постійно говорять про роздільне сміття. На це ще у першій частині засідання конкурсної комісії засновник ТОВ «Полісся-Екосфера» відповів, що це – дурниця. Як аргумент навів приклад такого способу вивезення твердих побутових відходів у шведів. Мовляв, для цього треба мати окремо на кожен вид сміття автомобілі, водіїв на ці автомобілі та платити їм зарплатню. В один сміттєвоз це скидати не будеш, і коли у Швеції так робили, то всі протестували, та й самі люди не всі розділяють сміття і частіше всього кидають все до однієї кучі. Більше того, фінансувати такий процес, особливо утилізацію, за словами Віктора Колісниченка, має держава, а за кордоном люди платять не 5 євро на рік, а 100.


Штрафних санкцій за неякісне надання послуг з вивезення твердих побутових відходів, як того б хотіли бердичівляни, чинним законодавством не передбачено. Проте, як було повідомлено, є таке поняття, як «перерахунок», тобто якщо сміття не вивозилося певний час або ще щось не так, то, за зверненням громадян, має бути перерахунок тарифу на вивіз сміття. Але представники ЗМІ і навіть присутні на другій частині засідання депутати міської ради попросили директора ТОВ «Полісся-Екосфера» Андрія Борисова на засіданні виконавчого комітету чи на сесії відзвітувати за свою роботу, роз’яснити складову тарифу і доповісти про прибуток підприємства і фінансові затрати, якщо, звісно, нема чого приховувати. Керівник запевнив, що поговорить із засновником і що в принципі це не проблема, бухгалтер може все підготувати. На це заступник міського голови з питань ЖКГ та містобудування Сергій Онофрійчук, який є і головою конкурсної комісії, зазначив, що потрібно ще порадитися з юридичним відділом стосовно правомірності такої доповіді, адже це приватна структура, а не комунальна. Насамкінець було затверджено надані підприємством матеріали, конкурс визнали проведеним і проголосували за винесення цього питання на засідання виконавчого комітету, перед тим провівши аналіз поданих тарифів.

eko1

eko2

eko3

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.