Тепло та борги – на виконкомі підсумовували проведення опалювального сезону — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Тепло та борги – на виконкомі підсумовували проведення опалювального сезону

І не лише підсумовували хід опалювального сезону 2018-2019 років, але й говорили про завдання щодо підготовки господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Про це коротко доповідав заступник міського голови з питань містобудування та ЖКГ Сергій Онофрійчук.

За словами виступаючого, в основному всі завдання, які стояли перед підприємствами, організаціями та установами усіх форм власності, були виконані і опалювальний сезон пройшов без катаклізмів, значних аварійних ситуацій, а поточні аварійні ситуації, які виникали, були усунені вчасно.
Значні роботи були проведені у житловому фонді ЖЕКу №7 та «Житлоремексу-2», що стосувалися ремонту покрівель, адже в минулому році вдалося остаточно ліквідувати наслідки градопаду 2017 року і без проблем розпочати опалювальний сезон. Також було проведено ряд робіт по поточним підготовчим роботам з утеплення, закривання вікон, ремонту каналізацій, піддашків, в чому житлове господарство в основному справилося. Активно до цього питання підключалися і ОСББ, бо вони нині є значним утримувачем житлового фонду – 54% загальної площі житла по місту обслуговують. До них, як було зазначено, привернена велика увага, в тому числі з міського бюджету було виділено значні кошти – більше 1 млн. грн. - і на усунення наслідків градопаду, і 8 ОСББ отримали спів фінансування у розмірі 60-70% на проведення робіт покрівель, будинкових мереж тощо.


Сергій Онофрійчук стосовно головного постачальника тепла у місті – КП «Бердичівтеплоенерго» – вказав, що підготовка котелень, а їх нині налічується 14, до опалювального сезону здійснювалася заздалегідь. За опалювальний сезон було ліквідовано 52 аварії, що на 14 аварій більше, аніж у попередньому сезоні. Їхня кількість не зменшується, бо мережі зношені і потребують заміни, яка проводиться, але у межах наявних на підприємстві і в міському бюджеті можливостей. Адже у минулому році підприємство завдяки міській владі отримало більше 8 млн. грн. підтримки, в тому числі більше 1 млн. грн. було направлено на встановлення теплових лічильників, а інша сума – різниця в тарифах для оплати енергоносіїв.


Міській владі вдалося також укласти договір реструктуризації з НАК «Нафтогаз України» і, відповідно, початок опалювального сезону почався без катаклізмів, як це було раніше, коли домовлялися, отримували ліміти. Крім того підписання такого договору дало можливість претендувати на списання значної суми штрафних санкції та пені – 20 млн. грн. – протягом 4 років за умови дотримання договору і своєчасної оплати і боргу, і потрібної суми за отримані ліміти, аби лише діяла Постанова Кабміну.


Заступник міського голови також повідомив, що міська влада спільно з КП «Бедичівтеплоенерго» вийшли майже на фінішну пряму по залученню кредитних і грантових ресурсів, готується документ в Антимонопольному комітеті, щоб можна було підписати кредитну і грантову угоди для заміни теплотехнічного обладнання, про що ми вже повідомляли раніше.


Насамкінець теми теплопостачання на запитання міського голови про боротьбу з бердичівлянами-боржниками Сергій Онофрійчук вкотре наголосив на ефективності складених адміністративних протоколів на тих, хто не платить за спожите теплопостачання, та позовів до суду. Адже кожного разу на засідання адмінкомісії такі протоколи розглядаються і результатами їх складання є або повне погашення невеликого боргу ще до початку засідання, або часткове погашення та укладений договір реструктуризації, або зазначення про подачу позову до суду і в подальшому – стягнення виконавчою службою наявного великого боргу.

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.