Свої ідеї облаштування парку культури та відпочинку можуть подавати бердичівляни — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Свої ідеї облаштування парку культури та відпочинку можуть подавати бердичівляни

На засіданні архітектурно-містобудівної ради серед 5 питань порядку денного приємним і довгоочікуваним став розгляд питання, яке обговорював мало не кожен бердичівлянин протягом не одного місяця та року. Мова йде про парк культури та відпочинку Бердичева, вигляд якого вже багато років бажає кращого. Старі лавки, такі ж ліхтарі, протоптані стежки, де мали би бути газони та клумби, і найголовніше – дорожнє покриття, по якому найважче пересуватися мамам з візочками та діткам на велосипедиках – все це терміново потребує реконструкції.

Про це неодноразово говорили на засіданнях виконавчого комітету та сесіях міської ради, збирали підписи під петицією, яка набрала потрібну кількість підтримки містян і була розглянута і детально обговорена. Тоді, нагадаємо, бердичівський активіст Олексій Тростянський висловлював і своє бачення нового та комфортного місця відпочинку дорослих і дітей. Ця ідея була прихильно сприйняття і міським головою, і його заступниками, і представниками управлінь, відділів та інших структур, які були присутніми під час обговорення. У результаті міський голова зазначив, що при наявності фінансування обов’язково розпочнуть відповідні роботи, адже це важливе для Бердичева місце.


Минув час і той же таки бердичівський активіст прийняв рішення рухати далі свою ідею по облаштуванню парку культури і відпочинку, подавши пропозицію на «Бюджет участі», детально розписав, яким бачить кожен куточок парку, кожну зону та кожну деталь, провів розрахунки і представив на розгляд та оцінку бердичівлян. У соціальній мережі таку ідею прийняли на ура, підтримали та запевняли, що це гарна справа, але, на жаль, голосів прихильних до пропозиції містян виявилося недостатньо, аби поданий проект переміг.


Аж ось у цьому місяці з’явилася гарна новина про те, що з державного бюджету, згідно прийнятого 05 липня Кабінетом Міністрів України розпорядження, виділено на капітальний ремонт покриття доріжок і тротуарів парку культури та відпочинку ім. Т. Г Шевченка 800 тисяч гривень.
На засіданні архітектурно-містобудівної ради це питання знову вирішили детально обговорити, запропонувати цікаві ідеї, як краще облаштувати ту чи іншу зону, аби вже поставити завдання перед проектною організацією. Зрозуміло, що 800 тисяч гривень, як зазначив заступник міського голови Сергій Онофрійчук, для такої території замало, тому є пропозиція розпочати роботи поетапно, одну частину парку, щоб довести її до ладу. Варіанти того, якою вона буде, можуть пропонувати усі бажаючі взяти участь у процесі облаштування території бердичівляни, а далі буде розроблено проект і розпочато роботи, адже це державні кошти і їх потрібно освоїти до кінця бюджетного року.


Стосовно того, де розпочати роботи, спільно визначилися, що це буде ліва частина парку від входу по вулиці Шевченка, де знаходяться дитячий майданчик, лавки, доріжки і де найбільше спостерігається скупчення людей. Спочатку заплановано реконструкцію покриття з облаштуванням лавок, освітлення та сміттєвих урн. Члени архітектурно-містобудівної ради одразу ж зазначили, що їхнє бачення стосовно покриття – бруківка типу, як покладено на бульварі. Єдине, що дизайн, фактуру і колір можуть запропонувати усі бажаючі. Це саме стосується і лавок, ліхтарів та урн, адже можна зробити все або у стилі ретро, або більш сучасним, але щоб все відповідало один одному за стилем. За словами Сергія Онофрійчука, у них є свої власні начерки, але хотілося б послухати і думку присутніх членів ради та розглянути подані бердичівлянами пропозиції.
Також буде залишено місце під фонтан, для якого поки що підведуть комунікацію, а згодом зроблять, адже це, як було сказано, недешеве задоволення. Концепцію розроблятимуть, звісно ж, усього парку культури та відпочинку, щоб потім, у майбутньому, кольорову гаму і матеріали продовжити в іншій частині, але нині акцент ставлять на обрану частину і на виділені для цього кошти. Доріжки будуть із бруківки, проте 2 чи 3 все ж залишаться асфальтованими для під’їзду автомобілів. Щодо туалету, адже це також важливе питання і підземний біля парку - оренді, відремонтований, то є два варіанти: або домовитися, що підземний буде постійно працювати, або встановити стандартну тимчасову споруду, як це роблять в інших містах.


На майбутнє є плани також встановити ще один дитячий спортивний майданчик, бо одного недостатньо, а також можна буде задіяти і асфальтовану територію біля паркану на цій самій частині парку. Пропозиції, що там буде, також зможуть подати бердичівляни, хоча попередньо вже пропонували скейт-парк, але час покаже.


Нині ж, обговоривши певні деталі, представивши своє бачення ремонту парку культури та відпочинку і прийнявши до уваги рекомендації щодо технічних питань, члени архітектурно-містобудівної ради зупинилися на тому, що потрібно дочекатися і пропозицій містян. Для цього у тих, хто бажає внести частинку своєї дизайнерської фантазії, своєї ідеї по облаштуванню цієї території, є максимум півтора тижні. Заносити пропозиції потрібно у відділ архітектури Бердичівської міської ради.


Всі подані варіанти будуть розглянуті, а вже потім на сесії міської ради приймуть надані кошти у розмірі 800 тисяч, проводитимуть експертизу, розроблятимуть проект, тобто старатимуться робити все одночасно, паралельно, аби встигнути кошти освоїти.

parkremont1

parkremont2

parkremont3

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.