Дві квартири старого будинку у Бердичеві переобладнають під магазини — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Дві квартири старого будинку у Бердичеві переобладнають під магазини

Про це говорили на засіданні архітектурно-містобудівної ради у середу, 24 липня, усі присутні члени ради, керівники управлінь та відділів міської ради, які мають безпосереднє відношення до питань землі та будівництва, власник квартири, яка і замовила проекти реконструкції приміщень та, звісно ж, представник ПП «Архітектурна майстерня Бердичева», яке і займається даним проектом.

 


Зі слів виступаючого стало відомо, що замовник по вулиці Житомирській, 24 має дві квартири загальними площами 58 і 36 кв.м. Власниця виявила бажання переобладнати ці квартири відповідно у два окремих магазини.
Згідно розробленого проекту пропонується в квартирі №11, яка має житлові кімнати, кухню і санвузол, демонтувати перегородки та обладнати один зал площею 49 кв.м, а також 2 входи, які будуть з’єднані між собою. Звісно ж, буде встановлений пандус для людей з обмеженими можливостями та для заїзду дитячих візочків.

 


У квартирі №10 є житлова кімната, санвузол та кухня, які після реконструкції перетворяться у торговий зал площею 24 кв.м, приміщення персоналу та санвузол, який і залишиться на тому ж місці, де був.


Щодо прилеглої території, то розробник проекту реконструкції зазначив, що фактично на зеленій зоні знаходиться яма, яку потрібно трішки підняти, підсипати і облаштувати покриття. Зелену зону забирати повністю ніхто не буде, тротуарною плиткою буде обкладено біля самого будинку та від входів у магазини до загального тротуару. Покриття згідно плану займатиме 120 кв.м, з обох боків залишаться газони.


Проблемним питання у даній ситуації залишається під’їзд транспортних засобів. З іншої сторони повз гаражі у двір їхати ніхто не буде, адже сусіди обурюватимуться, та й власниця заздалегідь домовилася, що такий спосіб виключить. За словами розробника є інший варіант: біля будинку є місце, де немає одного дерева, лише маленький саджанець, а тому можна заганяти сюди автомобіль, ширина тротуару це дозволяє. Можна, звісно ж, як було сказано, робити так, як це роблять у столиці та в інших деяких місцях: транспортний засіб зупиняється навпроти магазину біля бордюру і привезений товар переносять з автівки до магазину.


Вирішенням цього питання займеться безпосередньо замовник, обдумає, як краще зробити під’їзд або ж не робити взагалі. А от стосовно розташованого там бетонного підняття, який відділяє від тротуару будинок та прилеглу до нього територію, ситуація є двоякою. Спочатку планувалося, що верхню частину буде знято, а саму ці стінку – обкладено плиткою. За нею буде підсипана і піднята у висоту територія, після чого дана стінка матиме висоту десь сантиметрів 30. Але обкладати її доведеться усю, по всій довжині, щоб виглядало пристойно і однаково, а не лише частину навпроти магазинів. Для цього потрібно вкласти чималу копійчину, а тому Сергій Онофрійчук запропонував взагалі цю стінку забрати, якщо територія буде піднята у висоту і буде зелена зона.


Поки що замовник проекту не може чітко дати відповідь на питання, чи залишить вона цю стінку і облаштує її, привівши до ладу, чи взагалі забере, що зекономить чималі кошти. Було зазначено, що треба подумати, співставити всі за і проти та вибрати оптимальний і кращий варіант, аби все було і зручно, і гарно.


Так само подумає власник і про певну домовленість з власником сусідньої квартири, який ще кілька років тому також планував переобладнати її у магазин чи щось інше, у нього були якісь певні проблеми, а тепер він й надалі хоче реалізувати заплановане. Тому на засіданні архітектурно-містобудівної ради прозвучала пропозиція підняти проектну документацію по цій квартирі, якщо вона є, зв’язатися з власником і, можливо, домовитися зробити однаковий фасад, щоб не виглядало згодом як казна-що.

budinok1

budinok3

budinok2

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.