Роздрукувати цю сторінку

Міська влада вирішує долю будинку, що руйнується у Бердичеві

Минулої п’ятниці ми писали про будинок по вулиці Чкалова, 6 у Бердичеві, жителі якого бояться за його обвал через багаторічні тріщини, які з кожним разом стають дедалі більшими і можуть призвести до трагічних наслідків. Куток будинку, де заодно проходить і газова труба, просто-на-просто може з’їхати і, як стверджують мешканці двоповерхівки, не лише завалиться сторона будинку, а й може вибухнути від пошкодження цієї газової труби.

Ми вже розповідали детально про історію появи цих тріщин, про методи, які застосовували комунальники, щоб затримати їх збільшення та розповсюдження, але ні затирання, ні встановлення маячків загальної картини не змінили. Більше того, тріщини збільшуються не лише ззовні, але й всередині квартир, що унеможливлює ні проведення ремонтних робіт, ні, звісно ж, проживання з дітьми. Самі бердичівляни бояться, щоб одного дня не опинитися під завалами будинку. Фото якнайкраще підтверджує ці побоювання, а в реальності ситуація дійсно шокує.
В той самий день, у п’ятницю, виїздила комісія міської ради, проводила огляд цієї частини будинку і представник комісії одразу ж зазначив, що буде розроблено план дій з усунення пошкоджень та укріплення будинку. Мав виїздити і спеціаліст задля обстеження місця, а в понеділок людям обіцяли, що проектний інститут буде розглядати варіанти, аби допомогти бердичівлянам.


Жителька найбільш постраждалої квартири, яка нагадаємо, не проживає у ній, а змушена орендувати окреме житло, написала згодом у соціальній мережі, що комунальники поставили того дня новий маячок і на тому все.


Вже сьогодні, у середу, особисто запитала у заступника міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергія Онофрійчука, який стан справ даного будинку, що вже зроблено і що планується робити задля безпеки бердичівлян. За його словами, нині очікують висновку «НДІпроектреконструкція» Житомира та виготовляють відповідну документацію на укріплення, яке однозначно проводитимуть. Крім того спеціалісти робитимуть геодезію, щоб знати, як і чим укріплювати або, можливо, розбирати і робити інші роботи.А далі документація буде винесена на сесію міської ради для виділення коштів з міського бюджету на проведення робіт. Від висновку залежить і те, виконуватимуть роботи тільки ззовні чи і всередині будинку.

Нині, окрім встановлених маячків, як зазначив Сергій Онофрійчук, було укріплено верх і низ цієї частини будинку. А взагалі в цьому будинку 1959 року будівництва відсутній фундамент, який теж грає велику роль, адже всі комунікацію, що проходять під двоповерхівкою та поруч, також впливають на будівлю.


Було сказано також, що всі чотири сім’ї ВЖРЕПом №7 попереджені про виселення і людям запропоновано тимчасові житла, якщо вони виявлять бажання поки що на момент проведення робіт залишити свої оселі.

Chkalova dom1

Chkalova dom2

Chkalova dom3

Chkalova dom4

Chkalova dom5

Chkalova dom6

super cina

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук