Наземний місток, ритуальний басейн, автостоянка – у Бердичеві почнуть будівництво Єврейського паломницького центру — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Наземний місток, ритуальний басейн, автостоянка – у Бердичеві почнуть будівництво Єврейського паломницького центру

Ми вже писали майже 2,5 роки тому про те, що Бердичівська іудейська релігійна громада взяла собі за мету побудувати у Бердичеві Єврейський паломницький центр, аби всі ті, хто приїжджає на могилу Леві Іцхака, могли безперешкодно, зручно та з дотриманням усіх релігійних канонів діставатися до будиночку Цадика, відпочивати, молитися тощо. Тоді рішенням міської ради громада отримала землю більше 3 га і питання вже розглядалося, був поданий ескізний план, який затвердили.

І ось на засіданні архітектурно-містобудівної ради, що проходило у середу, 11 вересня, знову було розглянуте дане питання і детально пояснено, що ж все-таки планується будувати спочатку і які плани у цьому напрямку передбачені на майбутнє.
Коротко в загальних рисах про будівництво спочатку розповів представник іудейської релігійної громади, а далі вже більш детально спеціаліст МПП «Енергія», що займається розробкою даного проекту.
Одразу ж було зазначено, що масштабним поки що будівництво не буде, адже проходитиме воно у кілька етапів. Наразі планують реалізувати І-й етап і збудувати невеличке приміщення з мінімумом, який необхідний для паломників, а також велику автостоянку для автобусів, що є головною задачею. Це дозволить перемістити транспорт з вулиці Житомирської, де завжди спостерігається насичений рух автомобілів та автобусів, на вулицю Шкіряників, де знаходитиметься великий майданчик.


У невеличкому приміщенні планують зробити санвузли, їдальню, кімнати відпочинку, синагогу, де паломники зможуть молитися, підготуватися духовно та провести усі потрібні ритуали, включаючи навіть невеличкий ритуальний басейн. Виконане приміщення буде зі старовинної якісної цегли та штукатурки і займатиме воно невеличку частину усієї виділеної території, на якій вже згодом постане набагато більший паломницький центр. Але виникає одне важливе питання, що полягає у забезпеченні проходу до могили Цадика. Вже є готовий проект, це приміщення розширили, щоб там могла знаходитися велика кількість людей, бо останні роки через насичений рух не вистачало місця.


На рахунок підходу від паломницького центру, точніше – спочатку невеликого приміщення, як було вказано вище, до могили Цадика, то планують звести наземний місточок. Оскільки вся ця територія являється могилами і можливості зробити якусь дорогу немає, адже кругом лежать люди, тому й прийняли таке рішення. Тим більше, що є люди, яким згідно єврейських традицій не можна ходити по кладовищу і вони змушені були молитися за півкілометра від могили Цадика, а так вони зможуть підійти по мостику.


Конструкція містка матиме 3 метри ширини та 124 метри довжини, розміщуватиметься на важких великих блоках вагою по 1 тонні кожен, адже згідно релігійних канонів не можна заглиблюватися в землю, тому заглиблення буде максимум 30 см, а в загальному це буде схоже на основи білбордів, тільки таких основ нараховуватиметься багато, що зробить основу міцною, важкою та захищеною від стихії у разі чого. Місток матиме навіс, який захистить людей від опадів, а підлога його буде виконана з терасної дошки. Від дороги до містка планують зробити майданчик, типу тротуару, близько 4 метрів, а також розмістять мережу евакуаційних драбин для безпеки паломників.


Саме збудоване приміщення, вміщуватиме невелику кількість паломників, що було заздалегідь розраховано, виходячи з кількості людей, які приїжджають протягом року. Тобто одночасно воно зможе вмістити близько 86 осіб, з яких 60 – це чоловіки.
Мережу каналізування будуватимуть у вигляді локальних малих очисних споруд, але цьому повинні передувати роботи по поверхневому усуненню води, адже ця місцевість знаходиться у низині. Виходом з ситуації є підняття земельної ділянки на 1 метр, що аж ніяк не вплине на прилеглі тротуари та дорогу, а навпаки урівняється з ними.


На даному етапі замовники і розробники будуть ще вивчати технічні умови, обговорювати інші нюанси, враховуючи і створення заїзду з вулиці Шкіряників. На завершення усіх проектувальних робіт піде від 4 до 6 місяців, а далі розпочнеться початковий перший етап будівництва Єврейського паломницького центру у Бердичеві.

paltsentr2

paltsentr3

paltsentr4

paltsentr5

paltsentr6

paltsentr1

paltsentr7

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.