На сесії у Бердичеві знову бурхливо говорили про «Полісся Екосферу». Відео — РІО Бердичів

Субота, 30 Трв

  • Бердичівський Базар

На сесії у Бердичеві знову бурхливо говорили про «Полісся Екосферу». Відео

Одвічна тема вивезення сміття, а тепер ще горіння сміттєзвалища, розмова про яке не вщухає вже другий тиждень, знову обговорювалися на сесії Бердичівської міської ради, що проходила сьогодні. Щоправда питання порядку денного стосувалося затвердження протоколу засідання конкурсної комісії з визначення виконавця послуг з поводження з побутовими відходами в Бердичеві (вивезення та захоронення), Договору на визначені послуги. Але це не завадило представникам політичних фракцій висловити свою думку з приводу сміття і звалища, а власник ТОВ «Полісся Екосфера», роз’яснюючи присутнім деталі роботи, тарифу тощо, навіть повертався до теми закупівлі автомобілів, курсу долару по 8 гривень і того, що колись йому деякі депутати перешкоджали нормально працювати.

Найпершим виступив Олексій Побережний, заявивши, що партія «Свобода» буде голосувати проти даного питання, адже підтримка його означатиме, що ще рік підприємство збиратиме кошти з бердичівлян за неякісний вивіз сміття, що можна побачити у дворах. Нагадав депутат і за сизий дим над місто протягом кількох днів і запитав, хто має відповідати за пожежну безпеку, забезпечувати охорону даної території, а нині ще й компенсувати витрати пожежникам, адже свої ресурси вони використали і на виїзди безпосередньо на виклики бердичівлян потрібні паливно-мастильні матеріали, а це ляже на міський бюджет.


Опонентом Олексія Побережного стала депутат від фракції «Самопоміч» Тетяна Домбровська, зазначивши, що поки дехто по групах «Фейсбуку» читає новини і розглядає картинки, вона особисто була на сміттєзвалищі, бачила, як важко працювати пожежникам і працівникам полігону твердих побутових відходів. Зауважила вона й те, що за 2 години присутності на цьому місці від диму і смороду немає чим дихати і голова болить, а чоловіки там днями гасили загоряння і згрібали і нехай би такі «розумні» спробували стати на їхнє місце, взявши лопати та чоботи. Тетяна Домбровська також і подякувала пожежникам за їхню нелегку роботу і за те, що вони оперативно виїздили на виклик і дійсно допомагали.


Але й тут питання, щоправда вже наприкінці його розгляду, якщо забігати дещо наперед, щодо виклику пожежних прозвучало вже від громадського активіста Олега Козловського. Чоловік відверто запитав, чому при початку пожежі о 15-й годині приблизно до служби «101» зателефонували аж о 17-й годині і чому до цього нічого не робили. Але відповіді конкретної на запитання не надійшло, його, так би мовити, закінчили обговорювати і перейшли до голосування конкретно за затвердження протоколу.


Зате виступити зміг і сам власник ТОВ «Полісся Екосфера», про що, помітивши його присутність у залі, попросив депутат від партії «Батьківщина» Володимир Пономарчук, аби почути пояснення на рахунок рівня зорієнтованості підприємства у плані виконання зобов’язань і бачення подальшої праці.
Віктор Колісниченко нагадав, коли почалася пожежа на сміттєзвалищі, яку ліквідовано вже, за його словами, на 80%, вказавши, що нині говорить вся Україна і що вони, як вважає, справилися із завданням завдяки підприємцям і міській владі, адже вони бачили той армагедон, коли під ногами димить і небезпечно стояти. На рахунок звинувачень, що керівництво і працівники самі палять відходи на полігоні, аби зменшувати їхню кількість, відповів, що туди вкладено стільки коштів, що палити безглуздо.


Далі виступ власника підприємства повернув присутніх у минуле, коли він хотів затвердити тариф по 8 гривень, а долар тоді стільки ж вартував, а деякі активісти і політичні сили завадили і тариф встановили у розмірі 7 гривень, що нижче рентабельності. Так підприємство, зі слів виступаючого, відпрацювало до того часу, поки долар не став 16 гривень, і звернулися з проханням підняти тариф на такий же рівень, але знову ж підняли лише до 13 гривень, за які і працювали до підвищення валюти майже до 28-30 гривень.


Віктор Колісніченко додав, що вони були і є вині скрізь: за пальне, за запчастини, а до тарифу, а це тоді була 1 гривня, яку не додали, не дали включити закупівлю одного автомобіля, борги росли, а люди працювали за низьку зарплатню. Крім того, нагадав власник і те, що вони й цього разу не збиралися купувати автомобілі додатково, бо це не входило у вартість тарифу а планували ці відремонтувати і працювати по договору, адже бажаючих взяти участь у конкурсі на вивезення твердих побутових відходів чомусь не виявилося, а тому вони й продовжили цю роботу. Проте ситуація зі сміттєвим колапсом дійшла до того, що нині у підприємства на балансі є два куплених автомобілі з Європи, хоч і не нових, але в гарному стані і ефективних, бо сміття, яке з району, наприклад, Червоної гори забирали за півдня, нині забирають за 40 хвилин завдяки транспорту і євроконтейнерам. А за 10 років, як було зазначено, Віктор Колісніченко разом з партнером у соціальну сферу міста інвестував 1 мільйон доларів, адже первинні інвестиції 6-ти автомобілів налічували близько 300 тисяч доларів.


І подробиць інвестування та роз’яснення діяльності «Полісся Екосфера» було наведено ще багато, про що можна переконатися, переглянувши на сайті «РІО-Бердичів» відео, проте претензій після цього виступу вже й не було. Представники фракції «Свобода», як і обіцяли, голосували проти, дехто ще встиг обмінятися люб’язностями, але загалом більшістю голосів проекті рішення був підтриманий.


Насамкінець Анатолій Кривушин від тієї ж таки «Свободи» конкретно запитав власника підприємства про те, скільки літаків він вже випустив, що жаліється на нестачу коштів. І хоча міський голова цю розмову припинив, сказавши, що це вони можуть між собою обговорити не на сесії міської ради, Віктор Колісніченко встиг сказати, що у Бердичеві буде підприємство, яке випускатиме літаки.

musor1

musor2

musor3

musor4

musor5

musor6

musor7

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.