Світлофор у Гришківцях нарешті запрацював — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Трв

  • Бердичівський Базар

Світлофор у Гришківцях нарешті запрацював

В четвер по обіді у Гришківцях біля перехрестя вулиць Житомирська, Соборна та Червоний Промінь зібралось чимало людей. Сюди вийшли майже всі працівники апарату нової ОТГ, активісти, які завжди їм допомагають, жителі прилеглих будинків і навіть кілька класів із сусідньої гімназії.

 


На 15.30 тут була анонсована довгоочікувана подія – включення в роботу нового світлофору. Про його необхідність на цьому перехресті говорилось і писалось вже кілька десятиліть, а попередні регулювальні прилади чомусь працювали зовсім недовго.

 


В призначений час монтер підрядної організації на драбинці відкрив ящик з автоматикою світлофору, а присутні приготувались аплодувати. Традиційних стрічок, які перерізають при відкритті нових об’єктів, цього разу не було, адже перекривати пожвавлений рух транспорту на цій ділянці автодороги ніхто перекривати не збирався.


Світлофори пару разів блимнули жовтим сигналом, але працювати, як потрібно, чомусь не захотіли. Електрики взялись налагоджувати роботу автоматики, а присутні тим часом мали змогу спілкуватись на світлофорні та інші нагальні теми Гришковець, ОТГ, району та країни. Телевізійники брали інтерв’ю у представників громади та служби автодоріг, які пафосно розповідали про свою участь у світлофорній епопеї.


Через півгодини очікування діти, яких привели на урочисту подію з уроків, замерзли, і їх повели назад до школи (вдома батькам вони розповіли, що світлофор так і не запрацював). Ще через кільканадцять хвилин до теплих кабінетів потягнулись працівники апарату громади, але селищна голова Ірена Лісова сказала, що не піде доти, поки не впевниться, що світлофор працює так, як треба.


Адже саме вона доклала найбільше зусиль, щоб ця довгоочікувана подія сталась. Оббивала пороги чиновників служби автодоріг та кабінетів облдержадміністрації, просила допомоги у депутатів та переконала місцевих депутатів виділити кошти з бюджету на проектні роботи.


За сприяння колишнього народного депутата від нашого округу Олександра Ревеги, встановлення цього світлофору було включене до переліку об’єктів, фінансування яких проводило державне підприємство «Фінансування інфраструктурних проектів» і 21 червня був оголошений тендер на виконання цих робіт.


Очікувана вартість робіт була оголошена у сумі 1 мільйон 278 тисяч 309 гривень і 60 копійок. За такий лот почали змагання п’ять фірм з усіх куточків України. Спочатку з перегонів зійшло Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕА Електротехніка", яке погоджувалось робити встановлення світлофору за 1,198 мільйону гривень, потім ТОВ «Укрдорсвітло» з пропозицією 1,16630050 млн, слідом за ним і ТОВ "Міжнародні інженерні системи" з майже такою цифрою 1,165 мільйона. А серед двох учасників торгів, які залишились, найменшу вартість робіт запропонувала фірма з Кіровограду "Кіровограддорсервіс"– 842 тисячі 900 гривень, обігнавши фірму зі схожою назвою із Києва.


Саме електрики цієї фірми вовтузились в електронній начинці блоку керування світлофором, коли, через більш ніж годину чекання, і я втратив терпець, та поїхав у інших справах. Але вже через кілька годин, увечері, приїхав знову до Гришковець і переконався, що світлофор працює так, як і належить. Близько 30 секунд зелений сигнал світить для тих, хто їде магістральною Житомирською, а близько 20 секунд виділено для пішоходів та водіїв, які виїжджають з вулиць Соборної та Червоний Промінь.


Готуючись до написання цієї замітки, передивився й іншу інформацію щодо цього світлофору. Так, виявилось, що підрядникам довелось проводити додатковий тендер на встановлення восьми метрів залізного паркану, який не було передбачено проектом, що вартували ще 15 тисяч гривень. А самі світлофори виготовлені в Чернігові фірмою «Атілос». На їх офіційному сайті не вказано ціни світлофорних компонентів, але схожі вироби на інтернет-майданчиках коштують трохи дешевше, ніж ціна чернігівських, вказана в тендерній документації.


Залишається сподіватись, що їх вища ціна буде гарантією їх високої якості і світлофор у Гришківцях буде довгі роки допомагати жителям селища безпечно переходити дорогу.

for1

for2

for3

for4

for5

for6

for7

for8

for9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.