Хто затримує гроші на ремонт бердичівських вулиць? — РІО Бердичів

Неділя, 12 Липня

  • Бердичівський Базар

Хто затримує гроші на ремонт бердичівських вулиць?

Ще на початку року, коли на екранах усіх телевізорів колишній прем’єр України Володимир Гройсман розповідав про успіхи у ремонті доріг і вулиць, у Бердичеві теж жевріла надія, що таке щастя не омине і наше місто. Адже за велике досягнення урядовці вважали створення окремого дорожнього фонду і обіцяли, що грошей з нього вистачить і великим, і малим містам.


Та й місцева влада вже на початку року не тільки розповідала про майбутні ремонти вулиць, але й активно до них готувалась, пам’ятаючи минулорічну ситуацію, коли гроші, що область не використала на ремонт шляхопроводу в мікрорайоні м’ясокомбінату терміново перекинули на ремонт вулиць, і асфальт довелось класти майже у сніг.


Ще на початку року за кошти міського бюджету було виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонти вулиць Житомирської (10 млн гривень), Вінницької (5 млн гривень), Варварівської, Зоряної, Реготуна та Олімпійської по два мільйони на кожну. І якби гроші цього дорожнього фонду дали безпосередньо міській раді, то вже тоді б, навесні, були б розіграні тендери та розпочався ремонт.


Але ж ні. Розпоряджатись грошима дорожнього фонду уповноважили Управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської обласної державної адміністрації під керівництвом Романа Крисюка. А вони не спішили ні тендери розігрувати,ні ремонти проводити.


З одного боку, їх можна зрозуміти, адже коли в березні-квітні вся країна була зайнята виборами Президента, гроші потрібні були на зовсім інші потреби. Влітку – знову виборча кампанія і знову ні до тендерів, ні до доріг часу не вистачало. І лише в серпні це управління почало оголошувати тендери для потенційних виконавців робіт (при тому, що найкращим часом для вкладання асфальту є все ж літній період).


І тут розпочались вже зовсім незрозумілі речі. В кінці серпня та у вересні одного за одним почали дискваліфікувати учасників торгів і оголошувати, що торги не відбулись. І часто-густо це ставалось через абсолютно формальні причини. Так, на трьох тендерах по ремонту бердичівських вулиць найменшу ціну виконання робіт виставляло «ШБУ-35», що зовсім не дивно, адже у них тут знаходиться технічна база та поряд знаходиться асфальтовий завод. Зате їх пропозицію відхилили, бо в договорах на оренду техніки вказана ціна не за машино-годину, а за машино-місяць. Хоча, навпаки, саме це свідчить, що технікою фірма користується постійно, а не тільки наймає її на час виконання робіт, як це буває в інших.


Але, напевно, щоб не так було прикро, по черзі відхилили пропозиції й інших учасників торгів по декількох тендерах, а по декількох до цього часу триває процес «кваліфікація переможця», хоча всі терміни для такого процесу теж спливають.


Складається враження, що нове керівництво облдержадміністрації чекає, коли ж це прийдуть до неї з поклоном відповідальні люди і спитають: «Куди платити і скільки?». Навіть термін спеціальний придумали для такого делікатного процесу - «вивчаємо корупційну складову».


І поки вони її вивчають, погода за вікном стає все прохолоднішою, і незабаром дорожньо-будівельним організаціям знову треба буде ставати перед вибором – або класти асфальт у сніг, або взагалі класти на все у цій країні і шукати щастя там, де літо цілий рік.


До речі, власник одного з двох асфальтових заводів на Бердичівщині вже так і вирішив, і зараз шукає покупця на територію, яка від нього залишилась.


Хотілося б думати, що це тільки помилки становлення нової влади і що далі все піде, як треба - корупції не буде, бюрократичних перепон не буде, папірців зайвих не буде, все буде у смартфоні і вже незабаром бердичівляни будуть ходити і їздити по відремонтованих вулицях.


Але, поки що, такі мрії залишаються лише мріями…

dorogi2

dorogi3

dorogi1

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.