Сакури, скейт-зона, туалети, дитяче кафе та інші оновлення чекають на бердичівський парк — РІО Бердичів

П'ятниця, 10 Липня

  • Бердичівський Базар

Сакури, скейт-зона, туалети, дитяче кафе та інші оновлення чекають на бердичівський парк

І це ще не весь перелік того, що має з’явитися у парку культури і відпочинку Бердичева. Щоправда на це, звісно ж, потрібен час і кошти, аби реалізувати усі задумані плани та ідеї по перетворенню місця відпочинку бердичівлян на сучасне, комфортне, оновлене і достойне. Щодо останнього, то кошти будуть виділяти з міського бюджету і по мірі їх виділення складатимуть кошторис та поетапно проводитимуть реконструкцію окремих частин та зон парку.

Все це, а точніше – капітальний ремонт покриття доріжок і тротуарів території парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка по вулиці Торговій, 5 у місті Бердичеві - і обговорювали першим питанням порядку денного на засіданні архітектурно-містобудівної ради. І хоча питання стосувалося покриття доріжок і тротуарів, все ж представник розробника проекту – МПП «Енергія» - поділився з присутніми і перспективними планами оновлення території, включаючи і окремі зони, майданчики, побудови, зелені насадження тощо.
Одразу біля входу в парк зі сторони вулиці Шевченка, де є територія, на якій зазвичай вигулюють собак і щоліта рятувальники проводять акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти», демонструючи гасіння палаючого автомобіля та збивання струменем води м’яча, планують створити парк сакури, засадивши територію цими квітучими деревцями.


Далі, також на наявній асфальтованій території, розміститься скейт-зона для любителів цього виду спорту і за проханням та пропозиціями бердичівляни, що свого часу неодноразово надходили до міської ради. Також для занять спорту облаштують спортивний майданчик, а біля вже існуючого дитячого майданчика, який оновлять, з’явиться ще один.


Стосовно фонтану, про який свого часу також на громадських слуханнях йшла мова і надходили пропозиції і для якого місце є, то проблематичним є комунікації, що туди не підходять, а тому, можливо, варто його трохи змістити або ж продумати, як краще втілити цю ідею.
Від входу з вулиці Житомирської в паркові є зелена зона, на якій пропонують облаштувати мотузкове містечко, як це є в інших містах, адже людям подобається такий вид розваг. Трансформаторну станцію, розташовану там же, обгородять задля безпеки.


При центральному вході з вулиці Торгової є майданчик, на якому колись, і, напевно, всі пам’ятають, розташовувався кіоск та столики під накриттям. За словами розробника проекту, на цьому місці в майбутньому з’явиться дитяче кафе. Трохи далі, де нині розміщені клумби з квітами, планують створити ландшафтний дизайн у вигляді насаджень самшиту чи спіреї.


Нинішній літній майданчик біля атракціонів, де зазвичай проходять різного роду заходи, в принципі так і залишать без зміни цільового призначення, лише трохи перенесуть сцену.
Згідно розробленого проекту будуть в парку і туалети: один на тому з місці, де й нині, адже комунікації там є і проблем не передбачається у цьому плані, а також ще один хочуть облаштувати трішки далі, у сторону виходу на вулицю Шевченка. Про другий особливо розробник проекту не деталізував, бо його планують на перспективу, а от про перший зазначив, що розрахований він буде на 5 осіб (2 жінок, 2 чоловіків та для людини з особливими потребами. Хочуть зробити і сповивальний столик, аби мами під час прогулянки могли змінити своїм дітям підгузок тощо.


Загороджений майданчик, де колись проводили дискотеку, залишать, як і кіоск біля нього, адже там зроблений благоустрій. Лавки на території парку будуть двометрові і їх розставлять на дещо більшій відстані одна від одної, аніж нині вони розміщені. Плитка для доріжок буде сірого кольору з вкрапленням по краях червоної. Додатково, згідно проекту, в парку збільшать кількість ліхтарів, щоб зробити освітлення кращим.


Одразу, звісно ж, всі намічені плани втілити в реальність неможливо, як було сказано на засіданні містобудівної ради, адже на це потрібні чималі кошти. Тому реалізовувати проект майбутнього, оновленого і сучасного парку культури та відпочинку у Бердичеві будуть поетапно. Тобто, як тільки з міського бюджету виділять певні кошти, так і складатимуть кошторис і робитимуть частину парку. На першому етапі планують взятися за благоустрій території з центрального входу. Всі пропозиції та рекомендації були враховані, ідея присутнім сподобалась і вони її одноголосно підтримали.

proekt park1 

proekt park2 

proekt park3 

proekt park4 

proekt park5 

proekt park6 

proekt park7 

proekt park8 

proekt park9 

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.