У Бердичеві розгорівся скандал через знесення аварійного будинку — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

У Бердичеві розгорівся скандал через знесення аварійного будинку

У понеділок, після обіду біля будинку по вулиці Вінницькій у Бердичеві трапилася подія, сюжет якої якраз підійшов би для одного із ток-шоу, які демонструють щодня українські телеканали. Причому тут було все: і різні версії, і скандали, і навіть простягання рук, поліція, комунальники, директор ВЖРЕП №7 і працівники виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

Завчасно зазначаю, що у статті автор не займає позицію однієї із двох сторін, а розповідає обидві версії та пояснення скандалу. А стався він ось чому. Будинок №14 по вулиці Вінницькій ще кілька років тому було визнано аварійним і таким, що підлягає знесенню. Проходили всі потрібні засідання житлової комісії і людей, які там проживали, спочатку було поселено тимчасово до гуртожитку з подальшим виділенням квартири. Одна із жінок, яка разом зі своїми чотирма дітьми проживає у такому гуртожитку по вулиці Братів Міхеєвих, і перешкоджала сьогодні комунальникам обгороджувати будинок, що його мають знести.


За словами бердичівлянки, її переселяли до гуртожитку начебто на рік, але живе вона з дітьми там 6 років, місця мало, всі тісняться. Свого часу дана жінка була присутня на засіданні адмінкомісії у якості адмінпорушниці, бо не платила за комунальні послуги, живучи у виділеній кімнаті гуртожитку. Тоді ж вона вимагала, щоб їй дозволили зробити прибудову до своєї кімнати, аби було більше місця для неї і дітей, і начебто міська влада мала піти назустріч, а також їй уклали договір реструктуризації по заборгованостях за комунальні послуги, але з оплатою зазначених сум ситуація все рівно плачевна.


Проте справа нині полягає у зовсім іншому. Рішенням міської ради даний будинок мають знести, а трьом сім’ям виділити квартири для проживання. Дві сім’ї оглянули свої нові помешкання, погодились на них і почали проводити там косметичний ремонт, аби заселитися і жити. Третій сім’ї – бердичівлянці з чотирма дітьми – запропонували двокімнатну квартиру в районі вокзалу, де на першому поверсі розташована виконавча служба. За словами працівників управління ЖКГ, жінка спочатку погодилася і навіть питала, коли ключі можна взяти, а тут змінила свою думку і влаштовує скандал. А все тому, що у 2012 році, як зазначила бердичівлянка, їх з чоловіком розлучили і чоловікові суд присудив 1/4 від площі квартири, в якій вони проживали. Коли жінка проживала у гуртожитку, а директор ВЖРЕП №7 Галина Ханіна стверджує, що там повний безлад, помешкання в жахливому стані і що туди нікого не пускають, то вона і народила четверту дитину.


Оскільки згідно рішення суду, колишній чоловік є претендентом на четверту частину квартири, а квартиру їм обміняли, то житло дається жінці і зі своїм чоловіком вона повинна вже сама розбиратися. Проте бердичівлянка з криком відзначила, що вона розлучена і не буде з ним жити. Представники виконкому пояснюють, що жінка начебто хоче дві квартири, окремо собі і окремо чоловіку, аби з ним не жити. Проте міська влада не може виділити дві квартири, адже нині на обліку на житло всього стоїть 3000 сімей, які також чекають роками на власне житло. А тому чоловікові можуть, як варіант, надати цю ж кімнату в гуртожитку.


Чоловік, колишній, нагадаємо, розповідає вже свою версію, що, мовляв, він з жінкою не живе і що, а він консультувався у юристів, має право на власне житло, бо стоїть в окремій взагалі черзі на квартиру. І якщо він погодиться на кімнату в гуртожитку, то його зарахують в чергу тих, кому надають житло в зв’язку з аварійністю будинку, з його черги знімуть, а він не згідний з цим.


Після тривалих криків, суперечок тощо, поки чоловік писав заяву з поліцією, жінка доказувала, що нова квартира, надана їй, з тріщиною буцімто і там свого часу газова колонка вибухнула. Натомість працівники виконкому зазначають, що ця багатоповерхівка не стара, не аварійна і навіть не ветха, квартира, на відмінну від цього аварійного будинку, має комунальні зручності, але, зрозуміло, там потрібно робити ремонт, хоча б косметичний, як це роблять інші сім’ї.


В даній ситуації, чесно кажучи, зрозуміло, що нічого незрозуміло. І директор ВЖРЕП, і працівники виконкому впевнені, що жінка спеціально перед журналістами затіяла цей скандал, бо раніше вона погоджувалася на квартиру, а нині чомусь ні. Сама жінка зазначає, що не повинна проживати у виділеній квартирі з чоловіком, з яким розлучена, та ще й квартира не така, як треба. Чоловік стоїть на своєму, що, мовляв, міська влада робить все для того, аби він не отримав своє житло згідно черги.


На цьому фоні криків, вимотаних нервів, виказаних усіма присутніми усіх можливих слів тощо, спокійною була, очевидно, жінка, яка у якості представника однієї з трьох сімей отримала також квартиру, тільки по вулиці Садовій. На запитання «Чи все її влаштовує в оселі?» відповіла, що так. Сьогодні має бути присутнім на робочому місці заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук, який може пояснити дану ситуацію детально. Окремо озвучимо і його коментар з цього приводу, а поки що виклали ситуацію такою, якою вона є на сьогоднішній день.

Vinnitska14 1

Vinnitska14 2

Vinnitska14 3

Vinnitska14 4

Vinnitska14 5

Vinnitska14 6

Vinnitska14 7

Vinnitska14 8

Vinnitska14 9

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.