При перевірці пожежної безпеки бердичівських установ виявлено ряд недоліків — РІО Бердичів

При перевірці пожежної безпеки бердичівських установ виявлено ряд недоліків

Напередодні новорічно-різдвяних свят у міській раді провела засідання комісія з питань надзвичайних ситуацій, зібравши в одній залі, окрім міського голови та його заступників, і керівників державних структур та установ Бердичева. На порядок денний було винесено всього 2 питання, проте через важливість, особливо зараз, у період свят і масового скупчення людей в певних місцях, кожне з них варто було детально обговорити, бо це, перш за все, безпека людей.

Мова йшла про перевірку стану протипожежного захисту об’єктів культури, охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та об’єктів з масовим перебуванням людей, а також запобігання вчиненню терористичних актів і будь-якої іншої терористичної діяльності. Тема протипожежного захисту неабияк привернула увагу усіх присутніх на засіданні комісії, адже, за словами міського голови, всі прекрасно знають і пам’ятають про трагедію в Одесі і потрібно робити все можливе, аби таке ніде не повторилося.


Є доручення Прем’єр-міністра України від 11 грудня і лист голови обласної державної адміністрації щодо вивчення питання про стан дотримання протипожежних заходів в установах, підприємствах, організаціях, особливо, з масовим перебуванням людей. Виходячи з цього, у кожному місті проводяться відповідні наради з керівниками, які мають у своєму підпорядкуванні найбільше об’єктів, де люди працюють, навчаються, отримують лікування тощо. В свою чергу працівники ДСНС здійснюють перевірку кожного з таких об’єктів, звертаючи увагу навіть на найдрібніші деталі, які у разі надзвичайної ситуації можуть допомогти та врятувати життя.


Зокрема, було перевірено загальноосвітні школи міста, ПТУ та коледжі, гуртожитки, лікарню та інші медичні установи, геріатричний пансіонат тощо. Доповідав з даного питання заступник начальника Бердичівського міськрайонного відділу ДСНС України в Житомирській області Володимир Рейко.


У більшості проблематичним є відсутність автоматизованої пожежної сигналізації, яка обов’язково повинна бути, хоч скільки не коштує. Крім того, у деяких закладах виявлено недостатньо укомплектовані пожежні крани, недостатню кількість вогнегасників, наявне горюче оздоблення у вигляді вагонки, що легко загоряється, та не просочені спеціальними засобами дерев’яні конструкції, а це дуже небезпечно. Акцентував увагу Володимир Рейко і на глухих гратах на вікнах шкіл, які просто-на-просто не можна буде відчинити у разі чого. Також було зазначено, що дуже ефективним і потрібним, особливо у медичних закладах, але в нас його не випускають і коштує він, звісно, немало, фільтрувальний пристрій для самоврятування.


Міський голова впевнений, що після такої детальної доповіді керівники вказаних установ зроблять висновки і почнуть усувати недоліки, покращувати стан протипожежної безпеки, виконувати усі необхідні заходи у зазначений термін.
Перевірки підприємств, установ та організацій ще не завершені і будуть продовжуватися до 2 лютого 2020 року. Далі результати цих перевірок з указаними недоліками і порушення будуть подані на обласний рівень в Житомир, де всю документацію проаналізують спеціалісти. Якщо, на їхню думку, є порушення, які можуть призвести до надзвичайної ситуації, матеріали будуть направлені до суду. Але якщо за час, поки триватимуть перевірки, на деяких вже перевірених об’єктах буде здійснено певні заходи щодо покращення стану протипожежного захисту, то у матеріали перед направленням у Житомир буде внесено відповідні помітки.


Наостанок обговорення даного питання міський голова дав розпорядження заступнику з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергію Онофрійчуку обов’язково зосередити увагу на ситуації з пожежними гідрантами у місті. Бо вони є у всіх районах Бердичева, але чомусь деякі зламані, в деяких не вистачає тиску, а це під час пожежі відіграє велику роль, бо витрачається час на пошук найближчого робочого гідранту або з нормальним тиском води. Тому, опираючись на повний перелік розташування гідрантів, відповідними працівниками буде перевірено їхній стан, відремонтовано чи замінено.

pozhperevirka1

pozhperevirka2

pozhperevirka3

pozhperevirka4

pozhperevirka5

pozhperevirka6

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.