Де дівається безготівкова пільга бердичівлян — РІО Бердичів

Неділя, 1 Серпня

Де дівається безготівкова пільга бердичівлян

Напевно, а краще було б сказати, що дійсно нині дуже важко зрозуміти принцип нарахування пільг тим, хто на них має право, особливо, якщо це стосується осіб похилого віку, для яких ця нова система взагалі є складною і незрозумілою. Ба, більше, не всі молоді пільговики розбираються у цій катавасії, нарікаючи, що раніше все було простіше і доступніше.

Проте багато інформаційних сайтів, починаючи ще з листопада місяця, розміщують пояснення щодо принципу нарахування пільг, а тим, хто звертається до управління праці та соціального захисту населення детально пояснюють цю заплутану процедуру, як і в комунальних установах на прикладі окремого споживача розповідають, що і як було зараховано та списано.


Отож, пільги та субсидії з 1 жовтня 2019 року людям виплачуються в грошовій формі, але 2 способами - готівковим або безготівковим. З готівковим все більш-менш зрозуміло, адже тут пільговики подавали до УПСЗН заяву про отримання пільг готівкою, органи соцзахисту формують щомісячно до 25 числа реєстри пільговиків і передають їх до Мінсоцполітики, а те, в свою чергу, обробивши отримані реєстри, направить їх в Ощадбанк і переведе вказаному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Виплати здійснюватимуться у готівковій формі у вказаний в заяві спосіб (банк або пошта). Якщо пільговик отримав готівку, то він повинен сплатити спожиті послуги повністю, додавши то цієї знятої готівки частину власних коштів, якщо пільга не 100-відсоткова.


Що ж до безготівкової форми пільг, то тут ситуація трішки складніша і її потрібно зрозуміти, хоча зазначають, що її алгоритм схожий на той, який був раніше і до якого звикли громадяни та не хочуть нічого змінювати. Така форма нарахування ведеться автоматично за прикладом безготівкової субсидії, наданої через Ощадбанк. Тобто, Ощадбанк веде персоніфікований облік пільговиків, а також коштів, що надходять на їхні рахунки. Далі ці кошти перераховують на рахунки управителів, об’єднань та тих, хто надає комунальні послуги. У свою чергу, пільговики, як і раніше, платять комунальним установам за спожиті послуги частину платежу, а суму пільги за них перерахує Ощадбанк. Проте здійснює банк це не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги, а за пріоритетним. Це значить, що сума пільги спочатку зараховується на тепло, потім на газ, електроенергію і так далі. Тобто, якщо, для прикладу, сума пільги у людини за місяць становить 1200 гривень, теплопостачання або ж газу, якщо це автономне опалення чи приватний будинок, було використано на 1000 гривень, то 1000 гривень перекриє пільга, а решта цієї пільги буде зарахована у вигляді часткової сплати на наступний по черзі вид комунальної послуги. Решту суми за комунальні послуги, яку не покриває пільга, споживач повинен самостійно доплатити, про що Ощадбанк надішле вам СМС (з розмірами доплати за кожним видом послуги).


Для того, щоб володіти інформацією про те, скільки нараховано пільги і скільки було розподілено між надавачами послуг, бердичівляни можуть зайти у свій особистий кабінет на сайті Ощадбанку, де відображається рух коштів за обліковим записом. Якщо такого кабінету немає, то можна ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ за номером телефону. Якщо ж мобільного телефону у людей пільгових категорій немає, то можна надати контактний номер телефону будь-якої особи, яка не є пільговиком і яка потім може повідомити пільговика про СМС-повідомлення Ощадбанку. Також можна самостійно проводити розрахунки.


Варто зазначити, що завдяки цьому новому механізмові бердичівляни можуть також зекономити кошти і залишити собі. У готівковій формі, зрозуміло, що залишок коштів можна забрати собі. А у безготівковій формі це можливо у тому разі, якщо сума пільги є більш ніж достатньою для розрахунків за комунальні послуги і є ще залишок або ж якщо ви наперед заплатили самостійно за спожиті послуги, то ця пільга переходить на наступний місяць у вигляді переплати і так кілька місяців підряд до закінчення опалювального сезону. У червні, коли опалювального сезону не буде, всі зекономлені кошти можна буде отримати на свій банківський рахунок і зняти їх без проблем. Якщо такого рахунку у банку пільговик не має, то його можна буде відкрити з червня по грудень поточного року. Про суму зекономлених коштів Ощадбанк повідомлятиме у вигляді смс-повідомлень.


Якщо хтось з бердичівлян, які отримують пільги у готівковій формі, не хоче працювати з Ощадбанком, то є альтернатива у вигляді інших банків або навіть доставки пільги через Укрпошту. Для цього до УПСЗН потрібно подавати заяву із зазначенням банківських реквізитів і подавати її можна двічі на рік – до 15 жовтня і до 15 травня, на опалювальний і неопалювальний періоди відповідно. Для безготівкової форми нарахування пільг такий варіант не діє, лише Ощадбанк.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.