Бердичівський медколедж планує влаштувати ще один евакуаційний вихід — РІО Бердичів

Вівторок, 3 Серпня

Бердичівський медколедж планує влаштувати ще один евакуаційний вихід

Дане питання було розглянуте на засіданні архітектурно-містобудівної ради, що проходило у четвер, 06 лютого. Щоправда замовник цих робіт, яким являється КВНЗ «Бердичівський медичний коледж» Житомирської обласної ради попередньо зазначив, що наразі це лише концепція, яку потрібно розглянути, аби в подальшому розробити проект. Фінансуватиме його обласна рада, а тому потрібно продумати усе до дрібниць, щоб евакуаційний вихід відповідав усім будівельним нормам.

Мова йде про навчальний корпус коледжу у будівлі по вулиці Європейська, 17/9, в якому потрібно влаштувати другий евакуаційний вихід. Це зобов’язало керівництво зробити У ДСНС після перевірки протипожежної безпеки навчального закладу, яку нині здійснюють у всіх установах, організаціях, навчальних закладах.


Цей корпус №2, за словами доповідача, на жаль, має тільки запасний евакуаційний вихід з першого поверху на вулицю зі сторони універмагу та основний вихід на вулицю Л. Карастоянової. По пожежним нормам коледжу надали припис, що потрібно облаштувати другий запасний вихід з третього та другого поверхів, якого немає, тому виникла нагальна потреба терміново його зробити.


Проте з цим є певна проблема, бо навчальний корпус має маленьку площу і якщо облаштовувати все це всередині, то не буде де розміщувати навчальні приміщення. Представники коледжу звернулися до Управління пожежної безпеки у Житомирській області і там порадили вихід із ситуації, як краще все облаштувати. Спочатку була пропозиція зробити евакуаційний вихід з вікна зі сторони багатоповерхівки, де колись розташовувався кіоск «БлинОК», причому втручання у зовнішній вигляд будівлі мінімальне. Але фахівці пожежної служби такий варіант відкинули, сказавши, що є певна формула, згідно якої розташовувати цей вихід близько до основного немає сенсу, бо у разі чого буде велике скупчення і всі будуть бігти і до одного, і до іншого виходу. Крім того, основний вихід і евакуаційний повинні розташовуватися один від одного не менше, ніж на 15 метрів.


Тому з’явилася пропозиція взяти частину навчального класу, пробити отвір у міжповерховому перекритті і влаштувати внутрішній вихід з третього поверху на другий, а вже з другого поверху через вікно зробити вихід на вулицю. Тим більше, що там є прибудований погріб, дах якого буде слугувати спуском. Такий варіант, як зазначив доповідач, є найбільш оптимальним і дешевим як з фінансового боку, так і з будівельного, бо з фінансуванням нині проблематично.


Члени архітектурно-містобудівної ради після численних обговорень, уточнень, рекомендацій тощо запевнили, що у такому варіанті доведеться забрати повністю одну із 4 аудиторій, бо оскільки корпус вміщує до 120 студентів, вихід потрібно робити немалий. Також ширина даху погребу замала для спуску і її доведеться розширяти. Як варіант, було запропоновано відійти від цієї концепції і зробити окремо евакуаційний вихід закритого типу трішки далі у вигляді сходової клітини, щоб не зв’язувати її конструктивно з будівлею, зробити перехід, щоб не лізти всередину, аби нічого не зруйнувати.


Усі присутні позитивно сприйняли такий варіант і проголосували «за» , після чого медичний коледж звернеться до проектантів, які займуться розробкою проекту цього евакуаційного виходу з дотриманням усіх норм, доопрацюють його, усунувши недоліки, якщо такі будуть.

evakvukhid1

evakvukhid2

evakvukhid3

evakvukhid4

evakvukhid5

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.