Бердичівська Гнилоп’ять зазнає очищення і заглиблення — РІО Бердичів

Бердичівська Гнилоп’ять зазнає очищення і заглиблення

Новина про те, що у місті планують дещо очистити та заглибити головну бердичівську річку, прозвучала на засіданні виконавчого комітету минулого четверга.

Міський голова Василь Мазур наголосив присутнім, що на даний момент це питання є напрочуд важливим і одним із першочергових для вирішення. За його словами, для централізованого водопостачання місто використовує 13 тисяч кубометрів води з річки, а також додатково воду з кількох артезіанських свердловин.


Проте, як зазначає очільник міста, недостатність опадів, яку останнім часом можуть спостерігати усі, негативно впливає на Гнилоп’ять, рівень води в якій дуже стрімко знижується. До цього всього додаються також замулення дна річки, цвітіння води у теплий період і розмноження мікроорганізмів.


Частково проблему цвітіння місто намагається вирішити, зокрема, вже двічі у головному, так сказати, водосховищі Бердичева було проведено заходи з біологічної меліорації у вигляді запущеної риби, яка допомагає очищати воду. У квітні та грудні минулого року завдяки виділеним з міського фонду охорони навколишнього природного середовища коштам у сумі 142 000,00 грн. було закуплено та зариблено річку товстолобом (3770 кг) та білим амуром (610 кг), привезеними з Черкаської області.


Крім того, міська влада планує за кошти інвесторів розчистити до кінця струмок Грабарки. А також пріоритетним є завдання, про що вказано вище, з очищення і заглиблення Гнилоп’яті, яку, можливо, можна буде зробити вже цього року. Для цього, запевнив міський голова, вже проводиться відповідна робота для залучення коштів. У якості прикладу розповіли про Коростень, якому вдалося провести такі заходи, причому доволі успішно.


Саме тому Бердичів активно займеться подачею заявок на участь в екологічних проектах, аби отримати кошти для проведення відповідних. Для цього потрібно першочергово розробити проектно-кошторисну документацію, в якій буде вказаний перелік робіт та кошти, необхідні для цього. Міська влада вже звернулася з цим питанням до фахівців, які вирахують і визначать вартість очищення та зариблення Гнилоп’яті.

 

super cina

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.