Потроху в Європу: у Бердичеві говорять про камери біля контейнерів і на пляжі, а «Полісся Екосфера» купує вже третій автомобіль — РІО Бердичів

Четвер, 6 Серпня

  • Бердичівський Базар

Потроху в Європу: у Бердичеві говорять про камери біля контейнерів і на пляжі, а «Полісся Екосфера» купує вже третій автомобіль

Про друге, а саме – роздільне сміття – ми не так давно повідомляли, коли і міський голова, і його заступники наголошували на посиленні покарання за порушення правил благоустрою міста, перевірку інспекторами не лише звичайних бердичівлян, а й підприємців, та накладання штрафів у разі несвоєчасного прибирання підпорядкованих територій. Причому, нагадаємо, це ж стосуватиметься і керівників державних установ.

Окрім того, вже на нещодавньому засіданні виконавчого комітету заступник міського голови Сергій Онофрійчук поділився з присутніми інформацією про кількість закуплених сміттєвих контейнерів станом на 1 лютого 2020 року. ВЖРЕП №7 закупило 139 контейнерів, ТОВ «Полісся Екосфера» встановило 60 штук і заклади освіти за бюджетні кошти придбали 30 штук.


Проте навіть чимала кількість контейнерів не допомагає боротися зі стихійними сміттєзвалищами, які утворюються внаслідок людської байдужості і безкультурності. За словами заступника міського голови, неодноразово спостерігається картина, коли у контейнерах сміття немає, бо вивезено, а от навколо стільки, що жах. Часто-густо доводиться і працівникам бюджетної сфери, і депутатському корпусу, і навіть представникам ЗМІ прибирати від засмічення прибережні території, вивозячи комунальними автомобілями гори сміття. Лише за минулий рік було ліквідовано 27 стихійних сміттєзвалищ і вивезено близько 600 метрів кубічних сміття на міське сміттєзвалище.


Додав інформацію до сказаної і міський голова, вже не вперше нагадавши, що деякі люди полюбляють нести сміття в чужі контейнери або ж взагалі автомобілями під’їжджати і викидати гори відходів у чужих дворах. Причому додав, що серед них є чимало «непростих бердичівлян», які їздять на хороших автомобілях та ще й з хорошими номерами.


Саме тому міська влада і думає над тим, аби у більш проблемних місцях встановлювати камери відеоспостереження. На міському пляжі дві штуки точно мають встановити, а також не завадило б і поблизу контейнерів, де завжди проблемно з горами відходів, щоб зафіксувати викидачів пакетів і мішків зі сміттям. Потім можна буде, як запевнив Василь Мазур, демонструвати загалу таке «документальне кіно», аби місто знало своїх героїв. Щоправда зараз ще сподіваються, що люди все-таки почнуть перейматися чистотою місць і міста, в якому живуть, і, звісно ж, побояться бути впійманими.


Крім того, що місто і підприємства в ньому активно взялися за встановлення євроконтейнерів замість старих звичайних, ТОВ «Полісся Екосфера» восени закупило два автомобілі, які якраз підходять для вивезення твердих побутових відходів з таких контейнерів. А тепер вже готові документи і на придбання ще одного, третього автомобіля, також під євроконтейнери. Проте цей транспорт буде меншого розміру - на 10 кубів сміття, щоб можна було охопити ті місця, куди не може заїхати великий автомобіль.


В подальшому міська влада планує взяти курс і на впровадження роздільного сміття у Бердичеві, що активно діє в європейських країнах. Що ж до вивезення великогабаритного сміття, то поки що з цим питанням ще не розібралися. Точніше вирішують, хто буде платити за вивезення тих дверей, меблів, сантехніки чи будівельного сміття у мішках, яке часто містяни виносять і складають біля контейнерів. Як варіант, говорять про включення такого пункту до тарифу, але наразі не поки роздуми і до цього питання ще повернуться.

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.