Про вулицю Осипенка, бердичівське сміття і не тільки… — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Про вулицю Осипенка, бердичівське сміття і не тільки…

Сьогодні до нашої редакції завітав пенсіонер, щоб знайти саме ту газету, в якій ми писали про вивезення сміття. Ми пояснили, що писали про вивезення сміття вже безліч разів, і спробували вияснити, який саме текст йому потрібен.

 


Виявилось, що до нас він завітав після візиту до офісу підприємства «Полісся Екосфера», в свою чергу, після отримання грізного попередження про необхідність укласти договір на вивезення сміття. Він розповів, що мешкає по вулиці Осипенка і раніше виносив сміття до баків гаражного кооперативу, розташованого неподалік. Мовляв, голова кооперативу навіть гроші брав за це і якісь квитанції навіть видавав, але нещодавно йому заборонили це робити, і всім мешканцям вулиці рознесли такі попередження.

 

Найбільш обурювало чоловіка те, що його змушують укласти договір на всіх п’ятьох приписаних в оселі, і, взагалі, за його словами, у нього не буває сміття. Я вже безліч разів чув такі історії про відсутність сміття в домогосподарстві, тому вирішив поїхати в гості до візитера та переконатись на власні очі.


На жаль, картина, яку побачив, була не з приємних. Газ у них відрізаний за несплату, хоча господар вважає, що то була невідповідність з оплатою за рахунок пільг і субсидій, тому всі паперові та дерев’яні рештки він спалює в грубці, відходи туалету та інші поживні рештки йдуть на удобрення городу. Всього ж нині за комунальні послуги родина платить близько 100 гривень за електроенергію та 50 гривень за воду. Тому й обурився він вимогою платити за вивіз сміття за п’ятьох прописаних 120 гривень. Він каже, що за двох проживаючих він би ще платив, але за всіх – не в змозі.


До дискусії долучились і сусіди, в яких було набагато чистіше в дворі, але сміття вони теж акуратно сортують і складають. Хоча відповісти на питання, звідки в їх стічній канаві з’явилась вода з миючими засобами, не змогли. У гаражному кооперативі всі сміттєві баки були заповнені вщерть, і, дійсно, по виду зрозуміло, що це сміття не з гаражів, а саме з осель.


Можливо, що на цьому можна було б і завершити статтю закликом до підприємства з вивезення сміття про те, щоб вивчали детальніше ситуацію в кожному домогосподарстві, але, проїхавши по вулиці далі, впевнився в іншому. По-перше, в око впало те, що дуже багато будинків стоять занедбаними і в них ніхто не живе. Деякі вже стоять напіврозвалені та зарослі хащами. І саме у ці хащі і підкидають своє сміття ті, хто буцімто його не продукує.


Так, у свіжо викинутих пакетах зі сміттям вдалось знайти і документи, що свідчать про те, хто його сюди підкинув. Хотів по гарячим слідам пристидити тих, хто викидає сміття куди попало, але не вдалось. Частину хати, квитанція з якої була у смітті, буквально нещодавно перекупили нові власники, і зрозуміти, чи це вони його викинули, чи старі власники, було важко.


Як на мене, то міська влада самоусунулась, а вірніше ніколи і не займалась в повній мірі благоустроєм мікрорайонів приватного сектору та контролем за ним. Не фірма, яка вивозить сміття, а міські інспектори з благоустрою мали б виставляти попередження, перевіряти наявність договорів, виписувати штрафи, з’ясовувати, куди домогосподарство скидає стоки, та чинити ще немало потрібних дій, які в підсумку впливають як на благоустрій міста, так і на добробут його мешканців. А покинуті будинки потрібно оголошувати безхазяйними і згідно законодавства, якщо не знайдуться господарі, приймати в комунальну власність. А якщо знайдуться, то виписувати штрафи і за сміття, і за хащі, і за все інше.

smittya2

smittya3

smittya4

smittya5

smittya6

smittya7

 smittya11

smittya12

smittya8

smittya9

  

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.