Роздрукувати цю сторінку

Система оплати за тепло 30 на 70 чекатиме на бердичівлян з серпня

Про це було повідомлено на останньому засіданні виконавчого комітету у розрізі питання «Про підсумки проведення опалювального сезону та завдання щодо підготовки господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період  2020-2021 років». Доповідав перед присутніми в актовій залі міської ради директор комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» Андрій Кучевський.

За словами керівника підприємства, опалювальний сезон 2019-2020 років пройшов стало, всі аварійні ситуації в котельнях чи на мережах ліквідовувалися вчасно. На даний момент триває підготовка до наступного опалювального сезону – вже 2020-2021 років. Підприємство робить все можливе у межах своїх фінансових можливостей і ремонт усіх 14 котелень буде виконано, обчислені майже 47 км теплових мереж, всі роботи вимірювальними засобами котелень і котлів також проведені.


Проте Андрій Кучевський зазначив, що є важливі фінансові питання, що потребують вирішення, і затягувати з цим немає як. Одним із таких «болючих» питань є те, що у вересні 2019 року Нацкомісія прийняла зміни до Кодексу газорозподільних систем, яких, не тільки теплоенерго, а й фізичних осіб-споживачів, зобов’язали платити так звану «1/12» частину за розподіл природного газу облгазам. Тобто береться величина обсягу споживання газу за попередній газовий рік, ділиться на 12 місяців і сума, яка виходить, повинна сплачуватись рівними частинами протягом усього року.


КП «Бердичівтеплоенерго» за літо повинне віддати 6 млн. грн., це з травня по вересень місяць. За 1 місяць потрібно, відповідно, платити по 1 млн. 200 тис. грн. Тому то і довелося звертатися до міського голови з проханням, як один із варіантів виходу із ситуації, розглянути і проголосувати за можливість збільшити з серпня місяці відсоток надходження коштів від населення опалювальний період. І якщо населення буде розраховуватись, то вищевказану суму вдасться заплатити за 2 місяці облгазу.


Заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук наголосив на тому, що ситуація і справді непроста. На сьогоднішній день, якщо враховувати ринок газу і ринок електроенергії, це – повна вакханалія, бо як не кожного дня, то кожного місяця змінюються ціни і врегулювати це в тарифному плані і втиснути всі ці норми вдається дуже важко. Нині склалася така ситуація, за словами Сергія Онофрійчука, що всім надавачам послуг у зв’язки з карантином дали можливість не платити, бо штрафні санкції накладати не будуть і з березня протоколи про несвоєчасну сплату за комунальні послуги та наявні борги на засіданнях адмінкомісії не розглядаються. Це розслабило людей і надходження до підприємства з надання послуг з теплопостачання, та й інших, різко впали, а готуватися до зими вже необхідно заздалегідь. Платежі знизилися майже вдвічі, а потрібно ж підприємствам платити податки, щоб не було штрафних санкцій, заробітну плату працівникам...


Заступник міського голови звертається через засоби масової інформації до населення міста Бердичева з проханням сплатити кошти за комунальні послуги, бо від них залежить підготовка до зими, а також пільги та субсидії для споживачів.


Насамкінець виступу з даного питання і була озвучена новина про зміну системи оплати за надані послуги по теплопостачанню для населення. Раніше співвідношення нарахування за спожите теплопостачання в опалювальний та неопалювальний період для бердичівлян становило 50/50. Потім, вже 2 сезони, було прийняте рішення про зміну такого співвідношення на 10/90, тобто 10% від його загальної вартості у міжопалювальний період та 90% під час опалювального сезону. Зараз, у зв’язку з тим, що КП «Бердичіввтеплоенерго» змушене сплачувати наперед за розподіл газу, буде діяти система оплати 30/70. Це означає, що у міжопалювальний період люди будуть платити 30% від вартості тепла, а в опалювальний – 70%. В дію таке співвідношення має вступити з серпня місяця.

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук