Субота, 25 Березня

Бердичівляни заборгували колосальні суми за надані комунальні послуги

Про це розповів на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, що проходило сьогодні зранку, заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук, виступаючи із доповіддю про виконання заходів з підготовки господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період та початок опалювального періоду 2020-2021 років.

Поставлені організаціям та установам, незалежно від форми власності і підпорядкування, завдання щодо своєчасної, якісної підготовки, у своїй більшості були виконані. По житлу роботи зроблено багато, ЖЕКи підготовили будинки і надали відповідні документи. Але важливою і постійною проблемою залишається заборгованість населення перед комунальними підприємствами.


Для прикладу, по ВЖРЕП №7 бердичівляни заборгували за надані послуги 4 мільйони 300 тисяч гривень, що дорівнює близько 3 місяцям несплати при місячному нарахуванню у 1 мільйон 300 тисяч гривень. По ПП «Житлоремекс-2» заборгованість становить 1 мільйон 600 тисяч гривень – 4,5 місяці не сплачує населення, якщо відходити від місячного нарахування у 360 тисяч гривень.


За вивезення твердих побутових відходів борги населення перед КП «Полісся Екосфера» біля 3 мільйонів гривень при місячному нарахуванню в 1 мільйон гривень. До цього також додається і той факт, що у приватному секторі у багатьох немає договорів на вивезення сміття і для отримання субсидій містяни приносять довідки, що сміття у них немає, тому вивозити нічого і платити нема за що.


Заборгованість населення перед водоканалом складає більше 4 мільйонів гривень. По КП «Бердичівтеплоенерго» взагалі суми боргів бердичівлян колосальні. На їхньому сайті у списку боржників, а вказані суми боргів від 3000 гривень і вище, а є ще й менші, по окремим адресам заборгованість по вулицях сягає навіть і 1, і 3 мільйонів гривень. А таких адрес вказано більше 60 і кожен бажаючий може переглянути, як споживачі платять за тепло. Тим більше, нагадаємо, що раніше бердичівляни платили за тепло від загальної суми 90% в опалювальний період і 10% - в міжопалювальний. Тепер же, з серпня місця, це співвідношення змінилося на 70% і 30%, що аж ніяк не позитивно вплине на активність містян по сплаті за надану послугу теплопостачання.


По житловому фонду ОСББ ситуація з боргами дещо краща, адже голови об’єднань тісно співпрацюють з жителями, хоча несплати також є. Проте підготовити житловий фонд до опалювального сезону їм суттєво вдалось, враховуючи фінансову допомогу з міського бюджету за участь у конкурсі з енергоефективності.
Проблема полягає більше у тому, що в зв’язку з карантином теплоенерго, газові компанії, водоканал, ЖЕКи, підприємства з вивозу сміття тощо не мають права притягати боржників до відповідальності, складати протоколи та відключати від отримання послуг.


Люди не платять, як зазначив Сергій Онофрійчук, а підприємствам платити потрібно. КП «Бердичівтеплоенерго» повинне заплатити наперед, авансом, за розподіл газу ще до початку опалювального сезону 6 мільйонів гривень. МКП «Бердичівводоканал» також повинне розраховуватися за постачання електроенергії тощо. До того ж несплата за послуги впливає на виплату зарплатні людям, які там працюють, і затримка по ній складає 2-3 місяці, вже не кажучи про податки та інші витрати. Вже є дефіцит кадрів на підприємствах, адже людям потрібно за щось жити і годувати сім’ї, а коли зарплатню затримують, то працювати ніхто не хоче.


Тому заступник міського голови зазначив, що такі факти варто враховувати управлінню праці і соціального захисту населення під час призначення субсидій. Якщо є борги, значить субсидії не буде, лише якщо є договори про реструктуризацію боргу, укладені з підприємством, і обов’язково внесення щомісячної призначеної суми по виплаті боргу і поточного платежу, звісно ж.

komborgi1

komborgi2

komborgi3

komborgi4

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.