П'ятниця, 9 Червня

Битва асенізаторів, або хто і звідки має забирати рідкі відходи бердичівлян

Буквально вчора в одній із груп у соціальній мережі «Фейсбук» розгорілася ціла дискусія з приводу вивезення рідких побутових відходів або, простіше кажучи, викачки вигрібних ям у приватних володіннях бердичівлян.

Причиною цього став допис місцевої жительки, в якому вона обурювалася, що не може викликати асенізатора, який її влаштовує завдяки якісному виконанню роботи. Мовляв, бо конкуренти не дають йому це зробити через те, що це їхня територія для провадження діяльності. В додаток до цього обурення було вказано, що ніякого договору ні з ким на вивезення рідких відходів не підписано, людина платить за вивіз свої кошти, а тому має право викликати того, кого хоче, а не слідувати якомусь незрозумілому поділу міста на частини власниками асенізаторних автомобілів.


Про те, мають чи ні бердичівляни право викликати для викачки ям конкретного надавача послуг, ми особисто запитали у заступника міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергія Онофрійчука. Наперед зазначимо, а точніше нагадаємо, що умовний поділ міста на частини, на кожній з яких вивозить рідкі побутові відходи один із ФОПів, був вказаний на конкурсі з визначення суб’єктів господарювання на надання послуг з поводження з побутовими відходами (вивезення рідких відходів). Конкурс проводився минулого року у серпні місці, про що ми писали. Претендентів тоді було троє - Василь Мамчик, Юрій Вітюк та Віталій Рибак, причому усі вони мають великий досвід у цій сфері, адже давно займаються асенізаторними послугами. Ще двоє брали матеріали конкурсу, але чомусь вони так і не принесли на розгляд комісії усі необхідні документи. Натомість ті, хто все ж вирішив брати участь у конкурсі, зібрали необхідний пакет документів, який був затверджений комісією, претензій ніяких не було.


Так-от, повернемося до розмови з Сергієм Онофрійчуком. Під час проведення конкурсу трьом підприємцям нагадали умовний поділ міста на 4 частини, хоча вони і так це знали. Це «Загребелля – Новосілки», «Цукрорафінадний завод – Корніловка – Газопровід», «Центр – Червона гора» та район «М’ясокомбінат».  До кожної частини закріпили відповідного підприємця. Оскільки у двох ФОПів було по 2 одиниці техніки певної ємності, то їм надали по 1 частині, третьому ж виділили 2 частини міста, адже в нього було 4 одиниці техніки і спроможність охопити більшу територію.


Виходить, що жителі того чи іншого району замовлять послугу асенізатора у того підприємця, за яким закріплений цей район. Інший же підприємець не може виїхати на район, який не закріплений за ним конкурсом. Щоправда на конкурсі усі троє казали, що вони співпрацюють і, буває, віддають один одному замовлення без проблем. Але, очевидно, щось пішло не так і умовна домовленість припинилася, а почав повністю діяти поділ, впроваджений конкурсом, раз бердичівляни нині не можуть, хоч і за власні кошти, викликати того, кого самі хочуть викликати.


Ціни, як зазначив заступник міського голови, за викачку бочки об’ємом у 3,6 куба у всіх трьох ФОПів майже однакова – 300 грн., 302,34 та 347,40, але й ті у кого трішки дорожче було, погоджувалися на 300 грн. Тому навіть якщо за один раз асенізатор не викачав усі рідкі відходи, то це через малу місткість автомобіля, що змушує його робити два заходи. Але це ніяк не впливає на вартість послуги, бо вона рахується від кількості викачаних кубометрів.


Так, договори бердичівляни із підприємцями, які надають послуги з поводження з побутовими відходами (вивезення рідких відходів), не заключають, бо цього і не потрібно. Договори заключають самі підприємці із водоканалом про приймання стоків та з КЕС щодо очистки стоків. Визначена одна точка скиду відходів – КНС по вулиці Староміській, хоча вже неодноразово піднімалося питання на засіданнях виконкому та сесіях щодо перенесення цієї точки за місто і це питання взяли на розгляд.


А бердичівляни повинні замовляти послуги того, хто пройшов по конкурсу і за ким закріплений район, в якому людина живе. Для цього публікуємо карту, на якій вказано, яка частина міста за ким із трьох підприємців закріплена. Якщо у містян є скарги щодо неякісного надання послуг тощо, то вони можуть звернутися в міську раду, причому безпосередньо до заступника міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури.

asenizatory 01

asenizatory 04

asenizatory 05

asenizatory 06

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.