Тарифи на теплопостачання у Бердичеві зміняться — РІО Бердичів
  • Купівля промислового майданчика

Тарифи на теплопостачання у Бердичеві зміняться

І якщо бердичівляни завжди, як тільки заходить мова про зміну тарифів на тепло, починають обурюватися, то цього разу, за словами заступника міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергія Онофрійчука, критичних зауважень від населення та організацій за час оприлюднення на сайтах МКП «Бердичівводоканал» та Офіційному порталі Бердичева нових розрахунків за тепло не надходило. Чому так, Сергій Онофрійчук розповів згодом, доповідаючи з цього питання на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, що проходило у четвер, 08 жовтня.

На балансі КП «Бердичівтеплоенерго» знаходиться 14 котелень. На підприємстві працює 214 осіб. В опалювальний сезон підприємство опалює 335 житлових будинків та 98 госпрозрахункових організацій.


Новий Закон «Про житлово-комунальні послуги» зобов’язує після прийняття рішення про зміни тарифів всіх користувачів теплової енергії укласти угоду, після якої встановлюватиметься новий тариф. Це дуже суттєвий, як зазначив заступник міського голови, нюанс, про який повинні знати бердичівляни, а теплоенерго має підготуватися до укладання цих угод таким чином, щоб не в останній момент і щоб не було великого скупчення людей. Зрозуміло, що нинішній карантин дещо обмежує можливість підприємства зробити це, але потрібно, як було зазначено, шукати варіанти.


Основних причин, чому винесено на розгляд новий тариф кілька. Перше – підприємством скориговано кількість тепла, яке воно виробляє за останніх 5 років, і ця цифра значно зменшилася. Зменшилася тому, що зими були тепліші, та й багато споживачів перейшли на автономне опалення. На зміну тарифу на теплопостачання суттєво вплинуло і зменшення вартості газу. Впливає також і електроенергія, вартість якої в цьому році зменшилася у зв’язку з участю в тендерних закупівлях і домовленістю з постачальником, тому у новому тарифі її вартість буде меншою.


Але, крім цього, в новому тарифі збільшено інші витрати. Це, в першу чергу, заробітна плата, адже мінімальна зарплатня зросла і тарифна сітка передбачає перегляд оплати праці згідно розрядів і в новому тарифі вона передбачена у сумі майже 6000 гривень.


Отож, у порівнянні з минулим роком, тариф на постачання теплової енергії стане меншим, про що на самому початку доповіді заінтригував присутніх членів виконавчого комітету Сергій Онофрійчук. Зрозуміло, що все залежить від місця розташування квартири, наявності лічильників тощо, але різниця відчутна, адже за 1 кв.м площі квартири замість 41,29 грн. бердичівляни платитимуть 31,13 грн. Для організацій різних форм власності і будинків, де встановлені лічильники, тариф був 1654 грн. за 1 Гкал, а буде 1357 грн.


Це дуже добре для бюджетних організацій, адже є можливістю зменшити планові видатки. Був ще один нюанс у плані того, як платити за теплопостачання тим організаціям, котрі розташовані у житлових будинках. Наприклад, це пенсійний фонд, виконавча служба тощо. Але є роз’яснення, що платитимуть ці установи та організації так само, як і жителі квартир – за кв.м.


Насамкінець заступник міського голови наголосив, що новий тариф на постачання теплової енергії у Бердичеві у порівнянні із містами Житомир, Новоград-Волинський та Коростень є найнижчим. Також нагадав про те, як нараховується плата за тепло. Це 30/70. У міжопалювальний період бердичівляни будуть платити 30% від вартості тепла, а в опалювальний – 70%. В дію таке співвідношення вступило з серпня місяця. Причиною його є той факт, що КП «Бердичівтеплоенерго» зобов’язане з травня місяця платити НАК «Нафтогаз України» авансові платежі за розподіл газу. Виходить, що послугу населенню підприємство надає восени, а розраховуватися з газопостачальною компанією має раніше, не отримавши ще кошти від населення. Проте і вищевказана система кардинально не змінює ситуацію і підприємству потрібно шукати кошти для розрахунку, адже борг бердичівлян за тепло нині становить 26 мільйонів гривень, а складати протоколи на споживачів, накладати штрафи чи подавати до суду за несплату підприємство не може, бо діє мораторій через коронавірусну інфекцію і карантин.

novi tarifi1

novi tarifi3

novi tarifi4

novi tarifi5

novi tarifi6

novi tarifi7

novi tarifi8

novi tarifi9*

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.