На містобудівній раді бойкотували питання реконструкції комплексу будівель парку — РІО Бердичів

На містобудівній раді бойкотували питання реконструкції комплексу будівель парку

Раніше дискусії про відновлення парку культури та відпочинку у місті Бердичеві точилися довго і активно. Щоразу у соціальних мережах з’являлися чергові фото немов завмерлого у часі місця, де батьки з дітьми проводять вільний час та вихідні, катаються на атракціонах та просто сидять на лавочках. Тепер, як зазначали і продовжують зазначати бердичівляни, парк у жахливому стані, тут давно нічого не відновлювалося і не оновлювалося, не змінювалося і не покращувалося. Про те, щоб осучаснити та зробити його дійсно таким, куди бердичівським сім’ям хотілося б ходити, створювалася петиція, котра набрала необхідну кількість голосів і була розглянута, подавався проект на Бюджет участі, проводилися громадські слухання та засідання містобудівної ради, на яких розглядали можливість реконструкції парку.

Нагадаємо, що мова йшла про капітальний ремонт доріжок і тротуарів, оновлення території, окремих зон, встановлення майданчиків, облаштування скейт-зони, фонтану, дитячого кафе, різних насаджень, двох вбиралень, нових лавок, ліхтарів тощо. Плани грандіозні, але, як тоді було сказано, на це потрібно багато коштів. Тому й планували робити все поетапно по мірі виділення грошей з міського бюджету, адже мають бути складені і кошториси, і проекти.


Так само ще раніше, під час вищевказаних обговорень, поставали запитання стосовно того, чи братиме участь у такій реконструкції приватний підприємець, який орендує землю у парку під атракціони та ту, де розміщенні вже застарілі будівлі, що знаходяться у його власності. Однозначної відповіді не звучало, були припущення, що такий варіант можливий, аби комплексно підійти до відновлення парку культури і відпочинку та привести все до ладу.
Аж ось у вівторок, 20 жовтня, на засіданні архітектурно-містобудівної ради відбулося представлення ескізної пропозиції реконструкції комплексу будівель по вулиці Торговій, 5 у Бердичеві. Дане питання порядку денного стосувалося парку, адже мова йшла про 3 приміщення, котрі нині мають не найкращий вигляд і є занедбаними: адмінприміщення, більярдний зал та підземний туалет.


Замовником проекту стало ТОВ «Парк культури і відпочинку», а розробив його ТОВ «Палтерін», представник якого і презентував, що планується зробити із занедбаними приміщеннями. Керівником товариства є Василь Ревега, а його рідний брат – колишній народний депутат України Олександр Ревега – є кінцевим бенефіціаром, тому претензії на рахунок застарілих атракціонів завжди надходили на його адресу. Проте нині обговорювали зовсім інше питання.
Так-от, біля арки-входу у парк культури та відпочинку є підвальний вже непрацюючий громадський туалет. В межах земельної ділянки, на якій він розміщений, планується торгово-офісний об’єкт. Перший поверх – торгові площі 230 кв.м, торгова зала, приміщення для зберігання товарів, завантаження та розвантаження, побутове приміщення, санвузли, в тому числі і для маломобільної групи населення. Другий поверх – офісні приміщення на 25 робочих місць, санвузли, побутові приміщення. Щодо підвалу, то тут так само, як і було, розмістяться санвузли. Площа забудови – 420 кв.м, загальна площа – 770 кв.м.


Наступний презентований об’єкт – невеличка будівля, де раніше розміщувався більярдний зал. Тут також згідно з ескізним проектом хочуть зробити офісне приміщення на 2 поверхи. На першому поверсі передбачено 2 офісні приміщення та санвузол і на другому таке ж призначення та схоже планування. Площа забудови - 110 кв.м, загальна площа – 181 кв.м.


Третій об’єкт – це приміщення існуючої адмінбудівлі парку. Планується зробити його двоповерховим і з додаванням горища, яке, можливо, також буде використовуватися. Передбачається зробити і майданчик, і проїзд, і благоустрій. У планах сходова клітка, санвузли, в тому числі і для маломобільної групи населення, та 6 офісних приміщень, пандус при вході. Так само розмістяться офісні приміщення і на другому поверсі та евакуаційний вихід. Площа забудови – 260 кв.м, загальна площа після реконструкції – 450 кв.м.
На всі три об’єкти передбачається зміна фасадів, укріплення стін, якщо потрібно, благоустрій територій навколо приміщень – усі необхідні роботи. Аргумент вагомий: якщо має бути реконструкція парку, то потрібно привести у відповідність і ці приватні будівлі. Але те, що було вказано у майбутньому часі - «передбачається», «планується», «має бути» тощо – не було прийняте членами архітектурно-містобудівної ради. Причина цьому незрозуміла, багато хто вважає, що вона частково і політична, адже виступаючі на засіданні – кандидати у депутати, і, можливо, це така стратегія перед виборами. Звучали зауваження, що ці об’єкти не можна представляти у купі, потрібно розділити окремо, що потрібно бачити генплан і благоустрій до кожного об’єкту. Були також звинувачення, що це не реконструкція, а будівництво, бо з’являться другі поверхи і площа будівель зміниться, що займе і територію поруч, та багато інших.


Щоб не розтягувати ці суперечки, голова архітектурно-містобудівної ради, заступник міського голови з питань ЖКГ, містобудування та архітектури Сергій Онофрійчук запитав напряму, чи питання знімати з розгляду. Майже всі погодилися, тому більшістю було прийняте рішення, що все залишається так, як є.

radapark 1

radapark 2

radapark 3

radapark 4

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.