Депутати закидали звинуваченнями директора «Бердичівводоканалу» — РІО Бердичів

Середа, 19 Січня

Депутати закидали звинуваченнями директора «Бердичівводоканалу»

Прийшлося несолодко директору МКП «Бердичівводоканал» Костянтину Анучіну на другій черговій сесії міської ради, засідання якої відбулося на початку робочого тижня, у понеділок. Його, наприкінці сесії, після розгляду порядку денного, до мікрофону запросив міський голова Сергій Орлюк з метою інформування про ситуацію із численними проривами, що трапляються у місті чи не щодня.

Минулого тижня бердичівляни у повній мірі відчували незручності у зв’язку з відключенням водопостачання у багатьох районах, вихідний день неділі більша частина міста була без води у кранах, а коли ввечері вона і з’явилася, то або бігла цівочка, або взагалі до верхніх поверхів не дійшло. Це тому, що була відключена найбільша станція «Південна», яка і обслуговує райони вокзалу, центру, базару, а разом із ними часто-густо зникає вода і на м’ясокомбінаті, і навіть в районі Корніловки. Ба, більше того, іноді навіть через прориви на Червоній горі відключають воду частково і у вищевказаних районах.


Останнім часом така тенденція, як зазначив міський голова, почастішала, а робота по інформуванню населення слабко проводиться. Нині і сам Сергій Орлюк на своїй сторінці у соціальній мережі намагається повідомляти бердичівлянам про перебої із водопостачанням, електрикою та іншими проблемами, але дискомфорту людям це аж ніяк не зменшує. Тому то очільник міста вважає, що варто активніше реагувати на таку проблему, бо люди по кілька днів не мають води в домівках, як це сталося із жителями вулиці Семенівська, де прорив спочатку і знайти не могли. Як варіант, запропонував працювати у нічний час, коли немає такого тиску води, коли у багатьох районах після опівночі її взагалі відключають традиційно, тоді і втрати води будуть менші, а не так, що вона біжить струмками, а разом із нею і кошти. Також мер додав, що, можливо, варто подумати про те, щоб у робітників була достойна заробітна плата, адже їм доводиться стояти по коліна в багнюці і при будь-яких погодних умовах працюють. А ще краще – мати більше бригад для ліквідації таких аварій.
Директор МКП «Бердичівводоканал» зазначив, що нині, у холодну пору року, проривів не набагато більше, аніж в інші сезони, але цифра у 29 таких лише за грудень місяць аж ніяк не заспокоїла депутатів. Адже це лишень за 3 тижні, а до кінця місяця їх може бути ще не один. На момент сесії такий ліквідовували по вулиці Мостовій, для чого потрібно було навіть залучати водолаза, а також у паніці директор НВК №10, депутат Наталія Рибак просила зателефонувати робітникам, щоб не подавали воду, бо через прорив вона затопить приміщення у навчальному закладі.


Варто зазначити, що скандал на адресу Костянтина Анучіна деякі депутати влаштували одразу. Причиною стало те, що він доповідав російською мовою, на що депутати від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» викрикували «Ганьба!», наголошували, що це мова окупанта. Також додали, що при займаній посаді є обов’язковий пункт «володіння державною мовою», і якщо в директора підприємства не виходить розмовляти нею, то хай звільняється.


Дехто у цій ситуації підтримав доповідача, мовляв, не в цьому зараз суть, а потрібно заслухати інформацію про важливу нині для міста проблему, дехто взагалі на цьому уваги не акцентував. Тому що більшість хвилювало одне – вирішити питання частих проривів, прийняти усі можливі міри, аби люди не сиділи по кілька днів без води через постійне відключення насосної станції №3, через яке багато районів ніби відірвані від цивілізації.


Костянтин Анучін пояснив, що, дійсно, труби металеві, вони зношуються та старіють, тому і проривають. Пластмасові в даному випадку довше служать, але маємо, що маємо. Нині розроблено проект з НЕФКО на взяття кредиту для заміни труб водопостачання, аби покращити ситуацію у місті, що було підтримано свого часу депутатами минулого скликання. У розробці проектно-кошторисної документації та інших питаннях безпосередньо брав чи не найбільш активну участь і сам директор водоканалу, але це не так швидко робиться, як хочеться. Наразі частково може вирішити проблему заміна засувок, якими під час проривів можна перекривати частково водопостачання на невеликій ділянці, а не весь район чи мало не пів міста.


Представники ЗМІ, яким доводилося працювати у той час, коли посаду директора водоканалу займав Ревуцький, стверджують, що тоді таких засувок було закуплено немало і їх, по суті, чомусь не використовували, а тепер виходить, що знову потрібно купувати і міняти. Але нинішній директор запевняє, що ті вже з роками не функціонують так, як потрібно, і їх варто міняти. Одна засувка коштує від 2 тисяч гривень і, за словами Костянтина Анучіна, не йде мова про те, щоб закупити всі і одразу. Можна визначити ті ділянки, які найбільш важливі у плані перекривання води, і замінити спочатку там. Тим більше, що робота ця не така швидка і проста, потрібно визначити працівників, які б зайнялися сугубо цим питанням, бо і замінювати засувки, і ліквідовувати прориви одночасно явно не будеш.


Суперечка продовжувалась занадто довго. Здається, що за питання порядку денного швидше проголосували. І дехто пропонував, щоб директор МКП «Бердичівводоканал» підготувався детально по усім аспектам роботи підприємства, зокрема і по розрахунку втрат води, і на наступній сесії обговорити це питання. Проте міський голова запевнив, що наступного разу буде такий самий балаган, так що хай зараз усі задають питання.


Зійшлись в результаті на одній пропозиції: створення депутатської комісії, до якої буде залучено фахівців, аби вивчити діяльність даного підприємства і розглянути плани стратегічного розвитку. Після цього, маючи відповідні результати роботи, і можна буде приймати рішення. А поки міський голова порадив все ж докласти зусиль, аби люди не страждали від таких перебоїв, подумати, як це можна зробити, і, звісно ж, налагодити зв’язок з бердичівлянами у плані інформування.

Anuchin1

Anuchin2

Anuchin3

Anuchin4

Anuchin5

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.