Заяву написав, заяву забрав – розбір польотів дійшов і до директора «Бердичівкомунсервісу» — РІО Бердичів

Середа, 27 Жовтня

Заяву написав, заяву забрав – розбір польотів дійшов і до директора «Бердичівкомунсервісу»

Ми вже розповідали, як нещодавно на засіданні виконавчого комітету звинувачення в безгосподарності та викинутих грошах міського бюджету на вітер адресували члени виконкому, заступники міського голови та сам міський голова директору МКП «Бердичівводоканал», поверхнево зачепивши і КП «Бердичівкомунсервіс». Поверхнево тому, що директора комунсервісу на засіданні тоді не було, а от керівник водоканалу був присутній і «на горіхи» отримав по повній, бо біля мікрофону стояти і відповідати на численні запитання йому довелося довго.

А от на сесії міської ради, засідання якої відбулося у понеділок, 28 грудня, Костянтин Анучін помінявся місцями з Миколою Кравчуком. І директору КП «Бердичівкомунсервіс» перепало ще більше, бо тут вже поданий перспективний план на наступник рік перший заступник міського голови Артем Азізов розібрав по деталям і пройшовся по кожному сумнівному пункту. Аналіз роботи підприємства і його керівника виявився доволі напруженим.


Найперше почали із написаної Миколою Кравчуком заяви про звільнення за згодою сторін 16 грудня, але міський голова наклав резолюцію, зазначивши, що це можливо після проведення інвентаризації на підприємстві. А 21 грудня, до закінчення роботи спеціально створеної інвентаризаційної комісії, від керівника було отримано другу заяву про відкликання своєї попередньої. Це викликало ряд питань, адже то заяву на звільнення написав, то передумав. Виходячи з цього, було надано розпорядження підготувати підприємством і надати на розгляд план розвитку підприємства на І півріччя 2021 року та на період 2021-2023 років.


На сесії міської ради запропонували заслухати керівника КП «Бердичівкомунсервіс», тим більше, що депутати не могли зрозуміти, чому людина спочатку звільняється, а потім протягом кількох днів змінює своє рішення. Проте Микола Кравчук запевняв, що його змусили написати заяву, мовляв прийшли заступники міського голови, депутат обласної ради і жінка, яка в нього працює, але чомусь опинилася у складі цієї делегації, і диктували в кабінеті, що йому писати в заяві про звільнення. Також запевняв, що гріха за душею ніколи не мав і як прийняли його на роботу у 2013 році, так всі містяни бачили, що робить підприємство у місті і як працює на старенькій техніці. Далі керівник прийшов на роботу 21 грудня і бачить, що йде інвентаризація, що він ще не звільнений, і забрав заяву. Також додав, що проходили збори і весь колектив його підтримує, а від міського голови поки ніяких відповідей не надходили, але, якщо потрібно, то хай перевіряють і, у разі чого, керівник піде на заслужений відпочинок.


Та й тут не все так просто, адже, як виявилося, контракт з Миколою Кравчуком був укладений до 1 серпня 2020 року і у тому ж таки серпні його, незрозуміло з якої такої стратегічної необхідності, продовжили до 2023 року. Цього не зміг навіть зрозуміти сам міський голова Сергій Орлюк, який, до речі, також задав чітко питання про відлов безпритульних собак. Бо якщо минулі роки їх відловлювали працівники «Бердичівкомунсервісу» про 300 з гаком протягом року, то чомусь цьогоріч лишень 82. Ба, більше, Микола Кравчук чомусь не знає і вперше чує про те, що за кожну таку собаку підприємство отримує з міського бюджету по 800 гривень, хоча ще минулого року журналісти робили відповідні запити і отримували відповідь, що це дійсно так. Виловлених собак, яких, як стверджують активісти, працівник підприємства, будучи «під шафе», закидають на машину, як щось непотрібне, привозили до приватної клініки, з якою так і не укладено договір про співпрацю.


Ще цікавішим, за словами першого заступника міського голови, є той факт, що у плані розвитку вказано завершення будівельних робіт по створенню у Бердичеві притулку для тварин і вказана необхідна сума з міського бюджету для цього у 5,5 мільйонів гривень. І тут і в Артема Азізова, і в міського голови, і, напевно, у більшості депутатів виникло одне і теж запитання: яке може бути продовження будівництва, якщо по даному питанню відкрита кримінальна справа, що її досі розглядає суд, по факту розкрадання бюджетних коштів і рішення суду немає ще, щоб вписувати у проект подальші будівельні роботи.


У тому ж таки проекті вказано грейдерування доріг вулиць міста, а яких саме – не вказано, що теж шокує представників міської влади. Але шокує набагато менше, аніж кошторис закладених коштів на капітальний ремонт гаражів, точніше – це покращення умов праці чергових екіпажів в осінньо-зимовий період. Сума - 741 тисяча гривень, тоді як на застарілу техніку, аби покращити її і замінити, коштів не закладено, бо у плані цього не прописано. Хоча Микола Кравчук стверджує, що в цю суму входить і перекриття дахів складів і ще кілька пунктів. Та заступник міського голови наголошує, що, звісно, умови відповідні для працівників потрібно створювати, але на за 740 тисяч гривень, хоча можна було силами підприємства зварити і встановити ту ж таки буржуйку для обігріву, облаштувати ті гаражі, але чомусь цього не роблять.


Одразу ж після цього Артем Азізов попросив присутніх звернути увагу на екран телевізору, де продемонстрував відео, як комунальним транспортом з підприємства вивозять ті злощасні ворота, про які мова йшла ще на засіданні виконкому. А далі – фото цих воріт у подвір’ї сестри керівника підприємства. Сам Микола Кравчук зазначив, що це ворота його племінника, який замовив їх виготовлення у приватного підприємства, а потім попросив залишити на зберігання у КП «Бердичівкомунсервіс». Навіть якщо це так, депутати все рівно вказали, що не можуть на комунальному підприємстві зберігатися особисті речі. Тих кілька років, що ворота стояли тут, вони могли і в дворі стояти. А от користуватися для їх вивезення комунальним транспортом, на який, як було зазначено, чомусь немає у більшості випадків подорожніх листів, не мали права. Бо потім розхід палива просто-на-просто пишуть як розхід підприємства, на який з міського бюджету виділяють кошти.


Артем Азізов зробив лишень один висновок: у плані розвитку підприємства суцільна водичка, помилок багато, документ директором підписано, а зміст цього документу незрозумілий. Працівники підприємства аж ніяк не підтримували директора, не вставали на зборах і не аплодували, як стверджує Микола Кравчук. А заяву директор написав сам, і приїхали представники міської влади, вручили квіти та попросили працівників сказати кілька теплих слів про свого керівника, а піднялась всього лишень одна людина. Коли ситуація була обіграна і заява про звільнення була забрана, заступник міського голови приїжджав особисто, збирався знову на збори колектив, щоб попросити сприяти перевірці підприємства, не ховати документи і у разі порушення трудового законодавства звертатися особисто до нього, надавши усім номер телефону. На цьому засіданні встали дві людини, які про директора сказали гарні слова, і на тому все.


Насамкінець заступник міського голови запевнив, що міська влада боротиметься за колектив КП «Бердичівкомунсервіс», захищатиме його від тиску і створюватиме належні умови для роботи людей. А депутати, вислухавши обидві сторони і поданий план розвитку, який Артем Азізов по поличках розклав, звернулися до директора комунального підприємства лише з одним проханням, аби він йшов з посади, бо люди не хочуть, щоб він працював, їх не влаштовує така робота підприємства, тому варто зробити це гідно і дати працювати комусь молодому, енергійному, цілеспрямованому. Та на це почули лише відповідь: «У мене контракт. Я хочу і буду працювати». Надалі усі деталі перевірятимуть компетентні органи, котрі дадуть оцінку роботі підприємства, а вже на основі цього буде видно, які рішення міській владі доведеться приймати.

Kravchuk 2

Kravchuk 3

Kravchuk 4

Kravchuk 5

Kravchuk 6

Kravchuk 7

Kravchuk 8

Kravchuk 9

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.