Не 10%, а 50% докладе бюджет Бердичева до міжнародного проекту — РІО Бердичів

Середа, 20 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Не 10%, а 50% докладе бюджет Бердичева до міжнародного проекту

Мова йде про проект реконструкції системи водопостачання в місті Бердичів, який планує залучити міжнародні кредитні та грантові кошти.

 


Говорили про нього в нашому місті вже кілька років на зборах та нарадах різних рівнів, в тому числі і на передвиборчих заходах багатьох кандидатів на посаду міського голови. Писали і ми про нього неодноразово на сторінках газети та сайту.

 


І ось, на найближчій сесії міської ради буде прийматись рішення про погодження тексту Кредитного договору та Договору про грант з НЕФКО, яке і було оприлюднено на офіційному сайті 16 грудня минулого року.


Це величезний текст майже на 80 сторінок стандартних аркушів, і переказувати його звичайно ж немає ніякого сенсу. В цілому, про все вказане в тексті вже неодноразово говорилось і писалось, але є й деякі нюанси. Якщо, попередньо представляючи проект депутатам минулого скликання 27 лютого 2020 року (тобто, майже рік тому), заступник міського голови говорив про частку фінансування містом не менше 10 відсотків, то в реальному тексті угоди ця цифра виявилась значно більшою, майже 50 відсотків.


Здавалося б, 50% - це не менше 10%, тобто, ніхто нікому не брехав, але, погодьтесь, це велика різниця.


Нижче друкуємо витяги з тексту угоди, які, деталізують, що ж буде в Бердичеві зроблено (можливо) за кошти міського бюджету та міжнародного фонду:

«Головною метою цього проекту є підвищення енергоефективності шляхом заміни насосів у 14 водопровідних насосних станціях (ВНС) та заміни 11 км водоводів МКП «Бердичівводоканал».
В результаті впровадження проекту буде зменшено споживання електроенергії на 1 433 МВт?год, що дорівнює заощадженню 1 146 т CO2/рік. Заходи спрямовані на підвищення стабільності та енергоефективності функціонування системи водопостачання водоводів МКП «Бердичівводоканал». Загальне річне споживання електроенергії існуючим обладнанням складає біля 1,9 ГВт?год, тому підвищення ефективності споживання електричної енергії є головним пріоритетом для водоканалу разом із покращенням ефективності та стабільності роботи насосних станцій.
Проектом передбачені наступні заходи: - Заміна 39 старих та неефективних насосних агрегати у 14 ВНС із заміною засувок та встановленням частотних перетворювачів; - заміна 11 км магістральних водоводів на поліетиленові труби діаметром 160-500 мм.
Передбачається досягнення заощаджень електроенергії більш ніж на 75% порівняно з теперішнім споживанням у ВНС, що дозволить МКП «Бердичівводоканал» зменшити витрати на електроенергію та згенерувати заощадження, які зможуть бути використані для заміни іншого неефективного обладнання.
Проектом також передбачається заміна труб водоводів, що дозволить зекономити більше 65 000 м3 води за рік. Загальна інвестиційна вартість інвестиційного проекту оцінюється в 2,22 млн. євро.
Фінансування Проекту здійснюватиметься наступним чином: Кредит НЕФКО до 1,00 млн. євро Інвестиційний грант NIР до 0,15 млн. євро Внесок міста не менше1,07 млн. євро Загалом 2,22 млн. євро»

 

kredit3

kredit2

«Проектом передбачено встановлення лічильників і насосних станцій з можливістю виводу інформацій в систему диспетчеризації. Нові колодязі будуть монтувати на тих дільницях водогону, які мають значне навантаження від транспорту, їх кількість буде визначено проектно-кошторисною документацією у відповідності з нормативами проектування мереж водопостачання.


На дільницях з пониженою дорожнім навантаженням, проектом передбачається безколодязьне прокладання водопроводів із застосуванням коверів. Ковери встановлюються на глибині 30 см, закріплюються на штоці, який з’єднується з трубою, забезпечують доступ до підземної запірної арматури. На поверхні землі ковери накриті плитою і кришкою. Їх термін експлуатації 30 років.


Очікувані результати від реалізації проекту: - покращення якості послуг водопостачання; - підвищення ефективності використання ресурсів; - зменшення витрат енергоносіїв; - збільшення ефективності використання обладнання, що призведе до зменшення витрат енергоносіїв та енергоємності обладнання; - зменшення кількості поривів водопровідних мереж; - зменшення необлікованих втрат води; - забезпечення надійної та безперебійної роботи системи водопостачання."

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.