Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Про нелюдські умови праці на одному із підприємств Бердичева розповів його новий очільник

21 січ. 2021 Діана Сискова

Це відбулось на позачерговій сесії Бердичівської міської ради у вівторок, 19 січня. Тоді, присутнім у залі і було представлено нового керівника МКП «Бердичівкомунсервіс». Ним став Олександр Валеня, чиє призначення на посаду відбулось напередодні.

З приводу даного підприємства мова вже йшла раніше, і тоді міський голова Сергій Орлюк ініціював там перевірку, яку провели депутати Бердичівської міської ради Артур Іваненко та Юрій Ніколаєнко. Її результат був озвучений на засіданні сесії і дав присутнім зрозуміти, що проблеми на підприємстві є, при чому – їх багато.

Юрій Ніколаєнко розповів, що свій візит до МКП «Бердичівкомунсервіс» вони здійснили в ніч з 18 на 19 січня. Метою було побачити, як здійснюється працівниками посипання дорожнього покриття піщаною сумішшю. З’ясувалось, що після отримання робітниками вказівки відправлятися на маршрут для посипання вулиць Житомирська, Європейська та Вінницька виїхав п’ятитонний автомобіль. Проїхавшись слідом за ним, депутатам стало зрозуміло, що виконано це неякісно, подекуди піску немає взагалі.

За 15-20 хвилин після цього, за цим же маршрутом вже поїхала двадцятитонна машина і лише на посипання вулиці Житомирської її водій витратив близько 10 т піскосуміші.

Уже тільки той факт, що два автомобілі роблять одну і ту ж роботу на тих самих ділянках дороги обурює, зазначили перевіряльники. Адже це говорить про те, що транспорт використовують нераціонально, він виїжджає двічі, де можна було впоратись за раз. А так одні їдуть чистять, інші окремо виїжджають на посипку.

Відмовки працівників, мовляв, одна машина не в змозі і чистити сніг, і посипати дорогу спростували, попросивши їх продемонструвати неспроможність машин виконувати дві справи за раз. Виявилось, що це можливо, але чому досі так не робили – невідомо. На підприємстві говорять завченими фразами, набутими роками, зауважили під час сесії. Тому чіткої відповіді на питання отримати не виходить.

Більше того, під час свого виступу Артур Іваненко розповів, що водії навіть не знімають показники зі спідометру, а розхідні матеріали списують згідно з довжиною вулиці, на якій працювали. Саме тому депутат наголосив на необхідності закупити трекери, щоб знати, коли і за яким маршрутом виїжджала машина та скільки палива та піщаної суміші на це витрачено. Пісок, який сиплять на дорогу, не тієї якості, якої мав би бути, він надто глинистий, тож працювати з ним і техніці не просто, і ефекту від такої роботи міські кермувальники не відчувають. Бо правильна сипуча піскосуміш мала б полегшувати проїзд бердичівськими вулицями, а цього не відбувається.

Великою проблемою є також відсутність відповідної документації, зокрема маршрутних листів. Немає на підприємстві навіть медичної сестри, яка б мала перевіряти водіїв перед роботою. Тобто за кермо автотранспорту сідають люди, яким, можливо, за станом здоров’я у цей день не слід було б цього робити. А це вже безпека – і самого працівника, і інших учасників дорожнього руху.

Новий керівник підприємства Олександр Валеня хоч і наголосив на тому, що те, що він прийняв – це просто жах, однак за тепер уже своїх підлеглих вступився. Переконаний, люди можуть якісно виконувати свою роботу тільки тоді, коли мають для цього всі необхідні умови, а в «Бердичівкомунсервіс» таких поки не створено.

Підсумовуючи сказане, директор звернувся до присутніх з проханням поставитись з розумінням до ситуації і підтримати його, коли він звертатиметься з питанням про фінансування МКП «Бердичівкомунсервіс».

Фото - "Ріо-Бердичів" та з Офіційного порталу міста.

komynservis1

komynservis2

komynservis3

komynservis4

komynservis5

komynservis6

komynservis7

komynservis8

komynservis9

komynservis10

komynservis11

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.