Середа, 29 Червня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

За саморобну МАФ покарано бердичівську родину

Штраф, щоправда мінімальний, як для статті КУпАП, згідно з якою було складено протокол про адмінправопорушення на чоловіка з жінкою, котрі проживають по вулиці Європейській у Бердичеві. Протокол склали працівники КП «Бердичівкомунсервіс» за те, що вони розмістили «піддашок» для дров без урахування наявних планувальних обмежень, передбаченими будівельними нормами. За словами інспектора, присутнього на засіданні адмінкомісії, встановили біля трансформаторної будки. Раніше він був дерев’яний, років два тому, за що родину вже штрафували, а тепер – металевий. І навіть РЕС написав звернення про те, що це їм заважає і є небезпечним.

Самі так звані «винуватці» на засідання прийшли дещо із запізненням, але пояснили причину встановлення малої архітектурної форми. За їхніми словами, там одноповерхова будівля, розділена на кілька осель, і їхнє помешкання опалюється дровами. Раніше, мовляв, дрова були насипом, вони розліталися, їх накривали плівкою, а потім зробили таке накриття. Чоловік додав, що там 6 квартир над дорогою, місця толком немає – в кожного по 2 метри території. Щоб воно не було посеред дороги, зробили тимчасовий дах, щоб накрити їх, ніякого гаражу чи сараю там немає, просто облагородили і обгородили жерстю.


На запитання голови адмінкомісії Артема Азізова з приводу сарайчиків що їх колись жителям видавали, жінка заначила, що воно роками валилося і сусіди перебудували, та так, що забрали частину місця їхнього сараю. Але це було раніше, бо в оселі проживала мати, а років 5 живуть вони. Ця МАФ легко розбирається, місце не зацементоване. Голова комісії зазначив, що людей повинно хвилювати розміщення дров біля підстанції, бо, не дай бог, хтось кине сірника чи недопалка і буде біда.


Бердичівляни просили увійти в їхнє положення, бо немає ділянки, куди б можна було ці дрова складати, а інший вид опалення зробити немає за що. Дровами, за їхніми словами, вигідно опалювати, навіть якщо їх купувати. Колись було газо-пічне опалення, але газ ще давно відключили, а вони зробили типу каміна і в ньому палять, тим більше, що комин залишився. Олег Повійчук, як член комісії, нагадав, що нині йдуть судові справи по трагедії, що сталася по вулиці Білопільській, коли загинуло 8 осіб від чадного газу. І якщо від такого паління потім щось станеться, то знову винними зроблять ЖЕК.


Врешті-решт усі члени адмінкомісії пояснили, що вони не можуть ігнорувати листи від РЕСу, бо з погляду на техніку безпеки це неправильно. Та й по такому сценарію потім будуть інші бердичівляни будувати такі «будки», знаючи, що одним дозволили, і місто перетвориться на казна-що. Тим більше, що інспектори мають право щомісяця складати протоколи про порушення правил благоустрою на одну і ту ж людину. І якщо винуватці не заберуть ту конструкцію, то їм доведеться кожного місяця платити штрафи, бо по ст. 152 КУпАП попередження немає, а штраф становить від 340 до 1360 грн. В будь-якому випадку, коли люди планують переходити на такий вид опалення, то потрібно продумувати, куди дрова складати. Саме це бердичівлянам і порадили члени адмінкомісії, бо проблема нікуди не дінеться, а штрафи будуть і їх суми ростимуть. Поки що цього разу призначили мінімальний – 340 грн.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.