Програматори для газових котлів: що вони дають, чим відрізняються, як підключити — РІО Бердичів

Вівторок, 27 Липня

Програматори для газових котлів: що вони дають, чим відрізняються, як підключити

07 квіт. 2021

Програматори для газових котлів

Електронна начинка сучасних котлів вміє дуже багато: точно реагує на температуру теплоносія і повітря в кімнаті, і навіть зважає на погоду за вікном. Вбудовані системи регуляції прекрасно доповнює програматор для газового котла, здатний розширити наявний функціонал: запланувати та забезпечити тижневий температурний режим.

Тим і цінна система індивідуального опалення, що в комплексі скорочує витрати на газ і електроенергію, продовжує термін служби обладнання при розумному користуванні та підтримує найкомфортніший рівень тепла. Зверніть увагу, що команди програматорів впливають лише на опалення, а не на гаряче водопостачання — температура води з-під крану регулюється вбудованою автоматикою.

Програматор до газового котлаОтже підсумуємо основні переваги програматору:

 • прості налаштування;
 • коротке одноразове втручання для тижневої автоматичної роботи;
 • захист системи опалення від замерзання теплоносія;
 • зменшення зносу апаратури за рахунок мінімізації циклів включення/виключення;
 • економія енергоресурсу;
 • дуже відчутний комфорт у приміщеннях;
 • бездротові системи полегшують управління, тому що вони дистанційні.

Фахівці кажуть, що при правильному налаштуванні програматору для котла можна заощадити на рахунках за опалення до 30—40%.

Переходь на сайт https://piramida24.com.ua/ua/programmatory-termostaty/, щоб підібрати підходящий програматор до котла з урахуванням потреб і побажань, або звертайся за телефоном 098 553-92-92.

Відмінність програматору від термостату

Програматор до котлаПерша відмінність — у зовнішньому вигляді і конструкції. Прості кімнатні терморегулятори випускаються в двох формфакторах: механічні та електронні з дисплеєм. Програматори — тільки цифрові, з точним і зручним регулюванням показників.

Друга відмінність — у кількості режимів. У побутового термостату він один, а програматор для котла має дві і більше добові програми на кожен день, також обирається температура по дням тижня з семиденним циклом повторення.

По-третє, терморегулятор керує загальним режимом опалення по попередньо виставленим температурам. Якщо хочеться організувати інакше опалення в кожній кімнаті, зверніть увагу на зональну автоматику.

В середньому, якщо порівнювати ціни на механіку і електроніку, то простий тижневий програматор в вдвічі дорожчий за механічний термостат.

Термостат дротового і бездротового типу

Провідні і безпровідні моделі відрізняються не тільки бюджетом (безпровідний програматор для газового котла коштує від 1600 грн.).

Безпровідний програматор для газового котлаПровідна конструкція працює через вбудоване реле, тому потрібно вести кабель від котла до місця встановлення терморегулятора. Підключається двожильний кабель до загального контакту програматора (клем COM) та до нормально відкритого контакту (NO). З боку котла перемичка на клемах підключення терморегулятора знімається та підключається другий кінець кабелю, не зважаючи на клемну полярність.

Важливий момент полягає у тому, що прокладка нового кабелю може викликати проблеми у відремонтованому будинку.

Тому виробники пропонують хороший варіант — бездротовий тижневий термостат. Він складається з двох блоків: приймач, що монтується біля котла таким же чином, як і дротовий, та термостатний блок з живлення від батарейок. Дистанційна версія набагато зручніша за стаціонарну.

Підключення до мережі виконується строго при вимкненому живленні 220V.

Затребувані моделі з функцією Wifi дозволяють під'єднатися до мережі Інтернет. Для цього треба завантажити додаток і додати пристрій у список розумної техніки. Коли приймач, передавач та смартфон поєднаються, можна дуже швидко і зручно керувати температурним режимом з будь-якої точки планети. На великому телефонному екрані набагато комфортніше програмувати режими, аніж на дисплеї, і тим паче на механічному регуляторі.

Зверніть увагу: найшвидша і найнадійніша передача даних провадиться на дротових моделях. Невелика затримка може спостерігатися на пристроях з мережею WiFi. Це важливо розуміти перед рішенням купити програматор найновішого зразку.

Відео


 • asenposlugi1
 • moloko2
 • avtoshkola1
 • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.