Про будівництво 14-поверхівки у Бердичеві говорили на містобудівній раді — РІО Бердичів

Середа, 14 Квітня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Про будівництво 14-поверхівки у Бердичеві говорили на містобудівній раді

Цей будинок, а правильніше сказати – незавершене будівництво у вигляді зведеної коробки по вулиці Житомирській, знають усі бердичівляни. Як і про те, що стоїть він тут уже багато років і не можна дочекатися, коли ж нарешті його добудують і чи добудують взагалі. Спроби були неодноразово і кілька років тому вже йшла мова про будівництво на основі цієї недобудови багатоповерхівки з розміщенням на першому поверсі торгового центру. Але потім ніяких зрушень не відбулося, а підлітки як лазили по дахах, так і продовжували  наражати себе на небезпеку, про що неодноразово у соцмережах з’являлися публікації з фото.

А трохи більше року тому з’явилася інформація, що будинок біля переїзду все-таки добудують. Там був встановлений паркан і вже навіть було помітно рух техніки, щоправда недовго, адже пандемія внесла корективи у багато сфер життя і, можливо, мала вплив і на цей об’єкт.


Аж ось на засіданні архітектурно-містобудівної ради, що проходило у вівторок, 06 квітня, в порядку денному було вказано питання «Будівництво 14-поверхового житлового будинку та ТРЦ за адресою м. Бердичів, вул. Житомирська (закінчення незавершеного будівництва)». І проект того, як виглядатиме новобудова ззовні і що там планують розмістити навколо та на початкових поверхах, розповідав представник ТОВ «Житомирська архітектурно-планувальна майстерня» на замовлення товариства «ЄЗНАБІ Україна».


Наразі це проектні проробки, ділянка усім знайома і вигнано там лише 6 поверхів, хоча заплановано колись було набагато більше. Але суть не в цьому. За словами доповідача, вони нарешті готові розпочати роботу і вже почалися проробки, здійснюються вишукування, збір вихідних даних для початку проектування і будівництва. Тобто зараз відбувається етап максимального збору вихідних даних та отримання містобудівних умов.


Заплановано розміщення 14-поверхової будівлі і торговельно-розважального центру. Щодо планування, то було представлено на екрані безпосередньо розпланування по квартирам та офісні приміщення на першому поверсі. Але відповідно до отриманих містобудівних умов та обмежень, а також вихідних даних можливі певні коригування, то наразі це виглядає, як загальна концепція. Тим більше, що є ще варіант розпланування квартир і, можливо, він буде прийнятий потім.


Що ж до торговельно-розважального центру, то наразі це загальні планувальні рішення, а детальні, знову ж таки, будуть пізніше розроблені в повному варіанті. Але для розгляду і розуміння членів архітектурно-містобудівної ради були представлені загальні рішення та площі.


Планують розташування підземного паркінгу для транспорту як відвідувачів ТЦ, так і для жителів багатоповерхівки. Тут одразу ж надали рекомендацію врахувати можливість встановлення сміттєпроводу, але це вже передбачено і буде враховано, як і питання пожежної та санітарної безпеки, інклюзії та інших вимог. Торговельний центр розташується перед будинком. Перших два поверхи самого будинку не будуть квартирами, їх зблокують з торговим центром, зроблять експлуатовану покрівлю, на якій розташують елементи благоустрою.


Також представник компанії-розробника продемонстрував варіант оздоблення фасаду, зазначив, що заплановано благоустрій навколишньої території згідно з державними будівельними нормами і в передбаченій ними кількості. Так само займуться і озелененням, але це вже потім, поки що це початкова стадія і технічні звіти перевіряються, в лабораторії перевіряють подані зразки щодо визначення міцності наявної будівлі. Після того, як будуть готові результати перевірки і досліджень, на стадії проектування інженер-конструктор визначить, чи можна повністю використовувати недобудову, чи є там зміцнення, чи, можливо, частково потрібно знести тощо. У будь-якому випадку можна буде говорити більш детально на стадії проектування ескізних проектів, а це неможливо без отримання містобудівних умов та обмежень.


Насамкінець секретар міської ради Богдан Коляда висловив думку, що кожен бердичівлянин із задоволенням хоче побачити там не пустир, а будинок і благоустрій, але потрібно не забувати про безпеку людей. Зараз, за словами розробника, вони дещо забезпечили частково безпеку у вигляді огорожі, охорони та демонтування аварійних елементів, і на сьогоднішній день недобудова має задовільний стан.


Також члени містобудівної ради просили звернути увагу, аби була можливість у майбутньому обслуговувати будинок на 14 поверхів, адже таких будинків у місті немає, і врахувати, чи не заважатиме вишкам мобільного зв’язку така поверховість. А так, звісно, хай будують, щоб було гарно, щоб нарешті там не було цієї коробки і пустого місця. Доповідач запевнив, що все буде виконуватися відповідно до наданих умов і дозволів, а присутні поки що проголосували за загальне затвердження цього питання.

14 pov1

14 pov2

14 pov3

14 pov4

14 pov5

14 pov6

14 pov7

14 pov8

14 pov9

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.