Роздрукувати цю сторінку

У Бердичеві з’явиться «ВЕЖА»

Таку неординарну, але дуже тісно пов’язану з історією пам’яток у нашому місті назву, носитиме об’єкт, проект якого було розглянуто на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Чому пов’язану? Та тому, що була колись у Бердичеві вежа, щоправда нинішнє покоління знає про неї хіба що зі слів дорослих та фотографій, котрі так часто з’являються у соціальних мережах, як нагадування про красу міста у минулому столітті. Воно й не дивно, знесли її ще у далекому 1973 році через непотрібність, адже було прокладено централізоване водопостачання.

Спільного з тією будівлею нинішня матиме лише місце розташування – на перехресті вулиць Європейської та Вінницької. Тут тривалий час і бердичівляни, і гості міста спостерігають такий собі пустир, який утворився внаслідок знесення у 2012 році будинку, визнаного аварійним. Коли і що тут буде побудовано, кілька років ніхто не знав, хоча містяни і здогадувалися, що буде це один із багатьох торгово-офісних центрів. На обгородженому місці були встановлені білборди, на яких щоразу змінюється реклама і все.


Аж тут зрушення пішло, і в ту сторону, про яку здогадувалися бердичіляни. Адже на замовлення відомого підприємця, депутата міської ради Артема Кашпірука було розроблено ескізну пропозицію будівництва торгово-офісного центру «ВЕЖА» по вулиці Вінницькій. І те, яким він буде та який зовнішній вигляд матиме, і продемонстрували на засіданні.


За словами представника розробника ескізу, це громадська забудова, зона охорони пам’ятника культурної спадщини, громадська зона з обмеженнями по висоті до 20 метрів. Земельна ділянка є орендованою і майбутній об’єкт в неї вписується за розмірами забудови і навколишньою територією.


В торгово-офісному центрі буде близько 30-ти місць для паркування автомобілів. Замовник їздив спеціально до Житомира, аби узгодити варіант паркомісць у відповідності до організації у цьому місці дорожнього руху. Біля самої будівлі буде 17-18 місць для паркування і ще місця пропонують зробити навпроти магазину «Світанок». Ще додатково є шматочок місця поблизу синагоги, але на рахунок цього є певні зауваження, про які зазначив і міський голова, і члени ради на засіданні. Тому це питання потрібно буде детально розглядати і обговорювати, переглянути перенесення існуючого сміттєвого майданчика чи інший можливий варіант. Тим більше, що там начебто планує зробити стоянку служба таксі, яка там знаходиться.


Геологію поки що не проводили, потрібно детально все обстежувати, щоб не було провалів, адже завжди тільки й точилися розмови та дискусії з приводу існування на цій території підземних ходів. Але доповідачка наголосила, що вони знають цю територію і планують, що, можливо, навіть вийде зробити не один поверх підвального приміщення, а два.


У підвалі пропонують зробити громадську вбиральню, вхід до якої буде з двору, а вся внутрішня територія буде освітлюватись і обов’язково виконають благоустрій та встановлять камери спостереження, щоб був порядок. У будівлі, крім підвального поверху, буде 4 повних поверхи та додатковий 5-й із оглядовим майданчиком. Швидше за все, там буде кафе під склом.


Планують два ліфти, дві сходові клітини, на кожному поверсі розташують санвузли, інклюзію обіцяли врахувати обов’язково. Другою умовою, коли земельну ділянку надавали в оренду, було створення конференц-залу для прийому делегації та популяризації міста. Його пропонують зробити на четвертому поверсі, з окремим гардеробом, окремим санвузлом, площею у 65 квадратних метрів, орієнтовно на 20-25 осіб.


Найдовше обговорення зосередили члени архітектурно-містобудівної ради на проїздах, адже часто зараз біля прилеглих магазинів і потім буде й біля цього центру відбуватися розвантаження товару, і автомобілі більш габаритні заїжджають сюди і будуть заїжджати. А тому має бути продумано все, аби транспорт не перекривав заїзди та виїзди і не створював колапсу на кілька годин. І додатково потрібно детально вивчити рух транспорту, адже там активно їздять автомобілі та автобуси, перетинаються, роз’їжджаються. Це і були основні рекомендації та зауваження присутніх перед тим, як проголосувати за дане питання.

vezha1

vezha2

vezha3

vezha4

vezha5

vezha6

vezha8

vezha9

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук