Понеділок, 5 Грудня

Кому тепер дістануться закриті бердичівські котельні

21 квіт. 2021 Олександр Доманський

Жителі Бердичева давно звикли з тим, що об’єкти, які виходять з активної експлуатації та ніким не охороняються, швидко стають притулками для бомжів та наркоманів, смітниками та туалетами. Це стосується і покинутих житлових будинків, і промислових об’єктів.

За останні десять років з експлуатації було виведено чи не десяток малопотужних котелень комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» (або ж його попередника). Їх абонентів було переключено на більш потужні котельні, а приміщення закритих стояли пусткою і потроху руйнувались. Сьогодні залишки таких будівель «прикрашають» двори по вулицях Богунській, Миру, Дульчика, Червоній, Житомирській та інші.


Колись на засіданнях виконкому говорилось про те, щоб віддати ці приміщення АТОвцям під гаражі або ж жителям прилеглих дворів під спортзали, але ні одна, ні інша ініціатива так і не отримала належної підтримки. Подейкували, що ці приміщення спеціально тримають, щоб їх хтось задешево викупив, а на їхньому місці…


А дійсно, що ж могло б бути на місці цих котелень? Розташовані вони здебільшого в житлових мікрорайонах, тож промислові чи комерційні об’єкти розмістити в них проблемно. Логічніше було б розмістити житлові будівлі, але знову постає питання – індивідуальні чи багатоквартирні? Хоча, звичайно, ж це треба визначати в кожному випадку індивідуально. Так, на Богунській, між двома колишніми дитсадками місця достатньо навіть для дев’ятиповерхівки, а котельну біля базару підприємці б залюбки забрали під склади свого товару, якби хтось дозволив.


Одним словом, можна лише сподіватись, що нова міська влада підійде до цього питання зважено, оголосить чесні конкурси з прозорими умовами і міський бюджет поповниться грошима, а в дворах стане менше місць для смітників та бомжів.

kotelyna1

kotelyna2

kotelyna3

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.